Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ile kosztuje ogrzewanie domu energią elektryczną?
Koszty ogrzewania w największym stopniu zależą od zapotrzebowania budynku na ciepło, czyli od technologii, w jakiej budynek jest wykonany i strat ciepła, jakie w nim występują. Bardzo ważny jest również przemyślany projekt budynku (jego bryła) oraz usytuowanie wykorzystujące naturalne warunki (np. odpowiednie przeszklenie od strony południowej pozwalające „łapać” jak najwięcej energii słonecznej).
ZMK SAS Spółka z o. o.
Zalecenia dotyczące doboru, montażu i eksploatacji kotłów SAS
Dobór mocy kotła - bilans cieplny budynku (projekt instalacji), szybki dobór (wskaźnikowo) Podstaw ą doboru kotła do ogrzewania budynku powinien być bilans cieplny obiektu sporządzony zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Bardzo często popełnianym błędem jest przewymiarowanie mocy kotła na paliwo stałe (szczególnie w przypadku budynków dobrze zaizolowanych) oraz dobór urządzenia o większej komorze paleniskowej (w przeświadczeniu "wydłużenia" stałopalności).
Schüco International Polska
Okna efektywną barierą przed hałasem
Hałas to wszechobecne zjawisko, na jego negatywne skutki są narażeni w szczególności mieszkańcy dużych miast. Odpowiednio dobrana stolarka okienna w kluczowym stopniu wpływa na poziom ochrony wnętrza mieszkania przed odgłosami otoczenia. Wbrew pozorom sama szyba o właściwościach tłumiących nie jest wystarczającą barierą dla szkodliwych dźwięków. Hałas nie jest zjawiskiem jednorodnym. Rozmowa, szum miejskiej komunikacji czy dźwięk syreny to dźwięki o różnej wysokości tonów, które wyraża się w hercach (Hz). Ludzkie ucho rejestruje dźwięki o częstotliwości od 16 do 20000 Hz.
Xella Polska
Niechciane mostki termiczne - jak ich uniknąć?
Mostki termiczne, to miejsca w budynku, poprzez które dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła, sięgającej nawet 30%. Efektem są wyższe rachunki za energię. Dlatego mostkom termicznym powinno się zapobiegać już na etapie projektowania i budowy domu.
UST-M Sp. z o.o.
Jak działa system centralnego odkurzania?
Sprzątanie za pomocą systemu centralnego odkurzania staje się zabawą. Odkurzanie nie musi kojarzyć się z hałasem i ciężkim odkurzaczem.
Nibco
Jakie są najczęstsze błędy montażowe instalacji PVC-U/PVC-C?
Instalacje prowadzone w sposób nadtynkowy najczęściej są bezawaryjne. W większości przypadków architektura pomieszczeń wymaga częstych zmian kierunków, tworząc tym samym samokompensacje.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Drugie dno wykładziny - na co zwrócić uwagę przygotowując podłoże?
Wykładziny to bardzo popularne i chętnie stosowane materiały do wykończenia podłóg. Znajdują zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Współczesne kolekcje są trwałe, łatwe w utrzymaniu i designerskie - do złudzenia potrafią imitować podłogi drewniane, kamień czy płytki ceramiczne. Bogata paleta barw, faktur oraz różnorodność wzorów wykładzin elastycznych i dywanowych pozwalają na kreowanie ciekawych aranżacji wnętrz, a różnorodność cenowa pozwala na dopasowanie ich zarówno do gustu, jak i do zasobności portfela.
Sopro Polska
Murowanie klinkieru metodą dwuetapową
Elewacja klinkierowa sprawia, że dom nabiera eleganckiego i szlachetnego wyglądu. Aby jednak fasada budynku mogła stać się ozdobą, należy o nią zadbać już od pierwszego etapu jej powstawania. Eksperci Sopro podpowiadają, jak prawidłowo wykonać murowanie z użyciem cegieł klinkierowych, posługując się metoda dwuetapową.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Trwały jastrych - jak go wykonać?
Jastrych, podkład, szlichta – niezależnie od tego jak go nazwiemy, dobry i trwały gwarantuje nam, że podłoga którą zamontujemy w mieszkaniu, będzie służyła przez lata. Dziś kilka słów na temat rodzajów jastrychów oraz ich wykonywania.
George
Dlaczego okna drewniane?
Drewno to surowiec towarzyszący człowiekowi od wieków, był wykorzystywany do budowy domów oraz produkcji okien. Doceniany przez swoją długotrwałość, przyjazny człowiekowi, bliskie naturze.
Sto Sp. z o.o.
Powłoki wewnętrzne Sto - sprawdzony sposób na dekorację wnętrz
Za pomocą sprawdzonych tynków wewnętrznych Sto w każdym wnętrzu można stworzyć odpowiednie rozwiązanie - przekonujące wizualnie, pewne technicznie a przede wszystkim trwałe.
Nicewicz Zakład Stolarski
Wilgotność drewna i punkt rosy - praktyczne porady
W pomieszczeniu zamkniętym panują warunki klimatyczne inne niż na zewnątrz, drewno przeznaczone do prac stolarskich powinno zależnie od przeznaczenia osiągnąć określony poziom wilgotności.
Drewdar
Czyszczenie obudów z kamienia naturalnego
Wszystkie rodzaje marmurów oraz inne kamienie naturalne są wrażliwe na kwasy, to znaczy na środki z zawartością takich substancji jak ocet, sok cytrynowy itp. Jeżeli więc użyjemy środków czystości zawierających takie substancje, to narażamy kamień i niszczymy politurę.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Idealny pokój do nauki - dobrze doświetlony i pełen świeżego powietrza
Dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza wpływa na koncentrację i efektywność uczenia się. Ważna jest również dobra izolacja akustyczna czy odpowiednia kolorystyka. Jak stworzyć przyjazne wnętrze do nauki i rozwoju dziecka? - radzi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Kiedy warto zdecydować się na powietrzną pompę ciepła?
Wybór energooszczędnych systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii to przede wszystkim niskie koszty eksploatacyjne. Dodatkowym atutem są nie tylko aspekty ekologiczne, czyli fakt, że urządzenia te nie emitują szkodliwych zanieczyszczeń, lecz również wygoda obsługi, prostota i ich cicha praca. Jednym z takich rozwiązań są powietrzne pompy ciepła, które funkcjonują jako samodzielny system grzewczy lub mogą stanowić uzupełnienie już istniejącego.