Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Elewacja zahartowana na zimę - PALERMO, CALABRIA, TOSCANA
Zimowa wilgoć i woda deszczowa spływająca po elewacji to prawdziwi "mordercy" materiałów budowlanych? Nie dotyczy to jednak płytek elewacyjnych Stegu . Dzięki swym własnościom są one gwarancją odporności na wilgoć i żywych kolorów fasady na lata.

Czujny dom - prawdziwie inteligentna automatyka budynkowa
W inteligentnym domu niemal wszystkimi elektronicznymi urządzeniami możemy sterować za pomocą komputera, smartfona czy tabletu. Ale na tym nie kończy się jego potencjał. Można także korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, dzięki którym coraz więcej działań jest wykonywanych samoczynnie.

Zimowe szaleństwo pod kontrolą, czyli czym się charakteryzuje dobra nawierzchnia?
Kostka brukowa to jeden z niewielu materiałów wykończeniowych, który świetnie sprawdza się przy minusowych temperaturach. Jeśli właściwie zadbaliśmy o przygotowanie nawierzchni do zimy, a materiał został odpowiednio dobrany, nie powinny nas zaskoczyć żadne, przykre niespodzianki. Polbruk podpowiada, na co zwrócić uwagę, by przejść przez zimę pewnym krokiem.

Fuga dobrze dobrana
Fuga oprócz efektu wizualnego spełnia ważną funkcję praktyczną przenosząc naprężenia płytek powstające w czasie eksploatacji. W zależności od obszaru zastosowania musi sprostać wahaniom temperatury, obciążeniom użytkowym, czy oddziaływaniu wody i silnych środków czyszczących. Jak więc wybrać odpowiednią zaprawę do spoinowania, aby służyła przez lata?

Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła?
Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła. Wiąże się z to licznymi korzyściami w postaci komfortu cieplnego uzyskanego w zgodzie ze środowiskiem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak montaż nowoczesnego systemu wymaga wiedzy i pomocy specjalisty. Jak powinna przebiegać taka współpraca?

Sposób na właściwą wentylację
Zimą często czujemy zniechęcenie, zmęczenie i doskwiera nam brak energii. Zwykle winą za to obarczamy niesprzyjająca aurę czy krótkie dni. Tymczasem przyczyną naszego złego samopoczucia może być syndrom chorego budynku. Z czego on wynika i jak z nim walczyć?

Dobór odpowiedniego wałka do malowania
W celu ekonomicznego wykonania prac malarskich należy poprawnie dobrać narzędzie do malowania.

Przygotowanie wałka malarskiego do pracy
Przed pierwszym malowaniem należy przygotować wałek do pracy.

Folie stosowane w budownictwie
Folie stosowane dzisiaj w budownictwie są tak różnorodne, a brak fachowej wiedzy inwestorów, wykonawców i sprzedawców tak głęboki i poważny, że wybranie dobrej folii jest niestety bardzo trudne.

Jak dbać o kostkę brukową zimą?
Wielostopniowe mrozy, intensywne opady czy zalegające przez długi czas warstwy śniegu to zimowy pejzaż, który może wyrządzić wiele szkód materiałom budowlanym. Eksperci marki Modern Line radzą, jak przygotować nawierzchnię z kostki brukowej, by zminimalizować zimową erozję i uszkodzenia.

Dachowe porady - Doktor Dach
Wykonanie dachu to jeden z ważniejszych etapów budowy domu lub jego remontu. Nie można więc sobie pozwolić na popełnienie błędów. Każdy, kto wybierze produkty z oferty firmy Ruukki Polska może skorzystać z fachowej pomocy ekspertów.

Trwały balkon i taras dzięki systemom Sopro
Na powierzchni tarasów i balkonów nieustannie powstają naprężenia, wywołane różną rozszerzalnością cieplną okładziny i podłoża. Obszary zewnętrzne okładziny narażone są również na oddziaływanie wysokich obciążeń, powodowanych m.in. przez warunki atmosferyczne.

Budujesz dom, a może już się do niego wprowadzasz? Postaw na "Łatwy wybór 2014"
Już niebawem będziesz potrzebować myjki wysokociśnieniowej? I zadajesz sobie pytanie jak wybrać z ogromnej oferty rynkowej urządzenie w sam raz dla Ciebie?

Dlaczego warto wybierać okna drewniane?
Nowoczesne okna drewniane wyróżniają się ciekawym wzornictwem i komfortem użytkowania. Są też trwałe i solidne - warto je więc montować w naszych domach i mieszkaniach.

Sauna w domu: dlaczego warto, i jak ją urządzić?
Sauny parowe, suche, czy te na podczerwień, cieszą się nieustającą popularnością od wielu lat. W Finlandii sauna jest stałym elementem wyposażenia domów. Ale jej zalety chętnie doceniają też Polacy, szczególnie gdy za oknem zimowe chłody. Sauna ma dobroczynny wpływ na zdrowie, coraz częściej więc stawia się je na działkach i montuje w domach. By w pełni korzystać z dobrodziejstw kąpieli cieplnych, warto wiedzieć jak prawidłowo przystosować pomieszczenie i przeprowadzić cały zabieg.