Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dantherm: Jakie są metody osuszania domów?
Osuszanie powietrza to nic innego jak zmniejszenie ilości pary wodnej w powietrzu. Powietrze może zostać osuszone na kilka sposobów, poniżej opisy tych metod.

Jak dobrać grubość izolacji w systemach grzewczych?
W większości przypadków celem zastosowania izolacji technicznych w systemach HVAC jest chęć zaoszczędzenia energii. Grubość materiału staje się wówczas wypadkową wymagań technicznych oraz ekonomicznej oceny, która zapewni najniższy roczny koszt eksploatacji. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak dokonać optymalnego wyboru.

Jak dbać o cegłę klinkierową?
Klinkier, zarówno w postaci cegieł jak i płytek, to bardzo piękny i szlachetny materiał. Często jego umiejętne zastosowanie decyduje o stworzeniu klimatu danego miejsca. Z tego materiału na ogół wykonywane są fragmenty fasad, ogrodzenia, zabudowy kominków czy grille.

Ceresit: Zalety tapetowania ścian
Tapety wróciły do łask i znów zdobią nasze wnętrza. Do dyspozycji mamy duży wybór wzorów i bardzo dobrej jakości produkty do klejenia.

Jak dbać o drewniane okna dachowe?
Prawidłowo dobrane oraz konserwowane będą przez długie lata wspaniałym źródłem naturalnego światła oraz świeżego powietrza, a także poprawią bilans energetyczny budynku.

Jak fugować płytki cegłopodobne, aby ich nie pobrudzić?
Fugę przygotowuje się w czystym wiaderku, co minimalizuje powstawanie wykwitów. Najlepiej przygotowywać fugę w porcjach po ok. 2 kg., w celu wyrobienia jej w przeciągu 15-20 minut. Przy pogodzie jesiennej, bez słońca i wiatru, czas "życia" (tzn. czas, w którym fugę można jeszcze nakładać bez straty wytrzymałości na ścianie) wydłuża się do 30 minut.

Klimosz: Co warto wiedzieć o ekologicznych kotłach?
Zaawansowane konstrukcje nowoczesnych kotłów c.o. pozwalają uzyskać lepsze parametry spalania, są wydajniejsze energetycznie i bardziej przyjazne dla środowiska. Ekologiczne kotły z certyfikatem "5 KLASA" ograniczają emisję szkodliwych dla środowiska związków i substancji przez co korzystnie wpływają na środowisko w którym żyjemy. Dbając o środowisko, dbamy o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Kuchnia z barkiem
Salon z otwartą kuchnią to teraz najpopularniejszy sposób aranżacji strefy dziennej w naszych domach. To rozwiązanie ma szereg zalet: zyskujemy więcej przestrzeni, a przygotowując posiłki nie tracimy kontaktu słownego i wzrokowego z przebywającymi w salonie gośćmi lub dziećmi. Podpowiadamy jak oddzielić część roboczą od salonu czy jadalni? Funkcję tę znakomicie pełni barek.

Buława wibracyjna - jaką wybrać?
Pozwala usunąć nadmiar wody i pęcherzyki powietrza z przelewanej masy i poprawić jakość i zagęszczenie mieszanki betonowej. Czym się kierować wybierając buławę wibracyjną?

Jak należy pielęgnować kabinę, aby przedłużyć jej żywotność?
Firma SanSwiss oferuje serię specjalnych środków czyszczących, które należy stosować podczas czyszczenia kabin z systemem AquaPerle.

Czy klimatyzacja może zaszkodzić zdrowiu?
Tylko źle serwisowany system klimatyzacji może zaszkodzić zdrowiu. Przy dobrze utrzymanym systemie klimatyzacji otoczenie może stać się jedynie zdrowsze.

Z jakich etapów składa się montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego?
Instalator wykonujący prace związane z montażem lub serwisem powinien korzystać z projektu oraz instrukcji producenta. Podłączenie mat grzejnych do instalacji elektrycznej i regulatora temperatury może być wykonane jedynie przez uprawnionego fachowca.

Czy gruntowa pompa ciepła może współpracować wydajnie z tradycyjnymi grzejnikami?
Wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości - w każdym z analizowanych systemów zestaw z gruntową pompą ciepła zapewniał bardzo duże oszczędności w stosunku do konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Roczne koszty ogrzewania pomieszczeń domu testowego o powierzchni 120m2 przy wykorzystaniu gruntowej pompy ciepła MAXIMA do zasilania instalacji podłogowej wyniosły niespełna 1732 zł, co np. w porównaniu do bezpośredniego ogrzewania energią elektryczną pozwala zaoszczędzić nawet 5620 zł rocznie.

Zrób to sam - dekoracja himmeli
Himmeli to najpopularniejsza fińska dekoracja świąteczna, ale doskonale sprawdza się również jako stylowy geometryczny pojemnik na oplątwy, czyli rośliny powietrzne. Struktura ozdoby może wydawać się nieco skomplikowana, ale w rzeczywistości podstawowy kształt jest dość łatwy do wykonania. Potrzebujesz jedynie nożyczek, dwunastu słomek i trochę sznurka lub żyłki.

Jak walczyć ze smogiem w domu?
Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia, stąd niechlubny tytuł europejskiego rekordzisty w zanieczyszczeniu pyłami. Co ciekawe, największymi trucicielami powietrza nie są samochody czy przemysł, ale nieocieplone lub słabo ocieplone budynki! Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie termomodernizacja budynków uznawana jest za jeden z najlepszych sposobów walki ze smogiem. Na natychmiastową zmianę obecnej jakości powietrza nie ma co liczyć, a więc warto wiedzieć jak doraźnie chronić zdrowie swoje oraz bliskich.