Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Okpol
Okpol: Jeszcze przed zimą sprawdź dach
To już naprawdę ostatni dzwonek! Przegląd dachu należy wykonać jeszcze przed pierwszym śniegiem i srogimi mrozami. Dlatego też, póki jeszcze nie nadeszła prawdziwa zima, zadbajmy o jego prawidłowy stan.
Ensto Pol
Ensto: O czym należy pamiętać przy projektowaniu wentylacji w naszym domu?
Wentylacja jest doskonałym pomysłem na zdrowy i oszczędny dom. Jednak warunkiem jej poprawnego działania jest dobry projekt i wykonanie. Podstawową zasadą przy projektowaniu wentylacji, jest jej dokładne zaplanowanie przed rozpoczęciem powstawania domu. Późniejsze przeróbki w konstrukcji domu mogą być bardzo kłopotliwe i kosztowne. Projekt wentylacji powinien być wykonany przez sprawdzonego fachowca.
Libet
Aranżacja ogrodu – jak zaprojektować ścieżki?
W odpowiednio zaplanowanym ogrodzie ścieżki harmonijnie kształtują przestrzeń wokół domu, wyznaczają kierunki poruszania się po działce i stanowią ozdobę poszczególnych zakątków. Jakimi zasadami należy się kierować, aby móc cieszyć się uporządkowanym i estetycznym otoczeniem radzi architekt Wojciech Szczepański z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz Marta Pryczkowska, ekspert z firmy Libet.
Ultrament
Izolacja pod deski tarasowe - czy to konieczne?
Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata, przed położeniem desek drewnianych lub kompozytowych warto zadbać o odpowiednią izolację podłoża. Dlaczego to takie ważne? Jakie są konsekwencje braku izolacji? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania.
ANWIS Sp. z o.o.
Roleta zewnętrzna - blokada przed włamaniem
Nawet bardzo dobre okna i drzwi balkonowe nie chronią całkowicie przed włamaniem. Można jednak uczynić z nich trudną do sforsowania przeszkodę, jeśli dodatkowo zamontujemy rolety zewnętrzne wyposażone w skuteczne zabezpieczenia.
Sopro Polska
Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Część 3. Uszczelnienie podpłytkowe
Podczas projektowania oraz prac wykonawczych w obszarach tak newralgicznych i narażonych na zmienne warunki atmosferyczne, jak tarasy, należy wykazać się szczególną starannością zarówno w pracy, jak i w doborze materiałów oraz postępować zgodnie z zaleceniami technicznymi wskazanymi przez producenta chemii budowlanej. Ważne jest to zwłaszcza na etapie montażu uszczelnienia podpłytkowego, które ma za zadanie odpowiednio zabezpieczyć podłoże przed destrukcyjnym działaniem wody. Skutki nieprawidłowo wykonanej hydroizolacji mogą ujawnić się bowiem już po pierwszej zimie, a niezbędne naprawy często są bardzo kosztowne, nie wspominając o nieestetycznym aspekcie wszelkich usterek. W tej części poradnika podpowiemy, jak prawidłowo wykonać zabezpieczenia konstrukcji tarasowo-balkonowych, uwzględniając format planowanych płytek okładzinowych.
Ultrament
Budujesz lub remontujesz łazienkę? To musisz wiedzieć!
Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy tym funkcjonalnym i bezpiecznym wnętrzem. Sprawdź, co zrobić i jakie materiały budowlane wykorzystać, by szybko zbudować nową lub wyremontować starą łazienkę, bezkompromisowo spełniając wszystkie te warunki.
Fakro
Jak uzyskać dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych?
Narodowy Fundusz Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. W programie określone zostały wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych (w tym okien połaciowych).
VELUX Polska Sp. z o.o.
Pięć kroków do zdrowego domu - wskazówki z europejskiego badania
Stworzenie odpowiednich warunków w domu może mieć istotny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i energię życiową. Wyniki badania „Barometr zdrowych domów 2016”, przeprowadzonego na zlecenie Grupy VELUX, pozwoliły określić pięć cech zdrowego domu.
Karlik Elektrotechnik
Karlik: Jak używać regulatora oświetlenia?
Ściemniacz przeznaczony jest do sterowania natężeniem oświetlenia lamp wyposażonych w żarówki tradycyjne lub halogenowe na napięcie 230V lub żarówki niskonapięciowe 12V (24V) poprzez transformator konwencjonalny lub elektroniczny do współpracy ze ściemniaczami oświetlenia. Załączenie lub wyłączenie oświetlenia następuje poprzez krótkie naciśnięcie górnej części klawisza ściemniacza (załączenie: "+") lub dolnej części klawisza ściemniacza (wyłączenie: "-").
Okpol
Okpol: Jesienny przegląd okien dachowych
Jesień to idealny czas… aby sprawdzić stan okien dachowych. Chronią nasz dom przed deszczem, mrozem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Zadbajmy więc o ich dobrą kondycję przed kolejną, zimną porą roku.
Sopro Polska
Sopro: Jesienne deszcze pod kontrolą, czyli kilka słów o grubowarstwowych uszczelnieniach bitumicznych
Ochrona przed przenikającą wodą i wilgocią to jedno z podstawowych zadań, jakie należy do warstw hydroizolacyjnych budynku – od skutecznej hydroizolacji zależy bowiem nie tylko komfort mieszkańców, ale też trwałość całej konstrukcji. Wykorzystywane do wykonania fundamentów bloczki betonowe czy beton to materiały wymagające zabezpieczenia przed niekorzystnym działaniem wody i wilgoci, a więc zastosowania odpowiedniego uszczelnienia. W tym celu stosuje się grubowarstwowe powłoki bitumiczne. Dlaczego i jak należy chronić budowle przed destrukcyjnym wpływem wody?
Termo Organika
Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?
Ciepły dom w sezonie grzewczym z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie to realny cel w zasięgu ręki. Prawidłowo wykonana termomodernizacja ścian budynku sprawdzonym styropianem gwarantuje uzyskanie komfortowego klimatu w domu i oszczędności liczonych w tysiącach złotych rocznie.
Selena
Jak zatrzymać ciepło w domu?
Energooszczędny dom to taki, który przy zastosowaniu różnych rozwiązań, zarówno technicznych jak i projektowych, jest użytkowany (w zestawieniu z tradycyjnym budownictwem) przy dużo mniejszym zużyciu energii, przede wszystkim cieplnej. Taki budynek jest dużo tańszy w eksploatacji, a przecież każdy z nas chciałby płacić mniejsze rachunki. Wszechobecnym priorytetem jest już od dawna ochrona klimatu i wszelkie kwestie ekologii. Powyższe wartości sprawiają, że wymagania wobec energooszczędnego budownictwa, stale rosną i dlatego warto poruszyć te kwestie już na etapie nowych projektów, ale również przy programie rewitalizacji budynków z wielkiej płyty.