Wybieramy odkurzacz do "żyrafy"

Chcesz pozbyć się pyłu podczas pracy z "żyrafą"? Potrzebujesz odpowiedniego odkurzacza przemysłowego. Podpowiadamy jak go wybrać, by służył latami.

Wybieramy odkurzacz do "żyrafy"
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k Oświetlenie Steinel
www.langelukaszuk.pl
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k Oświetlenie Steinel
Dane kontaktowe:
71 39 80 800
ul. Wrocławska 43, Byków, 55-095 Mirków k. Wrocławia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Praca ze szlifierką do gipsu i gładzi, czyli tzw. żyrafą, zapewnia wygodę i efektywność nieporównywalną ze ścieraniem ręcznym. W przypadku dużych powierzchni to oszczędność czasu, większa wygoda i porządek w miejscu pracy. Wszystko pod warunkiem, że dobierzemy do niej odpowiedni odkurzacz. Czym się kierować?

Postaw na wydajność

Liczy się również niska waga, która pozwala swobodnie operować narzędziem z rękami w górze Maszynowe szlifowanie gładzi gipsowych sprawia, że praca przebiega szybko, ale minusem może być pył, który lubi osiadać wszędzie. Jak się go pozbyć? Trzeba pamiętać, że w przypadku "żyrafy" i odkurzacza przemysłowego, najważniejsza nie jest nie wysoka moc, ale  wydajność.

– "Praca z podłączonym narzędziem emitującym stałe i duże ilości pyłu – nie tylko "żyrafą", ale też szlifierką do drewna czy betonu - wymaga podłączenia odkurzacza zapewniającego stałą, wysoką wydajność odsysania." – mówi Radosław Koźba, product manager w Lange Łukaszuk.

Co wpływa na tą ostatnią? Kluczową rolę odgrywa powierzchnia aktywna filtra oraz jego system oczyszczania, a dopiero w następnej kolejności moc silnika.

Długa i czysta praca

Wśród licznych odkurzaczy można znaleźć modele oferujące system dwufiltrowy o łącznej powierzchni aż 8600 cm² – co jest jedną z największych powierzchni aktywnie filtrujących na rynku. Z kolei dodatkowy system oczyszczania filtrów sprawia, że użytkownik nie musi przerywać pracy aż do chwili wypełnienia się zbiornika.

– "Proces ten odbywa się za pomocą elektromagnesu, który generuje kilkadziesiąt uderzeń w filtr na każdy cykl czyszczenia. Taki system, obecny na przykład w odkurzaczach firmy Starmix, jest dużo bardziej wydajny niż przedmuchy wstecznym powietrzem." – mówi Radosław Koźba.

Dlaczego obecność tych rozwiązań jest tak istotna?

W trosce o sprzęt

Maszynowe szlifowanie gładzi gipsowych sprawia, że praca przebiega szybko, ale minusem może być pył W przypadku odkurzaczy z małymi filtrami i bez systemu oczyszczania, praca z "żyrafą" jest niewskazana. Szybko gromadzący się pył może całkowicie zablokować filtr, doprowadzić do przegrzania się, a nawet uszkodzenia silnika wielofunkcyjnego odkurzacza. Warto przy tym pamiętać, że praca z nim i szlifierką oznacza wysoki poziom eksploatacji obu urządzeń.

– "Dlatego swój wybór warto oprzeć o producentów, który zapewniają długą gwarancję, serwis na miejscu, a przeznaczony do nich osprzęt jest łatwo dostępny." – mówi Jacek Sztorc, product manager w Lange Łukaszuk.

Duet na lata

Jak dodaje ekspert Lange Łukaszuk, często zdarza się, że użytkownicy decydują się na zakup odkurzacza i "żyrafy" za jednym razem. W przypadku tego drugiego urządzenia, dużo większą rolę odgrywa kwestia mocy – 1000 W i więcej. Liczy się również niska waga, która pozwala swobodnie operować narzędziem z rękami w górze.

– "Dobór "żyrafy" do odkurzacza jest dużo prostszy - między innymi dzięki dodatkowym przejściówkom. Te są oferowane na przykład ze szlifierkami Menzer i sprawiają, że sprzęt pasuje praktycznie do każdego modelu odkurzacza." – tłumaczy Jacek Sztorc.

Wybierając taki zestaw, należy pamiętać, że to inwestycja na lata. Wysokiej klasy odkurzacz można podłączyć do każdego urządzenia emitującego pył, a także posprzątać nim miejsce pracy, garaż, a nawet wyciągnąć wodę z zalanej piwnicy.

źródło i zdjęcia: "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Spółka jawna