Cedat Szpachlówki i tynki gipsowe CEKOL
Przejdź do:
Dystrybutorzy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 113465
Porady od Cedat
Jak rozrobić klej do płytek?
Wybór odpowiedniego kleju do płytek to klucz do uzyskania trwałego i estetycznego efektu. CEKOL Q-1 UNI to uniwersalny klej cementowy, przeznaczony do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Aby zapewnić optymalną przyczepność i trwałość połączenia, należy stosować się do poniższych instrukcji dotyczących przygotowania i aplikacji kleju.
Jak kłaść płytki w garażu?
Garaż to miejsce narażone na ekstremalne warunki, takie jak wilgoć, niskie temperatury i intensywny ruch pojazdów. Z tego względu posadzka powinna być nie tylko trwała, ale i łatwa do utrzymania w czystości. Płytki ceramiczne stanowią idealne rozwiązanie, łącząc w sobie estetykę z funkcjonalnością. Choć ich położenie wiąże się z wyższym kosztem, to ich wytrzymałość i łatwość pielęgnacji rekompensują tę inwestycję.
Jak usunąć plamy po oleju w garażu?
Problem plam po oleju silnikowym na betonie jest powszechny w garażach, na podjazdach i w warsztatach. Te uporczywe zabrudzenia mogą sprawiać trudności w usunięciu, ale dzięki odpowiednim metodom i produktom można skutecznie sobie z nimi poradzić.
Jaki tynk położyć na poddaszu?
Do ręcznego otynkowania surowych ścian możemy zastosować tynk gipsowy CEKOL TR-49 lub tynk cementowo-wapienny CEKOL ZT-02. Zastosowanie tynku gipsowego spowoduje, że ściany będą odznaczały się dużą gładkością bezpośrednio po wykonaniu. Po związaniu i wyschnięciu tynku CEKOL TR-49 ściana nadaje się bezpośrednio do malowania i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, jeżeli tylko tynk zostanie prawidłowo wykonany.
Jak zrobić wylewkę samopoziomującą?
Wylewka samopoziomująca jest stosunkowo prostym sposobem na uzyskanie równej i gładkiej podłogi. Niech nie zwiedzie nas słowo „samopoziomująca”, bo tu nic nie dzieje się samo. Jak zatem fachowo wykonać podłogę w tej technologii?
Jak dobrać tynk wewnętrzny do okładziny?
Tynki wewnętrzne zakrywają instalację elektryczną prowadzoną na ścianach, wyrównują ich powierzchnię i stanowią podkład farb, tapet i innych dekoracyjnych okładzin. Podłogi natomiast – te na gruncie izolują od zimna i wilgoci z podłoża, te na piętrze – od hałasów z parteru. Wybór materiałów do wykończenia obu typów przegród jest bardzo szeroki, a prace – choć nieskomplikowane – są dość czasochłonne.
Jak odświeżyć wygląd kuchni?
Glazura i terakota w kuchni są wyjątkowo narażone na trudne do usunięcia zabrudzenia i zniszczenia. Podczas przygotowywania posiłków właściwie nie da się uniknąć plam.Higiena i czystość w miejscu, w którym przygotowujemy posiłki, ma istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego glazura czy terakota w kuchni, która jest często myta różnego rodzaju detergentami, na przestrzeni lat ulega zniszczeniu.
Jak odnowić zniszczone ściany wokół okien?
Podczas wymiany okien ściany zazwyczaj nieco się niszczą. Wyjęcie starych futryn wiąże się z pękaniem, a często odpadaniem tynku. Ponadto zdarza się, że ściany w najbliższym sąsiedztwie okien po prostu brudzą się. To wszystko powoduje, że przed malowaniem musimy je odpowiednio przygotować: oczyścić, wyrównać i wygładzić. Dopiero wówczas będziemy mieli pewność, że farba będzie się długo i dobrze trzymać.
Czym uzupełnić ubytki w ścianie?
Przed przystąpieniem do pracy należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. W miejscach ubytków podłoże trzeba dokładnie oczyścić i odkurzyć, wszelkie luźne elementy trwale niezwiązane z podłożem, a także stare powłoki malarskie należy usunąć.
Sposoby na pokruszoną i popękaną posadzkę
Jeżeli istniejący podkład posadzkowy jest kruchy i popękany to należałoby w pierwszej kolejności usunąć starą warstwę popękanego betonu i wykonać nową. Nowy podkład posadzkowy można wykonać stosując zaprawę wyrównująca CEKOL ZW-04. Jest to zaprawa, którą można stosować w grubości warstwy od 3 mm do 5 cm. Po wymieszaniu do odpowiedniej konsystencji z pomocą zaprawy można wykonać odpowiednie spadki na tarasie. Przed przystąpieniem do pracy należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Podłoże należy odkurzyć i oczyścić, wszelkie luźne elementy trwale z nim niezwiązane należy usunąć.
Jak w prosty sposób można poprawić wygląd tynków zewnętrznych?
Zachęcamy do naprawy tynków zewnętrznych zanim zaczną się deszcze i mrozy. Jeśli już mamy rysy i pęknięcia na tynku, ryzyko głębszego uszkodzenia w trakcie zimy znacznie się zwiększa. Chodzi o to, że w popękany tynk łatwiej przenika woda np. z rozpuszczającego się śniegu, wystarczy niewielki mróz, by woda ta zamarzła i rozsadziła tynk. To jest jedna z przyczyn, dla których tynk zewnętrzny pęka i z roku na rok wygląda coraz gorzej. Z tego też względu warto nie czekać na większe szkody i odnawiać tynk na bieżąco za pomocą np. takich produktów jak zaprawy wyrównujące CEKOL ZW - 04 lub CEKOL ZW - 05, które służą właśnie do uzupełniania ubytków powierzchni ścian, a także podłóg.