Badaniu zostały poddane takie produkty jak papa Alfa Top 5,0 Szybki Profil SBS oraz Extradach Baza 4,0 Szybki Profil SBS. W obu przypadkach sprawdzano takie parametry jak:
- grubość,
- gramaturę osnowy,
- giętkość w określonej temperaturze,
- właściwości mechaniczne przy rozciąganiu: maksymalną siłę rozciągającą (wzdłuż i w poprzek) oraz wydłużenie przy maksymalnej sile (wzdłuż i w poprzek).
Na podstawie uzyskanych wyników rezultaty badań kontrolnych uznaje się za pozytywne.
Ten wynik to potwierdzenie, że warto nie odpuszczać i w kwestii jakości nie uznawać kompromisów. W BMI Icopal, jak i w całej grupie BMI Polska, konsekwentnie dbamy o najwyższy poziom oferowanych usług oraz produktów. Stosujemy wyłącznie surowce najwyższej jakości i zaawansowane technologie. Dlatego bez obaw poddajemy nasze produkty testom i badaniom. Dzięki ich pozytywnym wynikom nasi klienci mogą być pewni, że korzystając z oferty BMI Icopal, dostają asortyment z najwyższej półki. - mówi Włodzimierz Kurpiński, Dyrektor Marketingu BMI Polska.
Pierwszym z produktów, który został poddany badaniom, jest Papa Alfa Szybki Profil Top 5. To papa wierzchnia na osnowie z włókniny poliestrowej. Jej zewnętrzna strona pokryta jest gruboziarnistą posypką a wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości około 80 mm. Strona spodnia jest profilowana i zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego. Papa Alfa Szybki Profil Top 5 jest przeznaczona do wykonywania wierzchniej warstwy wielowarstwowych wodochronnych pokryć dachowych.
Extradach Baza 4,0 Szybki Profil SBS to drugi produkt, który został poddany badaniom. Jest to papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej, z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, natomiast strona spodnia jest profilowana i zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.
Jakość potwierdzana od lat
BMI Icopal od 1 czerwca 2013 roku dobrowolnie poddaje swoje produkty cyklicznemu nadzorowi jakościowemu, który prowadzony jest przez Instytut Techniki Budowlanej. Próbki produktów pobierane są losowo w wybranych centrach dystrybucyjnych. Następnie Instytut przeprowadza badania parametrów produktów i wystawia raport zawierający porównanie wyników uzyskanych w badaniach kontrolnych z deklarowanymi przez producenta. Tabelaryczne zestawienie tych wartości firma udostępnia wszystkim zainteresowanym poprzez publikacje w niezależnych mediach.
Instutyt Techniki Budowlanej jest jednostką badawczą, która prowadzi prace badawcze w dziedzinie budownictwa oraz w dziedzinach pokrewnych, które są ukierunkowane na ich wdrożenie i zastosowanie w praktyce. Powołany w 1945 roku Instytut działa we współpracy z doświadczoną kadrą przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych i specjalistycznej aparatury pomiarowej, wspierając rozwój budownictwa zarówno w kraju jak i za granicą. Rocznie tworzy ponad 3000 raportów z badań, około 600 ekspertyz, wydaje 400 certyfikatów oraz 300 krajowych i 90 europejskich ocen technicznych.