Brevis Nawiewniki VENTAIR
Dane kontaktowe:
+48 12 425 31 64, +48 12 623 80 11
Cholerzyn 456 32-060 Liszki
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 129320
Porady od Brevis
Czy w oknach potrzebne są nawiewniki?
Nawiewniki to małe, ale niezwykle ważne elementy, które zapewniają prawidłową wentylację w domu. Czy są one niezbędne? I jaki typ wybrać?
Grzyb na ścianie: jak się go pozbyć, zanim zaszkodzi Twojemu zdrowiu?
Grzyb na ścianie to nie tylko nieestetyczny problem, ale także poważne zagrożenie dla zdrowia. Dowiedz się, jak go uniknąć i pozbyć się, zanim zacznie się rozprzestrzeniać.
Czy można zamontować nawiewniki na już istniejących oknach?
Nawiewniki montowane na ramach okien umożliwiają kontrolowany przepływ powietrza do wnętrza pomieszczenia. Dzięki nim można zapewnić stałe dostarczanie świeżego powietrza, a jednocześnie ograniczyć straty ciepła, powstałe w trakcie wietrzenia. W wielu modelach okien nawiewniki montowane są fabrycznie. Czy można je zamontować w już istniejących oknach?
Jak zapewnić sprawną, energooszczędną wentylację bez smogu i alergenów?
Wybierając nowoczesną stolarkę okienną i drzwiową kierujemy się estetyką, ergonomią ale przede wszystkim komfortem użytkowania. Zwracamy uwagę na szereg współczynników i parametrów, a wszystko po to, aby skutecznie oddzielić domowe zacisze od hałasu i często nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Jednak decydując się na szczelną stolarkę musimy pamiętać również o wentylacji, ponieważ to ona odpowiada za wymianę powietrza, dostarcza tlen do naszego organizmu, a także usuwa szkodliwe gazy i związki, powstające wewnątrz budynku.
Czy nawiewniki mają wpływ na pracę grzejników?
Okazuje się, że wietrzenie przez otwieranie okien lub mikrowentylację może istotnie zakłócić pracę zaworów termostatycznych umiejscowionych zwykle na grzejnikach pod oknami. Dzieje się tak dlatego, że powietrze wlatuje wtedy do pomieszczenia nisko w bezpośrednim sąsiedztwie zaworów.
Czy w systemach wentylacji mechanicznej można stosować nawiewniki?
Aby wentylacja mechaniczna wywiewna pracowała energooszczędnie z właściwą, określoną przez projektanta wydajnością, zastosowanie nawiewników jest konieczne. Tradycyjne rozwiązania (otwieranie okien, mikrowentylacja) posiadają bowiem nieokreślone i niepowtarzalne parametry przepływowe, nie pozwalając na właściwy dobór wydajności wentylacji, nie mówiąc o jej prawidłowej pracy.
Nawiewnik - jak działa i czy trzeba go montować w domach?
Producenci stolarki nie przestają rozwijać swych energooszczędnych rozwiązań, co przekłada się na niższy rachunek za ogrzewanie i mniej wyprodukowanego dwutlenku węgla. Szlachetne intencje mogą jednak nieświadomie przerodzić się w źródło problemu - szczelne okna odetną dostęp do świeżego powietrza i uniemożliwią działanie wentylacji.
Jakie są przyczyny i skutki rozwoju pleśni? Jak skutecznie z nią walczyć?
Dlaczego pleśń i grzyby pojawiają się w naszych domach? Jak poradzić sobie z nimi i jak skutecznie je zwalczać? Co zrobić, żeby nie dopuścić do ich powstawania?
Czy nawiewniki okienne są potrzebne?
Nawiewniki okienne stanowią jedną z części wentylacji w domu. Mają za zadanie doprowadzić odpowiednią ilość powietrza do pomieszczenia.
Czy nawiewniki mogą chronić nasze mieszkanie?
Nawiewniki mogą pracować czyli wentylować przy całkowicie zamkniętych oknach. Utrudniają w ten sposób wtargnięcie osób nie proszonych. Wykluczają również możliwość wypadnięcia przez otwarte okno małych mieszkańców pozostawionych bez opieki.
Jak zamontować szczelinowy nawiewnik powietrza?
Ważnym warunkiem poprawnego działania okiennego nawiewnika powietrza jest jego prawidłowy montaż do elementów stolarki otworowej.
Dlaczego z kratek wentylacyjnych wieje czasem zimne powietrze?
Zjawisko to (zwane inwersją ciągu wentylacyjnego) najczęściej ma miejsce w mieszkaniach z niedostatecznym nawiewem powietrza wyposażonych w co najmniej dwa kanały kominowe (wentylacyjny, dymowy). Uruchomienie urządzenia spalającego paliwo powoduje wzrost strumienia powietrza w kanale dymowym oraz (wobec braku nawiewu) gwałtowny spadek ciśnienia w pomieszczeniach.