Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
OEM Energy
Co nowego w programie Mój Prąd 5.0?
Nowością w programie Mój Prąd 5.0 jest dofinansowanie do pomp ciepła, magazynów ciepła, magazynów energii i kolektorów słonecznych.
OEM Energy
Czy program Mój Prąd i odmrożenie cen energii zwiększą popularność magazynów energii?
Końcem zeszłego roku została przyjęta ustawa zamrażająca ceny energii dla gospodarstw domowych oraz mikro, małych i średnich firm. Zabieg ten miał na celu ochronę osób fizycznych przed wysokimi cenami prądu jak również próbę obniżenia inflacji wynikającej ze zwiększonych kosztów produkcji wśród MŚP.
Onninen
Na jakie inwestycje można uzyskać dofinansowanie w programie Mój Prąd 5.0?
Lada dzień rusza nabór do programu Mój Prąd 5.0. Dotacje rządowe można uzyskać nie tylko na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, ale również na pompy ciepła, bufory, magazyny energii, systemy HEMS/EMS.
Columbus Energy
Czy net-billing się opłaca? Nowy system rozliczeń fotowoltaiki
Na czym polega net-billing? Czym różni się od dawnego systemu rozliczeń nadwyżek energii? Ile mogą oszczędzić właściciele mikroinstalacji PV, którzy zostali objęci net-billingiem? Wiele osób obawia się, że nowy system rozliczeń fotowoltaiki jest nieopłacalny. Czy są to słuszne obawy?
Fronius
Falownik i akumulator, czyli współpraca, która się opłaca?
Masz instalację fotowoltaiczną, ale w przypadku awarii sieci nie możesz z niej skorzystać? Teraz to już przeszłość, ponieważ z pomocą przychodzi hybrydowy falownik GEN24 Plus z funkcją zasilania rezerwowego.
FIBARO
Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?
Panele fotowoltaiczne biją rekordy popularności, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie instalacje w prywatnych domach. Za tym sukcesem stoją programy dopłat do inwestycji i wizja znacznego obniżenia rachunków za prąd. Po zmianach, które weszły w życie w kwietniu 2022 wielu klientów obawiało się, że ta forma pozyskiwania energii przestanie się opłacać. Aktualne prognozy mówią jednak coś zupełnie innego.
Columbus Energy
Jak zwiększyć oszczędności z fotowoltaiki?
Standardowo klienci posiadający instalację fotowoltaiczną mają do wykorzystania 80 lub 70% nadwyżki przesłanej do sieci. 100 procentowe wykorzystanie energii wyprodukowanej przez instalację PV jest jednak już od niedawna możliwe, dzięki usługom firm takich jak Columbus Energy, która swój innowacyjny system rozliczania energii nazwała usługą "Prąd jak powietrze". Tego typu rozwiązanie znamy też pod nazwą bilansowanie 1:1. Jak to działa i kto może z niego skorzystać?
Bruk-Bet Fotowoltaika
Jakie są najważniejsze zasady montażu instalacji PV?
Instalacja fotowoltaiczna ma sprawnie działać przez około 25–30 lat. Działanie to zależy od kilku czynników, tj. miejsca posadowienia oraz ułożenia paneli względem stron świata, jakości zastosowanych elementów systemu oraz montażu przeprowadzonego zgodnie ze sztuką.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Jak dbać o panele fotowoltaiczne zimą?
Jeśli jesteś właścicielem instalacji PV dowiedz się jak zadbać o panele fotowoltaiczne zimą by Twoja przydomowa elektrownia działała sprawnie i bez większych przestojów.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Działanie fotowoltaiki w pigułce
Energia pochodząca ze słońca to temat wszystkim znany. Widok paneli fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych czy na instalacji gruntowej już nie dziwi, ale na czym tak naprawdę polega zjawisko fotowoltaiczne?
OEM Energy
Fotowoltaika off-grid czy on-grid?
Wybór instalacji fotowoltaicznej nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony musisz zadecydować, ile paneli słonecznych chcesz zamontować, gdzie będą zlokalizowane (na dachu czy gruncie), jakiego producenta system kupujesz. Do tego dochodzi jeszcze jedno z najważniejszych pytań, czyli na jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej się zdecydować: off-grid, czy on-grid.
OEM Energy
Jak działa fotowoltaika?
Chcesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii i słyszałeś/-aś, że panele fotowoltaiczne to dobry wybór na start? Mamy dobrą wiadomość – to prawda! Pozyskując energię promieniowania słonecznego, masz w swoim domu/biurze darmowy prąd, co przy rosnących cenach energii zdecydowania się opłaca. Ale jak to wszystko działa? Wyjaśniamy.
AS Energy
Co zrobić, by zaoszczędzić na prądzie?
Rosnące ceny energii elektrycznej zmuszają nas do coraz częstszych poszukiwań sposobów na zmniejszenie kosztów utrzymania domu. Rozwiązaniem, które przynosi najbardziej widoczne efekty, jest montaż instalacji fotowoltaicznej. By przekonać się, jak wiele możemy dzięki temu zyskać, prześledźmy zużycie prądu przez poszczególne sprzęty domowe.
Columbus Energy
Co jest przyczyną wyłączeń instalacji fotowoltaicznej?
Dynamiczny przyrost liczby instalacji fotowoltaicznych powoduje, że w niektórych rejonach kraju pojawia się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Szczególnie w słoneczne dni, gdy skoki napięcia są duże, zdarza się, że instalacja fotowoltaiczna sama się wyłącza. Co zrobić, gdy spotka nas ten problem? Jak można temu zapobiegać?
Columbus Energy
Dom bez rachunków z OZE. Pomyśl o tym zawczasu
Stabilna cena rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE) przez cały okres budowy a do tego kompleksowa usługa doradczo-projektowa - to specjalna oferta przeznaczona dla osób, które budują dom lub przymierzają się do jego budowy. Oferta o tyle warta uwagi, że w obecnych czasach ceny zmieniają się niezwykle dynamicznie i to zawsze na niekorzyść inwestora.