Płytki ceramiczne, akcesoria

Zobacz oferty produktowe firm

Płytki ceramiczne, akcesoria

Znalezione pozycje: 8
Ostatnio dodane produkty
Doskonale nadają się do miejsc narażonych na zawilgocenie oraz wymagających częstego sprzątania (kuchnia, łazienka, korytarze). Coraz częściej jednak wykorzystuje się je także w innych wnętrzach – goszczą nawet w salonie.

Bogate wzornictwo – rozmaite wymiary, kolory, sposoby wykończenia powierzchni – umożliwiają dopasowanie ich niemal do każdego wystroju. Pamiętajmy jednak, że mają różne klasy jakości, odporności na ścieranie i przeciwpoślizgowości. Największą popularnością cieszy się ceramika: gres i terakota. Kamień – granit, bazalt, marmur czy trawertyn – jest sporo droższy, jednak wygląda szlachetniej. Wyroby ceramiczne mogą mieć wierzchnią warstwę w niemal dowolnym kolorze.

Twardszy od płytek ceramicznych jest gres. Wykazuje też niewrażliwość na działanie niskiej temperatury oraz kwasów. Jego właściwości sprawiają, że jest chętnie układany wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zwykle ma postać płytek w kształcie kwadratu o boku 20–60 cm. Ich wzornictwo jest bardzo bogate.

Płytki kamienne są droższe od ceramicznych. Posadzki tego typu można traktować jako inwestycję dla następnych pokoleń. Płytki podłogowe mają powierzchnię chropowatą (surową), matową (gładzoną) albo gładką i błyszczącą (polerowaną). Pamiętajmy jednak, że wyroby polerowane po jakimś czasie tracą połysk (przede wszystkim w miejscach bardziej uczęszczanych). Płytki kamienne są dość ciężkie, dlatego wymagają odpowiednio mocnego stropu.

Najpopularniejszymi gatunkami kamienia stosowanymi do wykańczania podłóg są marmur i granit, choć obecnie coraz częściej używa się podobnego do marmuru trawertynu.

Finalnie należy zmyć całą powierzchnię płytek do czysta fot. Sopro
Finalnie należy zmyć całą powierzchnię płytek do czysta fot. Sopro

Ile kosztują płytki ceramiczne i kamienne?

Metr kwadratowy płytek ceramicznych można kupić już za niespełna 20 zł. Ekskluzywne wybory z tej grupy kosztują nawet 10-krotnie więcej. Jak wspomniano, za wyroby kamienne trzeba zapłacić więcej, od 25 do nawet 400 zł/m².

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum