Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak usunąć stare powłoki wykończeniowe?
Ostatnie ciepłe dni motywują nas do zabrania się za odkładane od dłuższego czasu odświeżenie kuchni czy renowację drewna w ogrodzie. Najprostszym i najtańszym sposobem na nadanie drugiego życia wysłużonym elementom aranżacji jest pomalowanie ich na nowy kolor. W niektórych przypadkach może się jednak okazać, że stara powierzchnia wymaga odpowiedniego przygotowania i usunięcia starych powłok w postaci farb, lakierów, lazur czy klejów. O czym powinniśmy więc pamiętać, zanim chwycimy za pędzel?

Jak stworzyć skuteczną termoizolację fundamentu?
Fundament to element spoczywający w zimnym i wilgotnym otoczeniu gruntu, dlatego należy zadbać o jego skuteczne ocieplenie bez względu na sposób posadowienia. Istnieją różne metody hydro- i termoizolacji, jednak najkorzystniejsze efekty daje izolacja obwodowa.

Baterie podtynkowe - na co zwrócić uwagę?
Minimalizm i indywidualizacja - dwa najważniejsze w ostatnich latach trendy w zakresie wyposażenia łazienki są coraz szerzej reprezentowane w ofercie armatury sanitarnej.

Nowoczesne rozwiązania dla każdego tarasu
Taras stał się nieodłącznym elementem zabudowy jednorodzinnej - miejscem wypoczynku i wspólnego przebywania z bliskimi, warto więc zadbać o to, aby był nie tylko funkcjonalnie zaaranżowany, ale by i pod względem projektu współgrał z bryłą domu i koncepcją ogrodu. Jakie rozwiązania warto zastosować, by móc cieszyć się tarasem idealnym, spójnym z otoczeniem?

Jak docieplić na jesień stare ściany zewnętrzne?
Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć - choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy Paroc podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.

Dywaniki w łazience - gładkie czy wzorzyste?
Dywanik to stały element, który powinien znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdej łazienki. Jest dodatkiem, który sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne, a co najważniejsze zapewnia komfort w trakcie codziennej toalety. Jaki dywanik łazienkowy wybrać?

Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz domu?
Meble ogrodowe, tarasy, a nawet elewacje - coraz więcej elementów na zewnątrz domu jest wykonywanych z drewna. Wszystko za sprawą jego wysokiej trwałości i ponadczasowego charakteru. Jednocześnie surowiec ten dodaje naturalnego wdzięku każdej stylizacji. Nic więc dziwnego, że niezmiennie cieszy się popularnością wśród miłośników urządzania wnętrz.

Pomysł na walkę ze smogiem? Dom pasywny!
Dom pasywny to idea w podejściu do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie, która istotnie przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji będącej przyczyną powstawania smogu. Innowacyjność tej metody ocieplania polega na poprawie parametrów elementów i systemów istniejących w każdym budynku, zamiast wprowadzania dodatkowych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę planując łazienkę dla rodziny?
Tak jak różni są ludzie, różne style designu interioru się zdarzają. Jednak poszukiwanie przestrzeni w obrębie domu wpisało się trwale w nurt projektowania wnętrz. Jeśli zamieszkujemy razem z całą rodziną, dobrze żeby łazienka miała też walor funkcjonalny.

Warunki gruntowe, a wybór izolacji
Zgodnie z polskim Prawem Budowlanym inwestor nie ma obowiązku przeprowadzania badań geotechnicznych przed rozpoczęciem prac. W niektórych przypadkach projekt obiektu powinien być zaopatrzony w dane, które można pozyskać po przeprowadzeniu takich badań. Pozwalają na otrzymanie rzetelnych informacji, dotyczących między innymi: rodzaju gruntu na działce, parametrów geotechnicznych, głębokości występowania wód gruntowych.

Paroizolacja dachu i poddasza
Kluczowy aspekt prawidłowego działania systemu dachu i poddasza - paroizolacja. Jeśli nie będzie funkcjonować prawidłowo, nastąpi zawilgocenie termoizolacji, spadek jej własności termoizolacyjnych, wychładzanie poddasza i wzrost kosztów grzewczych, a w skrajnych przypadkach wnikanie wody do wnętrza pomieszczeń, zagrzybienie i zapleśnienie, co w efekcie spowoduje niemożność zamieszkiwania na poddaszu. Odpowiedzi na częste pytania poniżej w artykule.

Blachy na dach - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć?
Niejednokrotnie inwestorzy zastanawiają się czym pokryć dach domu. Najważniejsze by był on solidny, trwały, estetyczny i nie kosztował fortuny. I wtedy wybór pada na pokrycia blaszane, ponieważ wzory, bogata kolorystyka i właściwości pozwalają wykonać z nich każdy wymarzony dach.

Skandynawskie wnętrza to nie tylko biel
Urzekający prostotą i harmonią skandynawski styl niezmiennie pozostaje jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich. Kiedyś identyfikowany przede wszystkim z surowym minimalizmem i bielą, dziś zachwyca różnorodnością barw.

Aranżacja łazienki w stylu retro
Wnętrza urządzone w stylu retro to wciąż nieprzemijający trend i doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią niebanalną stylistykę. Jest to wnętrze z tzw. przeszłością, które swoim stylem nawiązuje do ubiegłego wieku - lat 20., 30., 50., 70., a nawet czasów odleglejszych. Sprawdź, jak zaaranżować taką łazienkę!

Po co jest elewacja na ścianie budynku?
Elewacja jest wizytówką domu. Warunki atmosferyczne na które jest narażona są nieprzewidywalne, dlatego zastosowany materiał budowlany oraz prace wykonawcze związane z elewacją powinny spełniać najwyższe standardy.