Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Budowa domu - o czym powinien pomyśleć rozsądny inwestor?
Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, podsumowujemy, co zmieniło się w kraju przez te lata w niemal każdej dziedzinie życia. Nie pominięto również budownictwa, które zdecydowanie przeszło istotną metamorfozę w tym okresie. Można powiedzieć, że po latach wzlotów i upadków w tym sektorze, inwestorzy nauczeni na błędach, znacznie rozważniej budują i zaczynają przede wszystkim doceniać rozwiązania trwałe, przyjazne dla środowiska oraz estetyczne.

Jak prawidłowo kołkować styropian?
Klej to nie wszystko. Żeby styropian nie odpadał, trzeba zastosować też specjalne zabezpieczenie. Kołki to najlepszy sposób na mechaniczne przymocowanie termoizolacji do podłoża.

Jak drewniany blat wpływa na aranżację wnętrza?
Drewniany blat wykorzystany we wnętrzu daje gwarancję niepowtarzalnego efektu aranżacyjnego. Sprawia, że pomieszczenie zyskuje przyjazny, przytulny oraz naturalny charakter. Drewno warto zatem zastosować nie tylko jako jako surowiec do wykonania podłóg. Możliwości związanych z użyciem drewna we wnętrzu jest znacznie więcej! Szczególnie estetycznie materiał ten prezentuje się pod postacią blatów.

Winkhaus: Jak prawidłowo zmierzyć wkładkę do drzwi?
Tylko prawidłowo dobrany rozmiar wkładki bębenkowej stanowi o skutecznym zabezpieczeniu drzwi.

Wybór narzędzi do malowania
Pędzel szeroki zaleca się do malowania dużych powierzchni tj. drzwi, okna, parkiety. Natomiast miejsca trudno dostępne należy malować za pomocą pędzla, mającego szpiczaste zakończenie.

Jak sterować elektrycznym ogrzewaniem podłogowym?
Maty grzejne mogą służyć jako podstawowy system ogrzewania lub stanowić uzupełnienie układu już istniejącego. Przyklejone bezpośrednio do podłoża i pokryte 5–10-milimetrową warstwą wyrównawczą przekazują bardzo szybko ciepło posadzce, zapewniając jej odpowiednią temperaturę. Metoda ogrzewania podłogi sprawdza się przede wszystkim w łazienkach, kuchniach, holach, przedsionkach i innych strefach użytkowych.

Jacuzzi całoroczne - prawda czy mit?
Oczywiście, że prawda! Jacuzzi całoroczne jest i basta! I można w zasadzie tutaj niemal skończyć artykuł, pisaliśmy już o tym kilkakrotnie.

Oczko wodne - filtr czyszczący
Czysta, przezroczysta woda z roślinami i często rybkami – to jest to czego wszyscy oczekujemy. Bywa jednak, że woda szczególnie latem w wakacje, kiedy chcemy relaksować się nad naszym oczkiem przypomina "zieloną zupę", do tego nieciekawie pachnącą. Wiele firm śpieszy na ratunek naszych marzeń, propozycje najczęściej sprowadzają się do dodawania różnych środków chemicznych, mniej lub bardziej skutecznych ale na krótko.

Biomasa Partner: Jaki kocioł wybrać - na ekogroszek czy na pellet?
Takie pytanie stawia sobie wielu właścicieli budynków. Poznaj wady zalety obu paliw z uwzględnieniem kryteriów ceny, kaloryczności, pochodnych spalania, wpływu procesu spalania na jakość powietrza oraz wygody użytkowania obu rodzajów kotłów.

Paroc: Adaptacja poddasza nieużytkowego krok po kroku
Kiedy rodzinie zaczynają być potrzebne dodatkowe metry kwadratowe przestrzeni, wielu właścicieli domów kieruje swój wzrok do góry. Polacy coraz chętniej wykorzystują nieużywane poddasza na cele mieszkalne, co dla ekip remontowo-budowlanych wiąże się z potrzebą dokładnej wiedzy w zakresie adaptacji istniejących pomieszczeń do nowych warunków. Krok po kroku podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kolejnych etapów prac renowacyjnych.

Jak odnowić wygląd starej wykładziny bez konieczności jej wymiany?
Czy starą, przybrudzoną wykładzinę elastyczną w niemodnym kolorze można w szybki i bezproblemowy sposób odświeżyć? Odpowiedź brzmi: tak! A efekt tej renowacji może być naprawdę zdumiewający.

De Dietrich: Czy warto zainwestować w kocioł kondensacyjny?
Kocioł kondensacyjny to znacznie większy wydatek niż kocioł tradycyjny. Czy jednak z punktu widzenia energooszczędności warto w niego zainwestować?

Co wiesz o minibasenach? Kilka istotnych faktów
Z minibasenu korzysta się przez cały rok i to na zewnątrz (większość użytkowników za najlepszą porę roku na kąpiel uważa zimę).

Jak właściwie zamontować panele laminowane?
Panele laminowane to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów podłogi stosowanych w naszych domach. Jednak nawet najpiękniejszy i najlepszej jakości produkt nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie właściwie zamontowany. Ekspert firmy Wineo podpowiada o czym powinniśmy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż.

O czym pamiętać, wymieniając stare okno dachowe?
W życiu posiadacza domu z poddaszem czasem przychodzi czas, aby wymienić okno dachowe. Czasem decyzja jest prosta i wynika z niedostatecznej szczelności starej stolarki, innym razem – z chęci zwiększenia ilości światła naturalnego na ostatniej kondygnacji. W jednym i w drugim przypadku ważne są detale. Razem z ekspertami firm Paroc Polska i OKPOL podpowiadamy, jak wymienić okno na poddaszu – bez szkody dla dachu i portfela.