Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Spoinowanie płyt g-k gotową masą szpachlową - poradnik krok po kroku
Jak sprawnie i dobrze wykonać spoinowanie płyt g-k? Poznaj trzy sekrety trwałych spoin i dowiedz się, jak krok po kroku przeprowadzić tę część prac wykończeniowych.

Jakie narożniki stosować do tynków cementowo - wapiennych?
Wybór odpowiednich narożników do tynków cementowo-wapiennych to kluczowy krok w procesie wykończenia ścian. Dobrze dobrane narożniki nie tylko wpływają na estetykę, ale również na trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. W naszym artykule przedstawiamy, jakie typy narożników są najlepsze do tego rodzaju tynków, oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby cieszyć się perfekcyjnie wykończonymi ścianami przez lata.

Dom akustycznie dostosowany - zastosowanie płyt dźwiękochłonnych w budownictwie jednorodzinnym
Często wśród klientów panuje przekonanie, że dobry akustycznie dom to ten wykonany w technologii tradycyjnej charakteryzującej się masywnymi przegrodami. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Równie dobrą izolację akustyczną wewnątrz budynku można osiągnąć wykorzystując suchą zabudowę.

Projektujemy sypialnię - praktyczne porady oraz trendy w aranżacji
To jedno z najbardziej osobistych pomieszczeń w domu. Sypialnię urządzamy wyłącznie dla siebie, nie warto więc iść na kompromisy, lecz stworzyć miejsce, które pozwoli na swobodny wypoczynek i odprężenie – ważna jest nie tylko kolorystyka, ale również odpowiednio dobrane meble czy usytuowanie sypialni względem stron świata. Zobacz, co w tej kwestii radzi architekt wnętrz.

Praktyczna zabudowa łazienki w 6 krokach
Jak szybko i w prosty sposób wykonać remont łazienki, bez specjalistycznych narzędzi, a nawet doświadczenia w pracach remontowych? Z tym poradnikiem można samemu zrobić blat pod umywalkę, zabudować pralkę oraz zamocować półki. Łazienka stanie się estetyczna i funkcjonalna.

Z jakich profili i płyt wykonać suchą zabudowę w wiecznie wilgotnej łazience?
Łazienka, pralnia, basen czy łaźnia to jedne z wielu pomieszczeń, których wilgotność powoduje, że zarówno inwestor jak i wykonawca, muszą wybrać odporne na korozję materiały budowlane. Producenci wprowadzają na rynek produkty, które są odpowiednio zabezpieczone i pozwalają uniknąć korozji - jednym z takich wyrobów są profile do suchej zabudowy z powłoką MAGNELIS®. Profile te można stosować w pomieszczeniach o klasie korozyjności średniej C3 oraz dużej C4 i bardzo dużej C5.

Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych. Praktyczne porady
Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz. Wykończenie ścian i sufitu, zabudowa pod telewizor, ścianki działowe, maskowanie rur, a nawet zabudowa krzywizn, łuków i rozet - to tylko niektóre z przykładów zastosowania popularnych płyt gipsowo-kartonowych w domowych pracach remontowo-budowlanych.

Styl boho - swobodna różnorodność w aranżacji wnętrz
Wyzwala w nas odwagę do aranżacji wnętrz według własnego gustu, a nie na podstawie uporządkowanych schematów. Nawiązuje do sztuki i czerpie z różnych jej form. Zestawia ją z elegancją, hipisowskim luzem czy ze stylem klasycznym, i skupia się przede wszystkim na wyrażaniu siebie. Styl boho - bo o nim mowa - podbija rynek aranżacji wnętrz.

Jak szpachlować płyty gipsowo-kartonowe ze spłaszczoną krawędzią?
Szpachlowanie jest kluczowym etapem suchej zabudowy, istotny jest dobór odpowiedniej masy szpachlowej i właściwa jej aplikacja z użyciem taśmy zbrojącej. Omówimy ten temat na przykładzie płyt 4PRO od Rigips z czterema spłaszczonymi krawędziami, do której wykończenia stosujemy masy konstrukcyjne VARIO i RIGIPS Q1 Zaczyna o własnościach dostosowanych do wymagań płytkiej krawędzi PRO, a następnie wysychające masy finiszowe RIGIPS.

Jak zamontować płytę g-k do profili?
Jak zamontować płytę gipsowo-kartonową do profili, jakich wkrętów do tego użyć i co zrobić, kiedy musimy sztukować płyty?

Jak wytłumić hałas zza ściany?
Hałasy dobiegające zza ściany często przeszkadzają nam na co dzień - słyszymy sąsiadów będących na klatce schodowej, wieczorne usypianie ich dzieci czy głośne rozmowy. Członkowie naszej rodziny, którzy np. później kładą się spać, także mogą zakłócać nasz spokój. Warto zastanowić się nad sposobem wytłumienia dźwięków dobiegających z innych pomieszczeń, np. poprzez montaż płyt dźwiękoizolacyjnych.

Co powinieneś wiedzieć o systemach suchej zabudowy?
Ściany z płyt gipsowo-kartonowych czy podwieszane sufity są elementami, które pojawiają się praktycznie na każdej budowie. Co należy o nich wiedzieć? Kiedy sprawdzą się najlepiej? Jakie inne elementy systemów suchej zabudowy sprawdzą się w Twoim domu?

Jak tanio wyciszyć dom z wykorzystaniem płyt gipsowych?
Na dobre wyciszenie pomieszczeń uwagę zwraca coraz więcej osób. Szczególnie cenione są kompletnie i stosunkowo niedrogie rozwiązania, które poprawią nasz komfort. Systemy hybrydowe Duo od Norgips są odpowiedzią na te potrzeby, zaś poprawa akustyki po ich zastosowaniu została potwierdzona badaniami.

Sucha zabudowa na osiedlach - opinie inwestorów
Dwaj inwestorzy - jeden z Wielkopolski, drugi z Pomorza - wykorzystali systemy suchej zabudowy Siniat w praktyce. Teraz oceniają swój wybór z perspektywy czasu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat zalet i wad takiego rozwiązania.

Funkcjonalny i bezpieczny pokój dla dziecka. Jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe w aranżacji?
Pokój dla dziecka to specjalne miejsce w domu.Pomieszczenie pełni różne role, stanowi miejsce zabawy, nauki, ale też wypoczynku. W projektowaniu należy więc uwzględnić z jednej strony funkcjonalność, a z drugiej zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. W stworzeniu takich przestrzeni warto sięgnąć po płyty gipsowo-kartonowe.