Montaż płaskich blachodachówek i blach - o czym powinni pamiętać dekarze?

Montaż płaskich blachodachówek i blach - o czym powinni pamiętać dekarze?

Z jakimi problemami zwracają się dekarze, jeśli chodzi o montaż płaskich blachodachówek i blach? Jak format płaskiej blachodachówki wpływa na jej montaż?

Płaskie blachodachówki świetnie sprawdzają się niemal na każdym dachu, są nowoczesne i ponadczasowe, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Montaż tego rodzaju pokrycia powinien być jednak wykonywany przez doświadczonego dekarza, który zadba o detale, które mają wpływ na finalny efekt wizualny.

Podstawą w przypadku płaskiej blachodachówki jest wykonanie perfekcyjnej więźby dachowej, która wyeliminuje ryzyko powstawania nieestetycznych nierówności. Ten typ pokrycia wymaga również zastosowania odpowiedniego kąta nachylenia - dla przykładu w przypadku najnowszego modelu blachodachówki modułowej Budmatu - w pełni płaskiej Gardy wynosi on minimum 25°. Istotnym elementem są także specjalnie skonstruowane zamki, które gwarantują niezawodną szczelność i zabezpieczają dach przed ewentualnymi przeciekami.

Blachodachówka o płaskim profilu wymaga uważnego i precyzyjnego montażu, najczęściej od góry, ponieważ po instalacji nie można już po niej chodzić. Dekarze powinni także pamiętać o zabezpieczeniu newralgicznych miejsc, takich jak kosze czy wiatrówki przed wodą deszczową i śniegiem oraz oczywiście o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji dachu. Prawidłowo zamontowana blachodachówka o płaskim profilu wspaniale podkreśla urodę każdego budynku i pozostaje w doskonałej kondycji przez długie lata.

Dawid Plewik
Kierownik ds. Wsparcia i Rozwoju BUDMAT
fot. otwierająca: Budmat

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz