Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Polbruk S.A.
Polbruk: Jak skutecznie pozbyć się chwastów i mchu na brukowanych nawierzchniach?
Z nastaniem wiosny czy lata radość z pieczołowicie wykonanych podjazdów, ścieżek i alejek łatwo może zostać zakłócona przez niepożądanych gości. Chwasty, mchy i trawy to wyjątkowo uciążliwi mieszkańcy posesji, których wielu z nas, na różne sposoby, próbuje się pozbyć. Karol Umiński, główny technolog firmy Polbruk podpowiada, jak skutecznie zmierzyć się z problemem chwastów i mchu na arenie własnego podwórka.
Caparol Polska Sp. z o.o.
Produkty CapaWood firmy CAPAROL przetestowane w Alpach
Długa tradycja budownictwa drewnianego w Austrii sprawia, że to właśnie stąd pochodzi doświadczenie firmy CAPAROL w zakresie ochrony drewna na wysokościach ponad 3000 m nad poziomem morza, w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Niezależnie czy w dolinie, czy na eksponowanym zboczu, drewno na otwartym terenie musi wytrzymywać krótkie, chłodne lata i długie, śnieżne zimy. Austriackie Alpy to idealne miejsce, gdzie zostały wypróbowane profesjonalne produkty z linii CapaWood w realnych warunkach.
Piotrowice
Ekspert Alpol: Tynk czy deska na elewacji – idealne, nowoczesne połączenie
Elewacja budynków kojarzy nam się zwykle z wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym o fakturze "baranka" lub "kornika". Są jednak nowe rodzaje tynków, które pozwalają całkowicie zmienić jej wygląd i uzyskać efekty, o których jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie myślał. Przykładem takiego rozwiązania jest tynk mineralny modelowany ALPOL AT 319.
Ergonomiczna łazienka - na jakie kwestie techniczne zwracać uwagę podczas projektowania?
Łazienka to takie miejsce w naszym domu, do którego udajemy się nawet kilkanaście razy dziennie. Nic więc dziwnego, że jej funkcjonalność i ergonomia to niezwykle istotne cechy, które muszą być brane pod uwagę w pierwszej kolejności podczas tworzenia projektu tego pomieszczenia. Zobaczmy zatem, na co zwracać uwagę, by uzyskać optymalne wnętrze.
Na jakiej powierzchni można kleić płytki IZOFLEX?
Praktycznie na każdej, która jest sucha i nie osypliwa. Niektóre powierzchnie, mocno śliskie, dobrze jest wcześniej zmatowić i, jeśli jest taka potrzeba, zagruntować preparatem Izoflex-Grunt. Płytki świetnie sie trzymają np. do styropianu (wcześniej zaciągniętego siatką i klejem), regipsu, OSB itp.
MS więcej niż OKNA
Jak dobrać kolor okien do koloru elewacji?
Projektując budynki mieszkalne czy użytkowe można osiągnąć bardzo ciekawy efekt umiejętnie dobierając kolory stolarki i elewacji. Jakimi zasadami najlepiej kierować się przy takim doborze?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Ciepła woda - jaki kocioł wybrać? - radzi De Dietrich
Jaki kocioł wybrać do podgrzewania c.w.u. - zależy od potrzeb i możliwości. Nie jest bowiem tak, że jeden typ kotła jest zdecydowanie lepszy od drugiego.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Czy chemia może być ekologiczna?
Odpowiedź na to pytanie - choć słowo "chemia" jest naturalnym wrogiem słowa "ekologia" - może być tylko jedna. Chemia MUSI być ekologiczna. Wymagają tego czasy, w których żyjemy, postęp technologiczny oraz… moda.
KFA Armatura
Jak dobrać meble do metrażu łazienki?
Ze względu na panujące w niej warunki, łazienka to przestrzeń wymagająca wytrzymałych rozwiązań o odpowiedniej konstrukcji. W przypadku mebli istotne jest również ich dopasowanie do metrażu pomieszczenia w sposób zapewniający swobodę i komfort jego użytkowania. Dobór mebli łazienkowych przesądza o elegancji i minimalizmie wnętrza. Modele o oszczędnym wzornictwie i dopasowanej do wielkości pomieszczenia konstrukcji, podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak zadbać o kocioł po sezonie grzewczym? - radzi De Dietrich
Pełną sprawność i bezpieczeństwo urządzeń grzewczych zapewnimy tylko pod warunkiem regularnych przeglądów. Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z koniecznością uruchomienia ogrzewania jesienią, warto przeprowadzić przegląd i konserwację kotła właśnie teraz, czyli po sezonie grzewczym.
V33 Polska
Czy Środek do usuwania starych powłok V33 usuwa każdy rodzaj wykończenia?
Środek do usuwania starych powłok umożliwia usuwanie lazur, lakierów, i farb jednokomponentowych. Farbę do podłóg lub dwukomponentowy lakier do parkietu (z utwardzaczem) można skutecznie usunąć tylko przez mechaniczne zeszlifowanie.
Windmöller Polska Sp. z o.o.
Prawidłowy montaż podłogi pływającej
Elegancka, wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości podłoga to podstawa perfekcyjnie zaaranżowanego wnętrza. Aby jednak prezentowała się ona nienagannie, musi zostać w odpowiedni sposób ułożona. W przypadku paneli laminowanych i winylowych zalecany jest montaż "pływający", czyli bez konieczności przyklejania do podłoża. Jak prawidłowo ułożyć taką podłogę? Wskazówek udziela Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo.
BUDVAR Centrum
Budvar: Wybieramy okna na lata - na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich zakupie
Planując wymianę okien lub ich zakup do nowego domu często nie mamy dostatecznej wiedzy jaki rodzaj okien powinniśmy wybrać i na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę.
PPG Deco Polska
Jak krok po kroku przygotować się i przeprowadzić malowanie
Zasady dobrego malowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych przedstawia Tikkurila.
Paroc
PAROC - przytulne poddasze: jak fachowo zaizolować dach skośny?
Choć amatorów poddaszy nie brakuje, z ich adaptacją na pomieszczenia użytkowe wiążą się pewne problemy. Źle zaizolowane poddasza mocno się wychładzają zimą i nadmiernie nagrzewają latem, są też narażone na zbyt dużą wilgotność i hałas. Wszystkim tym problemom można jednak zaradzić przez zastosowanie odpowiedniej izolacji.