Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Polbruk S.A.
Polbruk: Z deszczu pod bruk – niezawodny sposób na nawierzchnię bez kałuż
Jeśli nawierzchnia parkingu lub podjazdu garażowego zaczyna po intensywnych opadach niebezpiecznie przypominać powierzchnię jeziora, to nieodzowny znak, że należy zastanowić się nad rychłą renowacją. Czy zawinił rodzaj materiału, czy też specyfika terenu? Często okazuje się, że prawdziwa przyczyna tkwi znacznie głębiej, a dokładnie w podbudowie.
MS więcej niż OKNA
Mikrowentylator czy mikrowentylacja - jak zadbać o świeże powietrze w domu?
Na forach internetowych trwa burzliwa dyskusja na temat prawidłowej wentylacji w budynkach. Zwolennicy nawiewników i mikrowentylacji spierają się próbując przekonać przeciwników do wyższości swojej metody. Czy potrzebnie? Co wybrać, by zapewnić sobie i domownikom świeże powietrze? I co okna mają z tym wspólnego?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Jak dobrać urządzenie grzewcze do swoich potrzeb?
Dzięki wprowadzeniu Dyrektywy ErP sukcesywnie rośnie świadomość ekologiczna związana z wyborem i użytkowaniem konkretnych źródeł ciepła. Różnorodne dotacje na wymianę urządzeń grzewczych również sprawiają, że coraz więcej osób myśli o zmianie pieca węglowego lub klasycznego kotła gazowego na bardziej ekologiczne rozwiązanie.
Glen Dimplex
Czy pompy ciepła można zastosować w starym budownictwie?
Doświadczenie wskazuje, że również w zakresie modernizacji większa część zamontowanych grzejników może pracować z temperaturami zasilania do 60°C.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza
W lecie temperatura na poddaszu jest zwykle o kilka stopni wyższa niż na piętrze lub parterze. Różnica ta może przeszkadzać szczególnie w dni, gdy na zewnątrz termometr wskazuje powyżej 30°C. Wbrew pozorom optymalne i komfortowe warunki pod dachem można osiągnąć nie tylko za pomocą klimatyzacji.
Metpol
Jak obniżyć koszty ogrzewania?
Koszty ogrzewania budynku zależą w dużej mierze od docieplenia jakie zastosujemy. Ważne jest tu określenie współczynnika U. Producenci styropianu i wełny podają takie współczynniki na swoich produktach. Oczywiście ostateczny współczynnik U całej ściany będzie zależał nie tylko od samej termoizolacji, ale również od materiału zastosowanego do budowy ścian.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Bliżej nieba – jak rozmieścić okna w dachu?
Okna dachowe gwarantują niemal dwa razy więcej światła niż okna szczytowe, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i przytulne. Zróżnicowanie modeli i szeroki wachlarz wariantów montażowych pozwala stworzyć efektowne i nowoczesne aranżacje wnętrz. W jaki sposób rozmieścić okna połaciowe, aby stworzyć pod dachem klimatyczne wnętrze ze spektakularnym widokiem na niebo?
geoPRODUCT: Wybieramy nawóz do trawy
Decydując się na trawnik w ekokratce należy brać pod uwagę fakt, że tak rosnąca trawa wymaga dodatkowej troski. Trawa w kratce ma o wiele mniej miejsca (jedynie 4 lub 5 cm) na rozrastanie się, w związku z czym wymaga dodatkowego wzmocnienia, by mogła odpowiednio rosnąć.
Konsport
Brama samonośna - płynne przesunięcie
Brama samonośna, jak wskazuje na to nazwa, nie wymaga dodatkowego podparcia, dzięki czemu sama się unosi, a cała konstrukcja nie wymaga dodatkowych suwnic. Na czym polega wytrzymałość bramy samonośnej? Całość konstrukcji opiera się o przeciwwagę, którą umieszczę się wzdłuż ogrodzenia. Przeważnie długość przeciwwagi wynosi około 1/3 jej całkowitej długości, jednak wszystko zależy od wielkości i materiału wykonania.
Klafs
KLAFS: Detoksykacja i relaks w saunie
Sauna umożliwia usuwanie trucizn oraz ożywia co nie miara. Oczywiście nie da się tak po prostu wytopić odłożonego zimą tłuszczu, siadając w gorącej kabinie sauny. Ale można porządnie podkręcić przemianę materii, tak aby organizm oczyścił się i uwolnił od toksyn.
Helmar Sp. z o.o.
Chronos: Wykwity wapienne
Jeżeli w krótkim czasie po ustawieniu w ogrodzie elementów kolekcji Chronos, wystąpią na ich powierzchni białe nacieki czy plamy, to nie jest to jakiś zasadniczy problem ale zmartwienie, które po pewnym czasie samo ustąpi.
BRUK-BET
Najczęściej popełniane błędy podczas układania kostki brukowej
Nawierzchnie z betonowej kostki brukowej są niewątpliwą ozdobą ogrodowych aranżacji. Jednak poza tym, że mają się one pięknie prezentować, muszą spełniać przypisane im funkcje praktyczne. Układanie kostki brukowej to skomplikowany proces, w którym na każdym etapie łatwo o błędy. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę, aby ich uniknąć.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Elektronarzędzia
Bosch: Zajączek wielkanocny na kółkach
Już nigdy dzieci nie będą nadaremnie oczekiwać wielkanocnego zajączka! Zrób swoim dzieciom przyjemność i wykonaj samodzielnie zajączka na kółkach.
Besco
Jak i czym czyścić wanny?
Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby móc przez długie lata bezproblemowo cieszyć się swoją wanną, bez względu na to, czy wybraliśmy wannę akrylową, kompozytową czy z odlewów mineralnych. Istnieje kilka substancji, których należy unikać jak np. amoniak, aceton czy alkohol.
Caparol Polska Sp. z o.o.
Caparol: Białe ściany odporne na plamy i zarysowania
W każdym domu znajdują się miejsca, w których trudno uniknąć plam czy zarysowań. Ściany brudzą się od błota, tłuszczu, flamastrów, kredek, a nawet trudnej do usunięcia kawy. Chwila nieuwagi wystarczy, by gładką powierzchnię zarysować kluczem, zegarkiem albo innym twardym przedmiotem.