Ogrodzenie powinno pasować do bryły budynku, rodzaju elewacji, charakteru ogrodu (np. rodzaju nawierzchni) oraz otoczenia. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się ogrodzenia z bloczków betonowych.
Do ich budowy warto użyć pustaków ogrodzeniowych. Bez wątpienia ogrodzenia betonowe (ich cena jest konkurencyjna w porównaniu do innych rodzajów konstrukcji) to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej można zobaczyć w polskich miastach i poza nimi.
Ogrodzenia Galant są dostępne w wersji Uni Split. Struktura łupanego kamienia w kolorystyce od szarości do brązów wygląda naturalnie, ciekawie załamuje światło. Ogrodzenia Galant to przykład uniwersalnego wzornictwa. Ogrodzenie z nich zbudowane będzie dobrze wyglądać zarówno z nowoczesnym budynkiem, jak i bardziej klasycznymi domami.
Współczesne ogrodzenia systemowe betonowe to już nie wysokie, nieestetyczne mury, a eleganckie, niebanalne i wyszukane konstrukcje z ładnymi przęsłami różnego rodzaju i wielkości. Takie ogrodzenia przyciągają uwagę, a do tego skutecznie chronią posesję.
Pustaki i cegły betonowe są trwałe i odporne na słońce, promienie UV, deszcz, śnieg, wiatr. Przez wiele lat zachowują ładny wygląd. Mają bogate wzornictwo i ciekawą kolorystykę, co daje możliwość dopasowania ich do każdego domu i różnych stylów architektury.
Do wyboru są pustaki lub cegły o powierzchni gładkiej, porowatej lub łupanej. Przenikające się kolory w barwach ziemi oraz widoczne ziarna grubego kruszywa sprawiają, że elementy ogrodzeniowe wyglądają jak wykonane z kamienia naturalnego.
Z pustaków i cegieł betonowych można wznosić mury pełne lub tylko podmurówki przęseł oraz słupki. Jako wypełnienia ogrodzenia można wykorzystać elementy drewniane lub metalowe w różnym stylu.
źródło i zdjęcia: Bruk-Bet