Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Styropmin
Co zrobić, żeby ciepło zostało w domu jak najdłużej?
Energooszczędność = ogrzewanie podłogowe + jego izolacja. Warto zainwestować w ten duet. To niskotemperaturowe, a co za tym idzie - energooszczędne rozwiązanie, które zapewni Ci komfortowy, ciepły dom i niższe rachunki.
TECHNONICOL
Ocieplanie elewacji - konstrukcje ścienne z wewnętrzną warstwą termoizolacyjną z płyt z wełny skalnej TN FACADE
Nie zatrzymują wilgoci w pomieszczeniach, nie mają limitu wysokości konstrukcji, ukrywają nierówności powierzchni i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczeń. Mają wysoką odporność ogniową i szeroką gamę dostępnych kolorów, a do tego są trwałym i sprawdzonym rozwiązaniem - ocieplenie elewacji z systemami konstrukcyjnymi z płyt z wełny skalnej TN FACADE niesie ze sobą wiele korzyści. Zobacz, który system będzie odpowiedni dla Twojego domu.
Wala Sp. z o.o.
Okucia do szkła - piękna i funkcjonalna dekoracja wnętrz
Szkło w architekturze i szkło we wnętrzach to trend, który utrzymuje się od dłuższego czasu. Drzwi ze szkła, ścianki działowe ze szkła, elewacja ze szkła, podłogi ze szkła, windy ze szkła, meble ze szkła. Otoczenie ze szkła już nikogo nie dziwi, za to większości osób przypada do gustu. Szkło podoba się ludziom, bo jest eleganckie i ponadczasowe, a przy tym monumentalne, daje poczucie otwartości i sprawia wrażenie większej przestrzeni. A tej przestrzeni właśnie w ostatnim czasie zaczyna nam brakować. Dlatego takie zabiegi architektoniczne i trendy wnętrzarskie, które stawiają na przeszklenia są pozytywnie odbierane i chętnie stosowane. Lubimy szkło, ponieważ jest piękne. Wyjątkowość tego materiału polega na tym, że wygląda, jakby go nie było. Istna magia!
Styropmin
Jak prawidłowo ocieplić garaż styropianem?
Połączenie garażu z domem to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak tego typu pomieszczenie będące częścią bryły budynku ma niebagatelny wpływ na termoizolację i gospodarkę cieplną domu. Należy je odpowiednio ocieplić, by nie generowało dodatkowych kosztów związanych z ogrzewaniem.
WIKĘD
Montaż i sposób działania drzwi przeciwpożarowych
Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami co przekłada się na wzrost zainteresowania konstrukcjami drzwiowymi o specjalnych możliwościach. Należą do nich m.in. drzwi przeciwpożarowe, które - jak sama nazwa wskazuje - powinny zagwarantować ochronę przed skutkami pożaru. Ale czy taka ochrona zawsze działa? A może trzeba spełnić dodatkowe warunki, które bezsprzecznie ją zwiększą?
WIKĘD
Drzwi zewnętrzne - jak wybrać drzwi do domu?
Drzwi prawe czy lewe? Z przeszkleniem czy bez? Z klamką czy z pochwytem? Z wizjerem, z ekranem LCD, a może z czytnikiem linii papilarnych? Podpowiadamy, jak wybrać drzwi do domu, i jakie technologie drzwi zewnętrznych są teraz dostępne na rynku.
WIKĘD
Jak włączyć czytnik linii papilarnych?
Czytniki linii papilarnych to wygodne i pewne zabezpieczenia, dlatego spotkać je można w coraz większej gamie urządzeń. Stosowane są w telefonach i smartfonach, coraz większą popularnością cieszą się także zamki do drzwi, oparte na tej technologii. Jak włączyć i skonfigurować czytnik linii papilarnych?
WOLF Haus
Domy na zgłoszenie - czy warto?
Od 2022 roku możliwa jest budowa domów na zgłoszenie o powierzchni do 70 m2. To znaczne uproszczenie dla inwestorów, od których w tym wypadku wymaga się jedynie zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz architekta sprawującego nadzór autorski nad zgodnością realizacji budowy z projektem, o planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych. Pomysł ten, choć niewątpliwie korzystny dla mocno budżetowych inwestycji, ma jednak kilka pułapek. O czym należy pomyśleć, zanim zdecydujemy się na budowę domu na zgłoszenie?
WOLF Haus
Jak nie stresować się w czasie budowy?
Według badań przeprowadzonych przez psychologów wynika, że budowa to jedno z tych wydarzeń, które najczęściej ściągają nam sen z powiek. Jak zachować dobre wspomnienia z tego okresu?
WOLF Haus
Jaką konstrukcję dachu wybrać do domu prefabrykowanego?
Dach jest nie tylko zwieńczeniem bryły budynku, ale również pełni istotną rolę w konstrukcji budynku. Wybór pomiędzy dachem płaskim a spadzistym jeszcze niedawno był przesądzony na rzecz tych drugich, jednak możliwości technologiczne oraz trendy nowoczesnego budownictwa pozwalają zmieniać tę statystykę na korzyść dachów płaskich. O konstrukcji, zaletach oraz możliwościach stropodachów budowanych w technologii prefabrykowanej opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.
Columbus Energy
Jak poradzić sobie z wyłączaniem się fotowoltaiki?
Polacy pokochali energię słoneczną. To bardzo pozytywne zjawisko. Jednak wraz z ogromnym wzrostem liczby instalacji fotowoltaicznych, pojawiły się też nowe wyzwania. W niektórych regionach Polski coraz częściej rejestruje się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Bywa, że w dni pełne słońca, kiedy pojawiają się skoki napięcia, instalacja sama się wyłącza. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Columbus Energy
Jak zwiększyć oszczędności z fotowoltaiki?
Standardowo klienci posiadający instalację fotowoltaiczną mają do wykorzystania 80 lub 70% nadwyżki przesłanej do sieci. 100 procentowe wykorzystanie energii wyprodukowanej przez instalację PV jest jednak już od niedawna możliwe, dzięki usługom firm takich jak Columbus Energy, która swój innowacyjny system rozliczania energii nazwała usługą "Prąd jak powietrze". Tego typu rozwiązanie znamy też pod nazwą bilansowanie 1:1. Jak to działa i kto może z niego skorzystać?
Bruk-Bet Fotowoltaika
Jakie są najważniejsze zasady montażu instalacji PV?
Instalacja fotowoltaiczna ma sprawnie działać przez około 25–30 lat. Działanie to zależy od kilku czynników, tj. miejsca posadowienia oraz ułożenia paneli względem stron świata, jakości zastosowanych elementów systemu oraz montażu przeprowadzonego zgodnie ze sztuką.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Dlaczego warto inwestować w polskie moduły fotowoltaiczne?
Na rynku fotowoltaiki w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost. Instalacje PV cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, bez wątpienia ze względu na liczne zalety, z których najczęściej wymienia się: niezależność energetyczną, ochronę środowiska oraz bezobsługowość i długoletnią pracę instalacji.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej?
Chociaż sam montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 kW zajmuje zaledwie jeden do dwóch dni, to jednak cały proces inwestycyjny składa się z kilku rozłożonych w czasie etapów. Zanim będziesz cieszył się niemal darmową elektrownią słoneczną wybierz firmę instalatorską, której doświadczenie i umiejętności są potwierdzone certyfikatami producenta modułów fotowoltaicznych czy falownika.