Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi: Co zrobić, by zmniejszyć jej zużycie w naszej rodzinie?
Prysznic zamiast kąpieli, naprawa cieknących kranów i zakręcenie armatury podczas mycia zębów - to podstawowe zasady oszczędzania wody znane od lat. Pora na drugi krok w oszczędzaniu wody. Eksperci Oras podpowiadają jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, by zmniejszyć zużycie wody.

Mieszkaj jak Bill Gates
O naszpikowanej elektroniką rezydencji twórcy Microsoftu krążą już legendy. Jak się okazuje w podobne rozwiązania może swój dom wyposażyć każdy z nas. Technologie, które zmienią budynek w inteligentny są bowiem dostępne także na polskim rynku. W dodatku wcale nie trzeba na nie wydawać milionów.

Uczymy samoobrony nasze domy
Proces automatyzowania przestrzeni w jakich się poruszamy coraz częściej zagląda do naszych domów. Dziś mamy już możliwość tak zaprogramować mechanizmy zamontowane w budynkach, aby same reagowały na ingerencję osób niepożądanych, niekorzystne warunki atmosferyczne, a nawet udawały obecność domowników, tak by nie kusić potencjalnych włamywaczy podczas naszej nieobecności.

Egzotyczna jakość – deski elewacyjne firmy DLH Poland
Drewniana elewacja to jeden z najstarszych sposobów wykończenia zewnętrznej fasady domów, który wciąż cieszy się popularnością. Stosowanie drewna w budownictwie przeżywa swój renesans, a inwestorzy wybierają ten surowiec ze względu na walory techniczne, estetyczne i zdrowotne. Oferta desek elewacyjnych DLH Poland zadowoli najbardziej wymagających klientów dając możliwości na realizację oryginalnej architektury domu, osiedla, biura, galerii. Drewno na elewacji poprawia izolacyjność termiczną budynków.

Industrialne wnętrze – beton, drewno czy ceramika?
Tęsknimy za niebanalnymi wnętrzami o surowej, bezkompromisowej stylistyce. Podziwiamy jasne i proste wnętrza skandynawskie oraz industrialne, pofabryczne przestrzenie. Coraz częściej ten rodzaj inspiracji przekracza progi mieszkań i wykorzystuje naturalne możliwości aranżacyjne. W kolekcji płytek Concrete&deco marki Tubądzin spotkały się najświeższe tendencje w designie.

Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu Energooszczędność w moim domu postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.

Dlaczego warto mieć oczko wodne?
Przydomowy ogród stanowi miejsce relaksu i oazę spokoju. Istnieje wiele sposobów aby uczynić go wyjątkowym, niepowtarzalnym i pełnym tajemniczego uroku. Jednym z nich jest założenie ozdobnego stawu, otoczonego starannie dobraną roślinnością i zamieszkanego przez kolorowe ryby. Dzięki niemu ogród nabiera nowego charakteru. Woda kryje w sobie niezwykłą siłę przyciągania – szemrzący staw staje się miejscem magicznym.

Ceramika i meble KOŁO - w tle cegła, drewno lub rysunek na ścianie
Łazienkowe aranżacje mogą odzwierciedlać charakter jego mieszkańców. Wystarczy umiejętnie dopasować wszystkie elementy i oryginalna łazienka jest gotowa. Pokazujemy trzy pomysły, jak ciekawie zaaranżować łazienkę z ceramiką i meblami KOŁO Domino XL.

Drzwi otwierane inaczej?
Drzwi dają poczucie bezpieczeństwa. Pomagają oddzielić strefy wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi od tych, w których potrzebujemy więcej intymności. Tradycyjnie otwierane zabierają sporo miejsca, dlatego przy małym metrażu warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Izolacje a kwestia bezpieczeństwa pożarowego?
W razie wystąpienia pożaru paliwem dla ognia może stać każdy materiał znajdujący się w zasięgu płomieni. Dotyczy to w równej mierze drewnianych mebli, syntetycznych dywanów jak i plastikowych zabawek. Jednym z bardziej newralgicznych elementów są jednak izolacje techniczne, które mogą nie tylko płonąć, ale również wytwarzać zabójczy dym, a nawet prowadzić do przedostania się ognia przez niepalną ścianę.

Stawiaj fundamenty z Lafarge
Jak prawidłowo wykonać fundamenty budynku, o czym warto wiedzieć, a czego bezwzględnie przestrzegać radzi ekspert Lafarge Bartosz Obidziński – kierownik produktu.

Inteligentny dom, a nawet… kościół
Drzwi otwierane fotokomórką czy wszechobecny monitoring w biurowcach to już standard, który nie budzi naszego zdziwienia. Ale sterowanie oświetleniem w kościele za pomocą smartfona i inteligentne rozwiązania wykorzystywane w przedszkolu czy SPA nadal są zaskoczeniem. Tymczasem miejsc, w których na różne sposoby korzysta się z tego typu technologii jest coraz więcej.

Grzejniki wodne c.o. dla budownictwa szkieletowego i drewnianego
Domy budowane w technologii szkieletowej oraz domy z bali mają stale rosnące grono zwolenników. Prócz znacznej prostoty i szybkości w ich stawianiu, wielu możliwości w tworzeniu urozmaiconego kształtu ich bryły oraz jednorodności technologicznej, najczęściej podkreślanymi argumentami "za" jest ich energooszczędność i łatwość ogrzania.

Jak dobierać rozmiar okien dachowych do poddasza?
Długość okna dobiera się zależnie od kąta nachylenia dachu. Zakłada się, że dolna krawędź powinna zostać zamontowana na wysokości - min. 90 cm nad poziomem podłogi, górna - od 180 do 220 cm.

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?
Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach.