Trwały i bezpieczny dach fotowoltaiczny dzięki systemowi VARIO marki CREATON

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Trwały i bezpieczny dach fotowoltaiczny dzięki systemowi VARIO marki CREATON

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO - nowość w ofercie CREATON Polska - to innowacyjne rozwiązanie kompatybilne ze wszystkimi pokryciami marki. Cechuje się wysoką wydajnością, elegancją, łatwością obsługi oraz trwałością. Z racji pełnego dopasowania do pozostałych akcesoriów i dachówek firmy zapewnia wyjątkowo piękną, spójną estetykę połaci. System VARIO jest produktem klasy premium, w pełni zasługującym na miano technologii przyszłości.

aktualizacja: 2024-02-12 10:24:10

Nowoczesna i wydajna konstrukcja

Fotowoltaika nieprzerwanie zyskuje na popularności. Uznawana jest za rozwiązanie nowoczesne i ekologiczne - dostarcza gospodarstwom "czystej" energii, pozwalając zauważalnie zmniejszyć rachunki za prąd.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku CREATON Polska stworzył innowacyjny produkt - niezawodny, wysoce wydajny system fotowoltaiczny VARIO. Jego bazę stanowi specjalnie zaprojektowana podkonstrukcja. Składa się ona z najwyższej jakości membrany ProBLACK+, elementów drewnianych oraz płyt montażowych. Taka budowa gwarantuje doskonałą szczelność połaci, równocześnie umożliwiając pełną integrację instalacji z dachem. Kolejny element - mikrofalowniki - wyróżnia wyjątkowa trwałość i bezpieczeństwo pracy. Wchodzące w skład systemu VARIO panele fotowoltaiczne cechuje natomiast wyższy uzysk energii w porównaniu z konwencyjnymi produktami. Co istotne, pozostają one wydajne również w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Podobnie jak wszystkie inne elementy, są też bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia.

System fotowoltaiczny VARIO to nowoczesna i wydajna konstrukcja
System fotowoltaiczny VARIO to nowoczesna i wydajna konstrukcja

Panele idealnie łączące się z dachem

System fotowoltaiczny VARIO ma unikatowy design. Wykorzystywana w jego ramach podkonstrukcja została dobrana i wykonana w taki sposób, aby panele fotowoltaiczne nie wystawały ponad dach, tworząc wrażenie jednolitej płaszczyzny. Po ich zamontowaniu powierzchnia połaci pozostaje więc równa i gładka. Dzięki pełnemu zintegrowaniu z fotowoltaiką, będącego zasługą między innymi maksymalnej dbałości o szczegóły obróbek, cały dach zachowuje piękny, spójny wygląd. Co równie ważne, rozwiązanie to pozostaje kompatybilne ze wszystkimi dachówkami marki CREATON - od klasycznej karpiówki KLASSIK i marsylki RATIO, przez esówkę SINFONIE, holenderkę płaską TITANIA oraz półpłaską KODA, aż po płaską SIMPLA. Stosowane w ramach systemu panele w wersji full black idealnie komponują się z pokryciami w ciemnych kolorach, wpisującymi się w aktualną modę, jak cementowa KAPSTADT w wersji DURATOP PRO.

Uniwersalne rozwiązanie o wysokiej funkcjonalności

System VARIO jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Znakomicie sprawdzi się na dachach budynków jedno-, dwu- i wielospadowych, będąc atrakcyjną propozycją zarówno dla architektury tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Jego instalacja jest wygodna oraz szybka - przeprowadzają ją doświadczeni oraz przeszkoleni przez CREATON dekarze. Odpowiadają oni również za montaż elektryczny. Ponieważ prace te przebiegają równolegle z kładzeniem dachu, za całą konstrukcję odpowiada jedna firma. Profesjonaliści, którzy rozumieją system, montują go w sposób zbliżony do konstrukcji łat pod dachówki. Pozwala to uniknąć najbardziej typowych i powszechnych błędów popełnianych przy montażu zwykłych instalacji fotowoltaicznych. Codzienne użytkowanie CREATON VARIO ułatwia natomiast specjalna aplikacja. Pozwala ona na stałe monitorowanie oraz kontrolowanie działania instalacji.

System VARIO cechuje: od 20,4% do 21,8% wydajności, moc nominalna od 370 do 400 Wp i gwarancja na 25 do 30 lat zarówno na sam produkt, jak i na jego moc
System VARIO cechuje: od 20,4% do 21,8% wydajności, moc nominalna od 370 do 400 Wp i gwarancja na 25 do 30 lat zarówno na sam produkt, jak i na jego moc

CREATON VARIO to innowacyjny, zintegrowany z dachówką system fotowoltaiczny, którego specjalna konstrukcja przekłada się na liczne korzyści - w tym imponującą wydajność. Odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne sprawia, że VARIO wyróżnia się długą żywotnością. Wybór tego produktu to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne domu, ale także gwarancja szczelności połaci. CREATON VARIO jest więc idealną opcją dla osób szukających nowoczesnych, estetycznych i wysokowydajnych rozwiązań najwyższej jakości, które będą służyły przez lata.

Więcej informacji na temat zintegrowanego systemu fotowoltaicznego VARIO można znaleźć na stronie www.creaton.pl oraz w dedykowanej broszurze.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły