Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
UST-M Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać optymalna instalacja systemu odwróconej osmozy?
Z punktu widzenia skuteczności filtracji, a także łatwości obsługi i serwisowania, w większości przypadków najlepiej sprawdzi się system RO8. Woda w tym przypadku poddawana jest uzdatnieniu w 3 etapach – wstępnym, zasadniczym i końcowym.
ANWIS Sp. z o.o.
Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?
Agnieszka Gołębiewska Szef działu Marketingu ANWIS radzi: Osłony montowane na zewnątrz domu (rolety zewnętrzne), stosowane głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, idealnie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem.
Saunal
Przygotowanie pomieszczenia do montażu sauny fińskiej
Kabina sauny składa się ze ścian i sufitu. Zatem dobrze jest przygotować podłogę pod kabinę sauny. W saunie fińskiej nie ma wody - jest to sauna sucha, zatem podłoga może być każdego rodzaju nawet parkiet.
UST-M Sp. z o.o.
Czerpiesz wodę z własnych ujęć? Zadbaj o jej jakość
Wakacyjna pogoda rozpieszcza nas póki co bardzo nieregularnie, na pewno jednak większość z nas zaplanowała już urlopy. Część osób spędzi je w domkach letniskowych położonych z dala od miejskiego zgiełku. Własny domek letniskowy to oczywiście ogromna radość, ale także wyzwanie - aby móc w nim wygodnie zamieszkać, trzeba dołożyć wielu starań. Dotyczyć one będą m.in. jakości wody, której będziemy używać, przebywając w takim domku.
CARADON POLSKA Sp. z o.o.
Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Grzejnik łazienkowy musi spełnić kilka określonych funkcji. Podstawową jest odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Równie istotna pozostaje możliwość suszenia na nim ręczników oraz bielizny. Dla wielu inwestorów duże znaczenie mają również względy estetyczne i dobra prezencja urządzenia.
Foveo Tech
Już dziś zaplanuj odmianę fasady z FOVEO TECH
Niezależnie od tego, czy czeka nas wykonanie ocieplenia od podstaw, czy tylko renowacja już istniejącej elewacji, spokojne rozplanowanie działań umożliwi ich rozpoczęcie wtedy kiedy pozwoli na to pogoda. W końcu, podstawą każdej dobrze wykonanej inwestycji jest jej dokładne przemyślenie i wybór najlepszych rozwiązań. Ocieplenie fasady domu to inwestycja na lata, dlatego też warto wcześniej ją przeanalizować.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
O co zapytać firmę instalacyjną przed montażem pomp ciepła?
Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania domu nie należy do najłatwiejszych. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, warto zadać wykonawcy kilka niezbędnych pytań. Pozwolą one rozwiać wszystkie wątpliwości i w pełni cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego.
Jaga Polska
Przepis na długie życie grzejników Jaga
W dobie masowej konsumpcji, gdy żywotność urządzeń ulega wyraźnemu skróceniu, Jaga chce, aby jej grzejniki były jak najtrwalsze. To celowe, proekologiczne działanie belgijskiego producenta. A przy tym firma stara się, aby klient nie znudził się jej grzejnikami.
Jaki podgrzewacz wybrać: hydrauliczny czy elektroniczny?
Zastosowanie podgrzewaczy przepływowych jest najbardziej oszczędnym sposobem podgrzewania wody. Urządzenia te załączają się i pobierają energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, którą uzyskuje się natychmiast po jej odkręceniu. Jedną z najważniejszych cech podgrzewaczy przepływowych jest to, że pozwalają na ciągły pobór ciepłej wody, nieograniczony pojemnością zbiornika. Nie każdy jednak wie, że są podgrzewacze bardziej i mniej oszczędne. Można mianowicie wybrać podgrzewacze z załączaniem hydraulicznym lub podgrzewacze sterowane elektronicznie.
Global Tech
Jak dobrać gruntowy wymiennik ciepła?
Dobierając wielkość gruntowego wymiennika ciepła do systemu wentylacyjnego jako parametr końcowy określamy temperaturową wydajność powietrza opuszczającego wymiennik. Dobrze zaprojektowany gruntowy wymiennik ciepła może zapewnić w upalne dni temperaturę nawiewanego powietrza do pomieszczeń na poziomie 20-24°C.
Henkel Polska
Ceresit: Jak przygotować podłoże pod płytki ceramiczne?
Bartłomiej Monczyński Dział Zastosowań Specjalista ds. wsparcia technicznego Henkel Polska Sp. z o.o. radzi: Stara biblijna zasada, aby nie przyszywać łat z nowego sukna na stare ubrania, powinna być stosowana również w budownictwie. W przypadku układania płytek ceramicznych nie należy jednak (na szczęście) traktować jej dosłownie. Podłoże pod nowe płytki nie musi być zupełnie nowe, ale powinno być odpowiedniej jakości, a przede wszystkim odpowiednio przygotowane.
Jakie znaczenie dla komfortu przebywania w domu ma właściwie wykonana izolacja posadzki? Dlaczego?
Marek Ciechowski Sales & Marketing Manager RECTICEL IZOLACJE radzi: Posadzka jako element stanowiący podstawę budynku powstaje w pierwszej fazie budowy i wykończenia domu. Jako przegroda, z którą użytkownicy domu pozostają w stałym kontakcie, odpowiada ona za komfort jego użytkowania. Wszelkie zmiany w strukturze posadzki po rozpoczęciu użytkowania budynku są bardzo kosztowne i kłopotliwe, dlatego zastosowanie właściwej termoizolacji i technologii wykonania powinno gwarantować ich skuteczność na kolejnych kilkadziesiąt lat.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Co tak naprawdę hałasuje w systemie wentylacji? podpowiada PRO-VENT!
Aby ograniczyć hałas emitowany przez instalację wentylacyjną należy zacząć od dobrego i przemyślanego projektu, wykonując instalację o małych oporach przepływu. Wentylatory pracujące przy dużych sprężach emitują bowiem większy hałas, a dodatkowo pobierają więcej energii.
Legalett
Jakie są zalety zastosowania płytowego fundamentu grzewczego w domach jednorodzinnych?
Mats Matson Prezes Zarządu LEGALETT POLSKA radzi: Dobrze zaprojektowany i wykonany fundament grzewczy zapewnia nie tylko pewną podstawę naszego domu, ale również gwarantuje stabilną temperaturę, komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Fundament grzewczy to unikalne połączenie dwóch funkcji: fundamentu i ogrzewania dla całego domu. Od paru lat buduje się w Polsce coraz więcej budynków wykonywanych na płytach fundamentowych.
PCE Polska Sp. z o. o.
Jakie funkcje powinna spełniać rozdzielnica elektryczna?
Dominik Bukowski Konstruktor PCE Polska Sp. z o. o. radzi: Rozdzielnice elektryczne powinny gwarantować dobrą organizację pracy i bezpieczeństwo. W branży elektrotechnicznej jedną z większych grup produktów są zestawy gniazd i rozdzielnice. Nieodzowny element każdej budowy, remontu, rozdziału energii w halach, warsztatach czy nawet w domu. Na polskim rynku jest kilkunastu producentów, którzy oferują dość szeroką gamę tego asortymentu.