Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?

Ocieplanie domu od wewnątrz – na co zwrócić uwagę?
Zimowy okres często traktowany jest jako czas przerwy w pracach remontowych i budowlanych. Wiele zadań, takich jak ocieplenie zewnętrznych ścian budynku, zostaje odłożonych na cieplejsze miesiące. Jest to spowodowane tym, że termomodernizacja nie jest zalecana, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza, ale dotyczy to tylko prac na zewnątrz budynku. Wewnętrzne izolacje, wykonywane przy użyciu styropianu, mogą być realizowane niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

Jak ustawiać parametry pracy rekuperatora w zimie?
Tegoroczna zima zaskoczyła tym, że po raz pierwszy od kilku lat nie przypominała… jesieni. Ulice zasypał śnieg, a słupki rtęci ostro powędrowały w dół, pokazując wartości znacznie poniżej zera. Pytanie, na które wielu Internautów szuka odpowiedzi brzmi: czy rekuperator poradzi sobie z niskimi temperaturami i jak należy go ustawić. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?
O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania na niskotemperaturowe? Jak tanio zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%? Sprawdź innowacyjne rozwiązania.

Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze?
Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i wyjątkowo dobrym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych ze względu na komfort mieszkańców oraz oszczędność podczas eksploatacji.

Dlaczego warto zabezpieczać rośliny agrowłókniną?
W sezonie jesienno-zimowym nasze rośliny są narażone na opady oraz niską temperaturę. Agrowłóknina chroni pędy w okresie wegetacyjnym przed przemarzaniem oraz mocnym wiatrem. Dzięki swojej budowie przepuszcza powietrze oraz wodę, a dodatkowo poprawia warunki cieplne.

Jak działa wyłącznik instalacyjny?
Wszyscy wiedzą, czym jest wyłącznik instalacyjny, ale nie każdy wie, do czego służy i jak działa.

Izolacja metodą wdmuchiwania - sprawdzone rozwiązania w nowoczesnej formie
Aplikacja poprzez wdmuchiwanie to dobrze znana metoda wykorzystująca powietrze generowane przez dedykowane agregaty. Maszyny te pozwalają na podanie na dużą odległość materiałów w formie granulatów lub włóknin oraz następnie na ich ułożenie w przeznaczonej do ocieplenia przestrzeni.

Jaka pompa ciepła jest dla mnie odpowiednia?
W ostatnich latach pompy ciepła zdobyły ogromną popularność, głównie ze względu na ich ekologiczny charakter, który przyczynia się do redukcji emisji CO2 oraz ogranicza korzystanie z paliw kopalnych. Jednak na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pomp ciepła typu powietrze-woda, co sprawia, że wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem.

Drewno na elewacji - jak o nie zadbać?
Naturalny urok drewna sprawia, że jest ono chętnie wykorzystywane na ścianach zewnętrznych domu. Aby tak wykończona fasada zdobiła budynek przez długi czas, powinna być odpowiednio zabezpieczona - materiał ten jest bowiem narażony na stałe działanie czynników atmosferycznych. Przegląd drewnianej elewacji i prace renowacyjne warto zaplanować już teraz.

Czy ogrzewanie klimatyzatorem to skuteczny sposób na ciepło w domu?
Ogrzewanie klimatyzatorem to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się ciepłem w domu oraz znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Dzięki technologii inwerterowej i wykorzystaniu odnawialnego źródła energii (powietrza), klimatyzatory LG stają się doskonałym wyborem. Jak działa to rozwiązanie i jak możesz z niego skorzystać? Oto nasza porada.

Montaż bezprogowych drzwi tarasowych w energooszczędnych domach - czy to dobre rozwiązanie?
W projektach domów o zwiększonej efektywności energetycznej coraz częściej stosuje się duże drzwi przesuwne na taras. Nie tylko doświetlają wnętrze, oferują także wygodę i umożliwiają wizualne połączenie przestrzeni zewnętrznej z wnętrzem domu.

Czy w domach energooszczędnych można instalować bezprogowe drzwi tarasowe?
W projektach energooszczędnych domów często pojawiają się dużych rozmiarów przesuwne drzwi tarasowe, które zapewniają obfitą ilość światła, komfort użytkowania oraz pozwalają na harmonijne połączenie przestrzeni zewnętrznej z wnętrzem budynku. W dzisiejszych czasach, coraz częściej mówi się o bezprogowych przejściach, które uważane są za synonim wygody i bezpieczeństwa. Jednak czy drzwi tarasowe bezprogowe spełniają wystarczające normy izolacyjności cieplnej w domach energooszczędnych?

Mokre okna zimą? Rekuperator - skuteczne rozwiązanie na wilgoć w domu
Zima to nie tylko czas śniegu i mrozów, ale także okres, w którym wiele domów boryka się z uciążliwym problemem - wilgocią, prowadzącą do zaparowanych okien. Nie tylko niekorzystna pogoda, ale także strukturalne aspekty budynków wpływają na poziom wilgoci w naszych wnętrzach. Czy istnieje skuteczny sposób, aby na zawsze pozbyć się tego kłopotliwego zjawiska? W poniższym artykule przedstawimy różne metody i nawyki, które mogą pomóc w zwalczeniu problemu wilgoci w domu.