Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak właściwie zamontować panele laminowane?
Panele laminowane to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów podłogi stosowanych w naszych domach. Jednak nawet najpiękniejszy i najlepszej jakości produkt nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie właściwie zamontowany. Ekspert firmy Wineo podpowiada o czym powinniśmy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż.

O czym pamiętać, wymieniając stare okno dachowe?
W życiu posiadacza domu z poddaszem czasem przychodzi czas, aby wymienić okno dachowe. Czasem decyzja jest prosta i wynika z niedostatecznej szczelności starej stolarki, innym razem – z chęci zwiększenia ilości światła naturalnego na ostatniej kondygnacji. W jednym i w drugim przypadku ważne są detale. Razem z ekspertami firm Paroc Polska i OKPOL podpowiadamy, jak wymienić okno na poddaszu – bez szkody dla dachu i portfela.

Jak uchronić dom przed utratą ciepła?
Jednym z kluczowych etapów każdej budowy jest zapewnienie prawidłowej termoizolacyjności budynku. Aby zagwarantować w nim komfort cieplny, konieczne jest właściwe wykonanie wieńca stropowego. Odpowiednio dobrane kształtki poprawiają izolacyjność cieplną stropów, dzięki czemu budynek stanie się bardziej energooszczędny.

BOSCH: Składany namiot dla dziecka - zrób to sam!
Lato dobiega końca, ale mali odkrywcy nigdy nie ustają w swoich poszukiwaniach! Jeśli aura nie pozwala na wyjście na dwór, stwórz im miejsce do zabawy w przygodę w ich pokoju. Składany namiot w klimacie Safari zapewni schronienie w miejskiej dżungli. A gdy znów zaświeci słońce i będzie można wyjść na zewnątrz - w ciągu kilku sekund schowasz go w szafie.

Jak zaprojektować łazienkę?
Dobrze zaprojektowana łazienka to nie tylko wybór przewodniego koloru, dobranie wanny i prysznica które najbardziej nam się podobają, modnych płytek i wszystkich pozostałych elementów wyposażenia w oparciu o te same kryteria.

De Dietrich: Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne - rozwiązanie szyte na miarę
Połączenie dwóch różnych technologii w celu ogrzania domu, uzyskania ciepłej wody oraz energii elektrycznej wiąże się z samymi korzyściami dla domowników. Kluczowe dla wydajnego działania całego systemu jest jednak odpowiednie dobranie poszczególnych urządzeń. Jeśli te warunki zostaną spełnione, użytkowanie domu będzie nie tylko znacznie tańsze, ale i ekologiczne.

CZAMANINEK: Pionowa izolacja ścian piwnicznych
Przygotowany wykop należy wyłożyć geowłókniną, otynkowane ściany zabezpieczyć izolacją przeciwwilgociową. Po usypaniu pierwszej warstwy na dnie wykopu (około 50cm) należy wykonać opaskę drenarską poprzez ułożenie rury drenarskiej wokół budynku.

Mira: Czyste powietrze w pomieszczeniu - produkty ze znakiem EMICODE® EC1PLUS
Higiena powietrza pomieszczeń jest ważnym kryterium przy wyborze materiałów budowlanych. Aby osiągnąć najlepszą możliwą jakość powietrza w pomieszczeniu, a tym samym ochronę zdrowia i środowiska należy zaufać materiałom ze znakiem jakości EMICODE® EC1PLUS .

Jak dbać o szyby kominka?
Pierwszym, podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby mieć czyste szyby jest palenie suchym drewnem; maksymalna wilgotność nie powinna przekraczać 20%. Po mocnym rozpaleniu powstaje zjawisko pirolizy, wskutek którego cząsteczki osiadające na szybie są od niej odrywane i dopalane w palenisku.

Jak nie dopuścić do zalania łazienki i jak usunąć skutki zalania?
Często zalanie łazienki nie sprowadza się do niegroźnej kałuży, którą łatwo posprzątać. W przypadku większych awarii wodnych wiąże się z przykrymi konsekwencjami, w tym stratami finansowymi. Nieprzyjemny zapach, zalany sufit podwieszany, uszkodzone płytki, żółte plamy na suficie – z tym wszystkim będziemy musieli się zmierzyć, jeżeli nie zadbamy o instalacje wodną w łazience. Jak zapobiec zalaniu łazienki i co zrobić, gdy już do tego dojdzie?

Jak przygotować opał na sezon grzewczy?
Chłód wieczorów? By dostatecznie długo i efektywnie ogrzewać dom, już teraz należy odpowiednio przygotować opał. To m.in. od sposobu jego składowania zależy wartość grzewcza.

BOSCH: Kostki do pokoju dziecka - zrób to sam!
Drewniane kostki, z pomocą których rodzice zaznaczą każdy mijający wspólnie dzień, miesiąc czy rok, to piękny prezent dla noworodka. To również urocza dekoracja każdego dziecięcego pokoju. Z Dremelem ich wykonanie będzie niezwykle proste.

Jak wyeksponować rośliny w ogrodzie?
Odpowiednio dobrane i zadbane rośliny nie tylko stanowią ozdobę przydomowej przestrzeni, ale mogą też cieszyć pięknym zapachem, dostarczać owoce czy gwarantować cień w upalne dni. Jednak nawet najbardziej efektowne odmiany kwiatów, drzew lub krzewów nie upiększą posesji, jeśli ich rozmieszczenie będzie przypadkowe. Ekspert firmy Libet podpowiada, jak wyeksponować zieleń w ogrodzie.

Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?
Płytki ceramiczne, gresowe czy mozaika to obecnie najbardziej popularne materiały wykończeniowe do łazienki. Rozwijająca się technika pozwoliła dodać nieco więcej innowacyjności i kreatywności, tworząc tapety idealnie przystosowane do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zmiany temperatury.