Dostępne są wyniki badań flagowych pap Icopal

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dostępne są wyniki badań flagowych pap Icopal

W BMI Icopal utrzymanie standardów najwyższej jakości to podstawa, dlatego firma od 2013 roku dobrowolnie poddaje swoje produkty badaniom prowadzonym przez Instytut Techniki Budowlanej. Co ważne, produkty nie są dostarczane przez spółkę a losowo wybierane przez Instytut w dowolnym punkcie sprzedaży. Wyniki analizy po II kwartale 2020 roku Flagowych Pap Icopal potwierdzają utrzymanie ich parametrów technicznych we właściwych normach.

aktualizacja: 2020-08-05 12:12:21

Badaniu zostały poddane takie produkty jak papa Alfa Top 5,0 Szybki Profil SBS oraz Extradach Baza 4,0 Szybki Profil SBS. W obu przypadkach sprawdzano takie parametry jak:

  • grubość,
  • gramaturę osnowy,
  • giętkość w określonej temperaturze,
  • właściwości mechaniczne przy rozciąganiu: maksymalną siłę rozciągającą (wzdłuż i w poprzek) oraz wydłużenie przy maksymalnej sile (wzdłuż i w poprzek).

Na podstawie uzyskanych wyników rezultaty badań kontrolnych uznaje się za pozytywne.

Ten wynik to potwierdzenie, że warto nie odpuszczać i w kwestii jakości nie uznawać kompromisów. W BMI Icopal, jak i w całej grupie BMI Polska, konsekwentnie dbamy o najwyższy poziom oferowanych usług oraz produktów. Stosujemy wyłącznie surowce najwyższej jakości i zaawansowane technologie. Dlatego bez obaw poddajemy nasze produkty testom i badaniom. Dzięki ich pozytywnym wynikom nasi klienci mogą być pewni, że korzystając z oferty BMI Icopal, dostają asortyment z najwyższej półki. - mówi Włodzimierz Kurpiński, Dyrektor Marketingu BMI Polska.

Pierwszym z produktów, który został poddany badaniom, jest Papa Alfa Szybki Profil Top 5. To papa wierzchnia na osnowie z włókniny poliestrowej. Jej zewnętrzna strona pokryta jest gruboziarnistą posypką a wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości około 80 mm. Strona spodnia jest profilowana i zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego. Papa Alfa Szybki Profil Top 5 jest przeznaczona do wykonywania wierzchniej warstwy wielowarstwowych wodochronnych pokryć dachowych.

Extradach Baza 4,0 Szybki Profil SBS to drugi produkt, który został poddany badaniom. Jest to papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej, z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, natomiast strona spodnia jest profilowana i zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.

Jakość potwierdzana od lat

BMI Icopal od 1 czerwca 2013 roku dobrowolnie poddaje swoje produkty cyklicznemu nadzorowi jakościowemu, który prowadzony jest przez Instytut Techniki Budowlanej. Próbki produktów pobierane są losowo w wybranych centrach dystrybucyjnych. Następnie Instytut przeprowadza badania parametrów produktów i wystawia raport zawierający porównanie wyników uzyskanych w badaniach kontrolnych z deklarowanymi przez producenta. Tabelaryczne zestawienie tych wartości firma udostępnia wszystkim zainteresowanym poprzez publikacje w niezależnych mediach.

Instutyt Techniki Budowlanej jest jednostką badawczą, która prowadzi prace badawcze w dziedzinie budownictwa oraz w dziedzinach pokrewnych, które są ukierunkowane na ich wdrożenie i zastosowanie w praktyce. Powołany w 1945 roku Instytut działa we współpracy z doświadczoną kadrą przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych i specjalistycznej aparatury pomiarowej, wspierając rozwój budownictwa zarówno w kraju jak i za granicą. Rocznie tworzy ponad 3000 raportów z badań, około 600 ekspertyz, wydaje 400 certyfikatów oraz 300 krajowych i 90 europejskich ocen technicznych.

Firma powiązana:
Monier Braas

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje