PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Nawiewniki okienne

Jak zapewnić sprawną, energooszczędną wentylację bez smogu i alergenów?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Wybierając nowoczesną stolarkę okienną i drzwiową kierujemy się estetyką, ergonomią ale przede wszystkim komfortem użytkowania. Zwracamy uwagę na szereg współczynników i parametrów, a wszystko po to, aby skutecznie oddzielić domowe zacisze od hałasu i często nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Jednak decydując się na szczelną stolarkę musimy pamiętać również o wentylacji, ponieważ to ona odpowiada za wymianę powietrza, dostarcza tlen do naszego organizmu, a także usuwa szkodliwe gazy i związki, powstające wewnątrz budynku.

Powietrze jest podstawowym elementem naturalnego środowiska życia człowieka. Chociaż go nie widzimy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych.

Dlatego warto zadbać o to, aby świeżego powietrza nie zabrakło również w naszych domach, a jego skład był dla nas korzystny. Wymiana zużytego powietrza na świeże to zadanie wentylacji, ale żeby wentylacja mogła działać prawidłowo, potrzebny jest zarówno nawiew świeżego powietrza z zewnątrz jak i wywiew zużytego powietrza na zewnątrz.

Wentylacja w pytaniach i odpowiedziach - dowiedz się więcej

Funkcję nawiewu spełnia nawiewnik, który nie tylko zapewnia kontrolowany przepływ powietrza do pomieszczeń, ale może również oczyszczać je z zanieczyszczeń i tłumić zewnętrzne hałasy. Tylko które z dostępnych rozwiązań wybrać?

Akustyka i filtracja

Nawiewniki linii Urbino i Akustik osiągają tłumienie akustyczne na poziomie aż 48 dB. Do tego zapewniają automatyczne sterowanie przepływem powietrza z możliwością sterowania ręcznego, a w przypadku Urbino – filtrację powietrza.

Wymienny filtr antysmogowy i antyalergiczny Urbino filtruje 100% powietrza, które przedostaje się do wnętrza. Nawiewniki Urbino i Akustik to urządzenia przeznaczone do montażu na szczelinach w oknach PVC, drewnianych lub aluminiowych.

Innowacyjny montaż i nowoczesne wzornictwo

W nawiewnikach Insolio kanał, którym powietrze przedostaje się do pomieszczeń został umieszczony pomiędzy górną częścią ramy okna a nadprożem. To oznacza, że podczas montażu unikniemy frezowania szczelin w ramie. Dzięki temu urządzenie nie wpływa na parametry termiczne i akustyczne okna.

Insolio to nawiewnik o modułowej konstrukcji z czterema kasetami o różnych funkcjach do wyboru. Dostępny również z filtrem antysmogowym i antyalergicznym oraz w wersji przeznaczonej do montażu w nowoczesnych drzwiach podnoszono-przesuwnych typu HS oraz w oknach z roletą zewnętrzną.

Nowość!

Nawiewnik ścienny Puro łączy znakomitą akustykę ze skuteczną filtracją powietrza w zupełnie nowym rozwiązaniu. Puro doskonale radzi sobie ze skutecznym tłumieniem dźwięków na poziomie 57 dB, wydajnym przepływem powietrza i dokładną filtracją zanieczyszczeń dzięki filtrowi klasy F7!

Co więcej, jest całkowicie niewidoczny na elewacji budynku i niemal niezauważalny wewnątrz za sprawą ukrytej w bocznej szpalecie czerpni i nowoczesnej formie regulatora. A to nie koniec nowości!

Systemy wentylacyjne Brevis

Nawiewnik jest ważnym ale niejedynym elementem systemu wentylacyjnego. Niezbędny jest również wywiew, który umożliwi optymalny przepływ powietrza przez pomieszczenie.

Sprawną i energooszczędną wentylację uzyskamy decydując się na system sterowany potrzebami użytkownika, czyli wentylację DCV (Demand Controlled Ventilation). System wentylacyjny DCV jest korzystną alternatywą dla rekuperacji, nie tylko ze względu na koszt inwestycji.

Już na wiosnę do oferty BREVIS dołączą dwa zupełnie nowe systemy wentylacji DCV przeznaczone dla domów jednorodzinnych i budownictwa wielorodzinnego. Zapraszamy do śledzenia strony www.brevis.com.pl

W przypadku budynków wyposażonych w pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną takie rozwiązanie jest szczególnie uzasadnione ekonomicznie.

źródło i zdjęcie: Brevis

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum