Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Zielone Oczyszczalnie
Jak przebiega zgłoszenie budowy oczyszczalni?
Na podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego, przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę generalnie nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zwykłego zgłoszenia. Z tego wynika, że oczyszczalnia na zgłoszenie może być zamontowana przy domu, w którym nie powstaje więcej niż 7,50 m3 ścieków na dobę.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Wentylacja decentralna skutecznym rozwiązaniem dla pojedynczych pomieszczeń
Właściciele mieszkań często borykają się z problemami skutecznej wymiany powietrza. Centralna wentylacja z systemem kanałów rozprowadzonym na wiele pomieszczeń nadal nie jest standardem, także w nowych domach wielorodzinnych.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Mogę zaufać dostawcy – pracuję bez stresu
Budowanie zaufania oraz relacji partnerskich to jeden z najważniejszych aspektów życia oraz pracy zawodowej. Zasada ta ma swoje zastosowanie również w budownictwie, branży kształtującej otaczające nas środowisko. Realizacja inwestycji to nie tylko sam plac budowy, ale również łańcuch zależności pomiędzy odpowiednimi podmiotami biorącymi udział w przedsięwzięciu. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór odpowiedniego dostawcy, który staje się w procesie budowlanym ważnym ogniwem.
Polbruk S.A.
Polbruk: Jak łączyć ze sobą nietypowe kostki brukowe?
Staranne zaprojektowanie nawierzchni oraz ułożenie jej zgodnie ze sztuką budowlaną to klucz do uzyskania estetycznej i funkcjonalnej posesji. Czy taki sam efekt uzyskamy łącząc ze sobą różne kostki? Projektant zdradza, jak utwardzić podjazd oraz ścieżki wykorzystując do tego nietypowe elementy nawierzchniowe, w tym świecącą w ciemności kostkę Polbruk Lumia.
Jadar
Przygotuj ogród na wiosnę! Krok 1: Mała architektura ogrodowa
Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się 21 marca. W tym okresie zdejmujemy z roślin zabezpieczenia zimowe, przycinamy krzewy i drzewa ozdobne, porządkujemy kwiatowe rabaty. Etap przygotowań do nadchodzącej wiosny warto też poświęcić na zaprojektowanie małej architektury ogrodowej bądź wprowadzenie pewnych zmian w układzie przydomowego otoczenia. Poniżej Małgorzata Gral, architekt Krajobrazu w firmie JADAR podaje kilka pomysłów na to, jak zaaranżować przestrzeń ogrodową wokół własnej posesji.
Termo Organika
Przyszła wiosna, czas porządków i remontów - zrób to z głową!
Początek wiosennego sezonu z coraz bardziej ciepłymi i słonecznymi dniami nastraja do zmian. Czasami wystarczy proste odświeżenie czterech kątów, aby poczuć się lekko i komfortowo. Niekiedy jednak wiosenny okres warto wykorzystać do przeprowadzenia ważnych prac renowacyjno-budowlanych. Od lat najbardziej opłacalną robotą budowlaną poprawiającą komfort życia mieszkańców oraz wygląd budynku mieszkalnego jest popularna termomodernizacja.
Thermoval Polska
Thermoval: Co powinieneś wiedzieć o matach grzejnych?
Maty grzejne mogą służyć jako podstawowy system ogrzewania lub stanowić uzupełnienie układu już istniejącego. Przyklejone bezpośrednio do podłoża i pokryte 5–10-milimetrową warstwą wyrównawczą przekazują bardzo szybko ciepło posadzce, zapewniając jej odpowiednią temperaturę.
Polbruk S.A.
Polbruk: Ogród żwirowy – efektowna część otoczenia domu
Pozwala świetnie wyeksponować rośliny oraz w ciekawy sposób ubogacić aranżację ogrodu – żwir, bo o nim mowa, jest coraz chętniej wykorzystywany do realizacji rabat ogrodowych i rozmaitych kompozycji artystycznych. Rezultaty uzyskane z jego użyciem przy małym nakładzie pracy, można ocenić jako eleganckie, efektowne i ekologiczne. Radzimy, jak wkomponować żwirowe wyspy w otoczenie domu.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?
