Termo Organika Styropian
termoorganika.pl
Zobacz firmę w innym dziale:
Systemy ocieplania i termorenowacji
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 229684
Porady od Termo Organika
Izolacja termiczna i wentylacja. Dom z dobrym klimatem
Pandemia uświadomiła jak ważne jest poczucie komfortu we własnym domu. Eksperci są zgodni, że kluczową rolę pełni izolacja ścian zewnętrznych tworząca ochronę termiczną budynku, a przy tym znacząco ograniczająca zużycie energii wykorzystywanej do ogrzewania czy klimatyzacji.
Jak zmienić dom w komfortową oazę w upalne dni?
Przełom lipca i sierpnia to okres największych upałów w Polsce. Szukamy wtedy schronienia w domu, ale bez ocieplenia mury szybko się nagrzewają i oddają ciepło do wewnątrz. Ten stan można jednak bardzo łatwo zmienić. Wystarczy wykonać termomodernizację.
Co warto wiedzieć o ociepleniu fundamentów? Ciepły dom od podstaw
Planując termomodernizację domu warto pamiętać o fundamentach. W przypadku nieocieplonych fundamentów, w okolicach listwy przypodłogowej wewnątrz budynku, może pojawić się zawilgocenie, a w efekcie nawet pleśń.
Sezon na termomodernizację w pełni. Postaw na grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada
Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja. Warto pamiętać, że im lepsze parametry przewodności cieplnej materiału do izolacji, tym więcej korzyści. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości styropian grafitowy, który charakteryzuje się najkorzystniejszą lambdą. Zimą spadną koszty ogrzewania, a latem - klimatyzacji.
Elewacja jak nowa - jak pozbyć się zabrudzeń?
Elewacja chroni budynek przed utratą ciepła, ale również jest pewnego rodzaju wizytówką. Niestety, już po kilku latach od wykończenia elewacji, brud staje się widoczny i psuje zamierzony efekt początkowy.
Jakie są proste sposoby na obniżenie rachunków za ogrzewanie?
W zimie utrzymanie optymalnej temperatury w domu czy mieszkaniu, tak aby było ciepło i komfortowo, stanowi niekiedy prawdziwe wyzwanie. Najlepszym sposobem na to, aby ciepło nie uciekało przez ściany, a rachunki za ogrzewanie nie zrujnowały domowego budżetu, jest przeprowadzenie termomodernizacji.
O czym trzeba pamiętać używając do ocieplenia styropianu grafitowego zamiast zwykłego?
Odpowiedź eksperta: Dobre ocieplenie czyni budynek bardziej komfortowy w użytkowaniu niż budynki słabo ocieplone lub nie posiadające ocieplenia. Ponadto niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie domowego budżetu.
Dom gotowy na nadejście zimy
Jesień w naszej szerokości geograficznej związana jest z krótkimi dniami, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego to najlepszy czas, aby bez wyrzutów sumienia spędzać miło jesienne wieczory na ulubionych czynnościach. Warto więc zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście zimy.
Ochrona szarego styropianu przed słońcem
Szary styropian to świetny materiał o parametrach izolacyjnych lepszych niż biały. Jednak ma pewną istotną wadę – jest wrażliwy na bezpośrednie nasłonecznienie. I wbrew temu, co mogłoby się nam wydawać, koniec lata wcale nie oznacza, że świeżo pokryte nim elewacje są już bezpieczne.Popularność styropianu wynika z wielu powodów. Przede wszystkim, ma bardzo dobre parametry izolacyjne, a przy tym rozsądną cenę. Jest lekki i łatwy w obróbce (łatwo się go tnie i nie pyli), wytrzymały i mało nasiąkliwy. Bez trudu znajdziemy materiały górujące nad nim pod jakimś względem – np. z niższą lambdą albo bardziej wytrzymałe, ale nie sposób znaleźć taki, który będzie lepszy we wszystkim. Stąd jego mocna pozycja na rynku.
Jak zadbać o dobry mikroklimat w domu?
Optymalny mikroklimat w domu jest bardzo ważny, ponieważ bezpośrednio wpływa na komfort, samopoczucie oraz zdrowie jego mieszkańców przez cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym. Jak stworzyć przyjazny mikroklimat w domu? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zależy on od odpowiedniej temperatury panującej we wnętrzu, wilgotności i jakości powietrza. Kluczową rolę spełnia tu zastosowanie termoizolacji, zapewniającej ochronę od zewnątrz.
Izolacja cieplna fundamentów z podpiwniczeniem i bez podpiwniczenia
Sposób zabezpieczenia termicznego fundamentów różni się w zależności od tego, czy budynek jest podpiwniczony, czy też nie.
Jak sprawnie zaplanować prace remontowo-budowlane?
Pierwsze dni wiosny to optymalny czas na rozpoczęcie porządków, odświeżenie czterech kątów oraz przeprowadzenie istotnych prac renowacyjno-budowlanych. Eksperci podkreślają, że najbardziej efektywną pracą remontowo-budowlaną jest termomodernizacja budynku. Kompleksowe i dobrze wykonane ocieplenie domu zapewnia wszystkim mieszkańcom komfort, inwestorowi przynosi oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie, a do tego pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.