Praktyczne osłony okien na poddaszu

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Praktyczne osłony okien na poddaszu

Coraz wyższe temperatury bywają przyjemne, ale potrafią dać się też nieźle we znaki, zwłaszcza jeśli nasza oaza spokoju w domowym zaciszu znajduje się na poddaszu.

aktualizacja: 2020-04-24 07:39:24

Słońce wpadające przez okna silnie nagrzewa nie tylko pomieszczenie, ale i znajdujące się w nim przedmioty, które pod wpływem działania promieni słonecznych mogą ulec zniszczeniu, ich faktura odbarwi się lub wyblaknie, mogą również ulec deformacji. Drugim problemem są owady, które wraz z nadejściem wiosny, przez otwarte okna, coraz częściej zaglądają do naszych mieszkań.

Chcąc uniknąć takiej sytuacji, konieczne jest by zaopatrzyć okna w praktyczne osłony, umożliwiające pełną kontrolę wpadającego do pomieszczenia światła i ochronę przed insektami.

Okażą się one nieocenione podczas pracy przed monitorem komputera i relaksem przed telewizorem (pozbędziemy się niechcianych refleksów i naświetleń monitora), ochronią naszą prywatność, wspomogą wychłodzenie pomieszczenia oraz będą niebanalnym dopełnieniem aranżacji.

OKPOL oferuje rolety zewnętrzne i wewnętrzne, a także zewnętrzne markizy oraz moskitiery

Rolety wewnętrzne wykonane są z materiałów odpornych na blaknięcie, deformacje i rozciąganie. Swoich właściwości nie zmieniają nawet w wyniku długotrwałego nasłonecznienia. Inspiracją przy wyborze kolorystyki tkanin rolet była natura, jej barwy i faktura.

Do wyboru są rolety z tkaniny transparentnej oraz zaciemniającej - modele Multistop, Decomatic oraz Classic, mające certyfikat OEKO-TEX, potwierdzający brak negatywnego wpływu na zdrowie, a także rolety plisowane, wykonane z wodoodpornego, antystatycznego materiału odpornego na zagniecenia, w kilkunastu kolorach do wyboru.

Obsługa rolet jest manualna, a zastosowane 3-stopniowe haczyki lub system prowadnic pozwala na zatrzymanie rolety w określonej pozycji.

Szeroka paleta barw i materiałów uzupełni dekoracje w każdym wnętrzu: romantycznym, klasycznym czy nowoczesnym.

Roleta plisowana Okpol
Roleta plisowana Okpol

Rolety zewnętrze zasilane elektrycznie - modele RZE i RZE 1, montowane na zewnątrz okna, oprócz zapewnienia prywatności doskonale zabezpieczają przed ewentualnym włamaniem, izolują od hałasu dochodzącego z zewnątrz, skutecznie poprawiają termoizolacyjność okna oraz umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrza.

Jeśli szukamy delikatniejszej osłony, idealnym rozwiązaniem będzie markiza zewnętrzna – modele AMW, AMZ i AMZ 1, również montowana na zewnątrz okna, obsługiwana manualnie. Wykonana z włókna szklanego, jest wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych. Rozpraszając delikatnie światło, buduje wyjątkowo przytulny klimat we wnętrzu.

Bezpieczeństwo i ochronę przez owadami, insektami oraz pająkami, zapewni w domu moskitiera AMO.

Zaprojektowana tak, że staje się niezawodna zarówno w kuchni, która wabi do siebie insekty różnorodnością zapachów, jak i w sypialni by umożliwić spokojny i bezpieczny sen szczególnie najmłodszym.

Moskitierę montuje się do wnęki okiennej, dzięki czemu bez problemu możemy otworzyć okno i cieszyć się świeżym powietrzem zarówno w dzień jak i w nocy. Drobna siateczka przepuszcza zarówno powietrze jak i światło, nie zakłócając przy tym podziwiania widoków za oknem. Moskitierę można montować razem z innymi akcesoriami, zarówno z zewnętrznymi jaki i wewnętrznymi. 

Wszystkie akcesoria do okien dachowych marki OKPOL, są niezwykle wygodne w użytkowaniu oraz konserwacji. Większość z nich zamontujemy samodzielnie, według dołączonej instrukcji.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje