Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Posadzkarz - wymagający zawód dla wybranych
Cieszący oko, pięknie wykonany parkiet we wzorze francuskiej jodły, idealnie skrojona i dopracowana we wszelkich detalach wykładzina czy perfekcyjnie spasowane panele LVT. Tego oczekują wszyscy inwestorzy, kiedy zlecają wykonanie okładziny podłogowej. Po drugiej strony są fachowcy - to od ich umiejętności, doświadczenia i zaangażowania zależy efekt końcowy. Zachęcamy do lektury tekstu o naturze i wyzwaniach tego zawodu.

Wybieramy idealne wykończenie powierzchni
Lakier czy olej? Kolorowy czy bezbarwny? A może szczotkowana powierzchnia z delikatnymi smugami barwnej bejcy? Decyzja o wyborze wykończenia podłogi wcale nie jest prosta. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czym charakteryzują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje uszlachetnień.

Komfort: Wykładzina w nowoczesnym salonie
Wykładzina jest od dawna popularnym rozwiązaniem do sypialni czy pokoju dziecięcego. Jednak coraz częściej stosuje się ją również w salonach, gdzie doceniana jest jej miękkość, komfort chodzenia oraz ciepło, jakie tworzy w pomieszczeniu.

Co wpływa na trwałość drewna?
Od czego zależy trwałość produktów drewnianych takich jak parkiety.

Drewniana podłoga w łazience - efekt wart poświęceń
W większości łazienek prym wiodą płytki ceramiczne - trwałe, odporne na wilgoć, bakterie i grzyby oraz... zimne. Są dla wielu osób urządzających mieszkanie wyborem podstawowym. Jednak czy jedynym słusznym?

Ogrzewanie podłogowe, a chemia parkieciarska
Ogrzewanie podłogowe zapewnia najlepszy rozkład temperatury w pomieszczeniu i jest ekonomiczne. Przez wielu okrzyknięte najlepszym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania domu. Jednak ten rodzaj instalacji grzewczej jest też prawdziwym sprawdzianem dla podłoża, pokrycia oraz chemii podłogowej. Dziś przyjrzymy się temu tematowi pod kątem tej ostatniej.

Jak wykończone są podłogi Baltic Wood?
Naturalne piękno nie wymaga poprawy. Stosując najwyższej jakości wykończenia to piękno jedynie podkreślamy, nadając mu odpowiednią oprawę.

Plastivan: Jak zamontować podłogę Viligno?
Każdy fachowiec lub majsterkowicz może ułożyć podłogę Viligno bez problemu i w krótkim czasie. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad i zaleceń. Należy na przykład zadbać o to, aby podłoże było twarde, suche i gładkie. W razie potrzeby powinno się je najpierw wyrównać. Szczegółowe instrukcje układania dla systemów Uniclic i Dry Back można znaleźć poniżej.

Technologia firmy Złoty Sęk
Technologia firmy Złoty Sęk zaczyna się od momentu zakupu surowca w postaci drewna dłużycowego. Następnie drewno zostaje popiłowane na mokro za pomocą traków pionowych na lamele o grubości do 8 mm.

Prawidłowy montaż podłogi pływającej
Elegancka, wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości podłoga to podstawa perfekcyjnie zaaranżowanego wnętrza. Aby jednak prezentowała się ona nienagannie, musi zostać w odpowiedni sposób ułożona. W przypadku paneli laminowanych i winylowych zalecany jest montaż "pływający", czyli bez konieczności przyklejania do podłoża. Jak prawidłowo ułożyć taką podłogę? Wskazówek udziela Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo.

Jak przetrwać wymianę podłogi drewnianej?
Nowoczesne technologie produkcji, sposoby wykończenia, dostępne środki pielęgnacyjne sprawiają, że podłogi drewniane praktycznie mogą przetrwać wiele pokoleń. Czasem jednak wymiana parkietu staje się nieodzowna. Czy można taki zabieg przeprowadzić bez rewolucji w domu i konieczności wyprowadzki?

Dlaczego podłogi drewniane?
Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy prawdziwa? Nic w tym dziwnego.

Użytkowanie i czyszczenie podłogi drewnianej: najczęściej popełniane błędy
Drewniane podłogi często wybierane są przez inwestorów z powodu ich długowieczności. Piękny parkiet może służyć nawet kilku pokoleniom domowników. Jednak żeby tak było, nie wystarczy wybrać podłogi, kleju czy lakieru bądź oleju najlepszych producentów. Naturalne materiały w domu wymagają bowiem nieco troski. Dziś podpowiemy czego się wystrzegać, gdy nasz dom zdobi drewno na podłodze.

Drzwi podnoszono-przesuwne z aluminium
Tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne mają wpływ na mikroklimat, dzięki dużej powierzchni szyb zauważalnie zwiększają ilość światła w pomieszczeniach oraz powodują, że wnętrze sprawia wrażenie przestronnego, większego niż jest w rzeczywistości.

Jak dobrać kolor podłogi? Zmiany w barwie drewna
Decydując się na zmianę wystroju wnętrza lub planując urządzenie nowego mieszkania, powinniśmy starannie przemyśleć kolorystykę – nie tylko ścian czy mebli, ale przede wszystkim podłogi z naturalnego drewna. Dobór kolorów i ich połączenie w dużej mierze jest sprawą indywidualną. Warto jednak pamiętać o kliku podstawowych zasadach.