Lepik na zimno to produkt o niezwykle szerokich możliwościach zastosowania. Można go użyć do remontu dachu, klejenia oraz jako elementu hydroizolacji. Jest on przeznaczony do naprawy pokryć dachowych z pap asfaltowych lub pokryć bitumicznych bezspoinowych, a także do klejenia materiałów na bazie bitumu, i to zarówno do cegieł, betonu, metalu, jak i drewna, ceramiki oraz innych rodzajów powierzchni.
Data publikacji: 2018-08-03
Data aktualizacji: 2018-08-03
Na rynku pojawiła się nowość - lepik na zimno MASTER od TECHNONICOL. Jakie są korzyści z jego użycia? To przede wszystkim przyspieszenie remontu, ponieważ nałożenie produktu jest bezproblemowe, nie trzeba materiału uprzednio rozgrzewać. Świetnie sprawdzi się w trakcie wszelkiego typu prac renowacyjnych, na przykład do naprawy ewentualnych ubytków w pokryciu dachowym z papy lub bitumu. Nie wymaga on użycia specjalistycznego sprzętu, a jednocześnie zapewnia trwałe połączenie na długi czas i niezawodnie chroni przed wodą.
Zastosowanie lepiku na zimno
Lepik na zimno jest produktem łatwym w użyciu, ale wymaga on wcześniejszego przygotowania podłoża. Nie powinno być na nim stojącej wody oraz szronu. Z powierzchni, na jaką lepik ma zostać nałożony, należy również usunąć wszelkie luźne elementy, ostre krawędzie, a ewentualne części metalowe powinny być pozbawione rdzy. Jeżeli powierzchnia jest porowata, to trzeba ją wyrównać. Beton, który jest dość chłonny, najlepiej jest wcześniej zagruntować, np. gruntem bitumicznym MASTER od TECHNONICOL.
Lepik na zimno marki TECHNONICOL najwygodniej jest nakładać szczotką dekarską, pacą albo szpachlą. Tego typu produkt może być stosowany zarówno w hydroizolacji dachu, jak i w przypadku izolacji fundamentów, balkonów oraz tarasów.