Świadomość ograniczonych zasobów źródeł energii, a co za tym idzie wciąż wzrastające ceny paliw takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz, skłaniają ludzkość do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła. Nowością ostatnich lat jest wykorzystywanie energii geotermalnej, czyli zgromadzonej w ziemi, do ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych. W tym przypadku mamy do czynienia z pewnego rodzaju przełomem.
Windmöller Polska Sp. z o.o.
Antystatyczność podłóg laminowanych
Podłogi laminowane WINEO odznaczają się wysokimi standardami jakości. W kolekcjach paneli laminowanych WINEO (patrz - katalog produktów) dodatkowo zaznaczona jest cecha antystatyczności. Elektrostatyczne naładowanie jest procesem złożonym i powstaje podczas chodzenia po parkietach i podłogach laminowanych. Pomiędzy dwoma ciałami wytwarza się elektrostatyczne pole napięcia, ponieważ ładunki dodatnie i ujemne nie mają ujścia kiedy przewodność ciała jest zakłócona.
Phoenix Distribution
Montaż paneli Panespol
Panele ścienne Panespol to oryginalny sposób na aranżacją ciekawego wnętrza, Panele ścienne Panespol to oryginalny sposób na aranżacją ciekawego wnętrza. Wykonane z trwałych materiałów dobrej jakości panele poliuretanowe są dostępne w wielu zróżnicowanych wzorach, kolorach i odmiennych teksturach, dzięki czemu sprawdzają się jako uzupełnienie stylu minimalistycznego, tradycyjnego oraz rustykalnego. Ekonomiczne i łatwe w montażu.
KFA Armatura
Kąpiel na łonie natury – jak zaaranżować łazienkę inspirowaną przyrodą?
Kontakt z naturą to jedna z najlepszych form relaksu. Gdy codzienna wyprawa na łono przyrody nie jest możliwa, we własnym domu warto stworzyć azyl, w którym przez chwilę poczujemy się jak pod słońcem Prowansji, na tajskiej plaży lub skandynawskim klifie. Idealną przestrzenią do wykreowania takiej aranżacji jest łazienka.
Okpol
Okpol: Syndrom chorych budynków. Jak zadbać o odpowiednią jakość powietrza w domu?
W budynkach spędzamy dziś blisko 80% naszego życia, dlatego priorytetem w nowoczesnym projektowaniu powinien być komfort, zdrowie i bezpieczeństwo osób w nich przebywających. Na nasze samopoczucie duży wpływ ma jakość powietrza. Z tą bywa w polskich obiektach różnie, co wiąże się z coraz szerzej komentowanym zjawiskiem chorych budynków. Także tych mieszkalnych.
Biomasa Partner Group
Biomasa Partner: Dlaczego warto stosować pellet z Certyfikatem Din Plus/ EN Plus A1?
Posiadanie Certyfikatu DIN Plus/ENPlus A1 jest synonimem wysokiej jakości produkowanego pelletu i gwarantuje wymierne korzyści dla użytkownika. Klient otrzymuje wysoką, powtarzalną jakość i bezpieczeństwo eksploatacji kotła. Jakość jest gwarantowana uzyskanymi wynikami badań mieszczących się w danej normie, dodatkowo producent podlega procedurze sprawdzania jakości.
WOBET-HYDRET
WOBET-HYDRET: Jak najefektywniej pozbyć się wód deszczowych?
Najlepszą odpowiedzią będzie zakup jednego z naszych systemów – PAKIETBOX! Deszczówka, a inaczej woda opadowa, to nic innego, jak woda w postaci opadów atmosferycznych, która powstaje na skutek kondensacji pary wodnej unoszącej się w atmosferze. Im czystsze powietrze, które taka para napotka przy opadaniu na daną powierzchnię, tym skład deszczówki jest mniej toksyczny. Jeśli natomiast opady mają miejsce na terenach bardzo zanieczyszczonych, skład deszczówki może zawierać sporo pyłu przemysłowego, a także sadzę, mikroorganizmy, czy nawet sole mineralne.