Bezkonkurencyjna oferta na zakup systemu fotowoltaicznego VARIO dla dachówek CREATON

Bezkonkurencyjna oferta na zakup systemu fotowoltaicznego VARIO dla dachówek CREATON

Fotowoltaika, jako technologia nowoczesna i ekologiczna, dostarczająca gospodarstwom czystą energię, stale zyskuje na popularności. Dlatego też na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań tego typu. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się unikatowa i kompleksowa propozycja firmy CREATON Polska - system VARIO.

VARIO jest w pełni dopasowany do wszystkich pokryć i akcesoriów marki. Korzyści wynikające z jego zastosowania związane są nie tylko z walorami użytkowymi, ale także z montażem, obsługą posprzedażową, możliwością dofinansowania i dokumentacją.

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO dla dachówek CREATON

Produkt

Choć część udogodnień zastosowanych w ramach systemu VARIO spotkamy również w konkurencyjnych produktach (jak magazyny energii czy ładowarki samochodowe), to jednak instalacja CREATON Polska - bazując na najnowocześniejszych technologiach - zapewnia unikatowe rozwiązania, niedostępne w przypadku innych, obecnych na rynku opcji. Na szczególną uwagę zasługują między innymi niezwykle wydajne, nowoczesne mikrofalowniki firmy Enphase - światowego lidera branży. Stanowią one produkt premium względem standardowo używanych zwykłych falowników stringowych, wykorzystywanych w klasycznych instalacjach fotowoltaicznych.

Również pod kątem estetyki dachu system VARIO przewyższa inne opcje. Pozostaje perfekcyjnie dopasowany do wszystkich dachówek ceramicznych i cementowych CREATON, z którymi tworzy zintegrowaną całość. Moduły fotowoltaiczne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych (mają zbliżoną barwę do obróbki blacharskie), dzięki czemu możliwe jest zachowanie jednolitego odcienia całej połaci.

Budowa zintegrowanego systemu fotowoltaicznego VARIO

Montaż i dokumentacja

Korzyści z wyboru VARIO nie ograniczają się jednak wyłącznie do zalet samego produktu. Instalacja systemu wykonywana jest przez jedną, certyfikowaną przez CREATON ekipę. Oznacza to nadzór ze strony pracownika firmy nad montażem w trakcie całego jego przebiegu. Co więcej, prace trwają równolegle z wykonaniem pokrycia dachowego. W efekcie znacząco zmniejszone zostaje ryzyko uszkodzeń połaci. W przypadku klasycznych paneli fotowoltaicznych instalacja natomiast mocno ingeruje w strukturę połaci, co może obniżyć jej parametry funkcjonalne.

Dodatkowo inwestor otrzymuje również kompletną dokumentację techniczną instalacji wraz z uzgodnieniem rzeczoznawcy ds. PPOŻ (przepisów przeciwpożarowych) oraz protokołami pomiarów elektrycznych. Nie zostaje więc sam z kwestiami formalnymi jak w przypadku zakupu innej fotowoltaiki.

Instalacja systemu VARIO
Instalacja systemu wykonywana jest przez jedną, certyfikowaną przez CREATON ekipę

Obsługa klienta

Podłączenie, uruchomienie oraz konfiguracja fotowoltaiki wchodzą w zakres standardowo świadczonych usług. W przypadku większości ofert na tym kończy się wsparcie zapewniane inwestorowi. Wybierając system VARIO, otrzymuje on znacznie więcej: pomoc indywidualnego opiekuna (obejmującą kompletny proces inwestycyjny), indywidualne szkolenie z użytkowania, a także obsługę posprzedażową w całym okresie gwarancji. Załatwione zostają też za niego obowiązkowe zgłoszenia przyłączenia instalacji - do operatora systemu dystrybucyjnego oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Dodatkowe korzyści

Kolejne udogodnienie stanowi aplikacja Enphase, umożliwiająca stałe monitorowanie działania systemu. Dzięki niej jesteśmy w stanie m.in. zoptymalizować wykorzystanie energii czy wykonywać różne prace serwisowe. Dostęp do funkcjonalności VARIO jest możliwy dla każdego od razu, ponieważ w skład oferty wchodzi również ruter z kartą SIM oraz internetem opłaconym na 12 miesięcy. Dodatkowo zapewnione zostaje także wsparcie w uzyskaniu dofinansowania w programie "Mój Prąd".

Kompleksowa, obejmująca wszystkie aspekty związane z fotowoltaiką oferta CREATON Polska przewyższa konkurencyjne opcje pod każdym względem. Innowacyjny produkt, wygoda na etapie montażu oraz późniejszej eksploatacji, pomoc techniczna oraz opieka posprzedażowa - to tylko niektóre z korzyści, jakie oferuje to rozwiązanie. VARIO jest propozycją przygotowaną z myślą o potrzebach klientów poszukujących sprawdzonego i kompleksowego rozwiązania na dachy swoich domów.

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO - wybór inwestorów
Komentarze

Zdaniem Czytelnika
10-07-2024 08:56
Komentarz dodany przez witek: Ja sobie podniosłem komfort za pomocą folii przeciwsłonecznej, ale wasz pomysł również brzmi fajnie. 
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz