Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Windmöller Polska Sp. z o.o.
Prawidłowy montaż podłogi pływającej
Elegancka, wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości podłoga to podstawa perfekcyjnie zaaranżowanego wnętrza. Aby jednak prezentowała się ona nienagannie, musi zostać w odpowiedni sposób ułożona. W przypadku paneli laminowanych i winylowych zalecany jest montaż "pływający", czyli bez konieczności przyklejania do podłoża. Jak prawidłowo ułożyć taką podłogę? Wskazówek udziela Grzegorz Mazur, ekspert marki Wineo.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Jak przetrwać wymianę podłogi drewnianej?
Nowoczesne technologie produkcji, sposoby wykończenia, dostępne środki pielęgnacyjne sprawiają, że podłogi drewniane praktycznie mogą przetrwać wiele pokoleń. Czasem jednak wymiana parkietu staje się nieodzowna. Czy można taki zabieg przeprowadzić bez rewolucji w domu i konieczności wyprowadzki?
Baltic Wood
Dlaczego podłogi drewniane?
Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy prawdziwa? Nic w tym dziwnego.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Użytkowanie i czyszczenie podłogi drewnianej: najczęściej popełniane błędy
Drewniane podłogi często wybierane są przez inwestorów z powodu ich długowieczności. Piękny parkiet może służyć nawet kilku pokoleniom domowników. Jednak żeby tak było, nie wystarczy wybrać podłogi, kleju czy lakieru bądź oleju najlepszych producentów. Naturalne materiały w domu wymagają bowiem nieco troski. Dziś podpowiemy czego się wystrzegać, gdy nasz dom zdobi drewno na podłodze.
EFFECTOR S.A.
Drzwi podnoszono-przesuwne z aluminium
Tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne mają wpływ na mikroklimat, dzięki dużej powierzchni szyb zauważalnie zwiększają ilość światła w pomieszczeniach oraz powodują, że wnętrze sprawia wrażenie przestronnego, większego niż jest w rzeczywistości.
Baltic Wood
Jak dobrać kolor podłogi? Zmiany w barwie drewna
Decydując się na zmianę wystroju wnętrza lub planując urządzenie nowego mieszkania, powinniśmy starannie przemyśleć kolorystykę – nie tylko ścian czy mebli, ale przede wszystkim podłogi z naturalnego drewna. Dobór kolorów i ich połączenie w dużej mierze jest sprawą indywidualną. Warto jednak pamiętać o kliku podstawowych zasadach.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Drugie dno wykładziny - na co zwrócić uwagę przygotowując podłoże?
Wykładziny to bardzo popularne i chętnie stosowane materiały do wykończenia podłóg. Znajdują zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Współczesne kolekcje są trwałe, łatwe w utrzymaniu i designerskie - do złudzenia potrafią imitować podłogi drewniane, kamień czy płytki ceramiczne. Bogata paleta barw, faktur oraz różnorodność wzorów wykładzin elastycznych i dywanowych pozwalają na kreowanie ciekawych aranżacji wnętrz, a różnorodność cenowa pozwala na dopasowanie ich zarówno do gustu, jak i do zasobności portfela.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Trwały jastrych - jak go wykonać?
Jastrych, podkład, szlichta – niezależnie od tego jak go nazwiemy, dobry i trwały gwarantuje nam, że podłoga którą zamontujemy w mieszkaniu, będzie służyła przez lata. Dziś kilka słów na temat rodzajów jastrychów oraz ich wykonywania.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych - dlaczego warto?
Podłogi drewniane wyróżnia naturalne piękno, które w domowych wnętrzach warto zachować jak najdłużej. Odpowiednią ochronę oraz impregnację surowca powinna zapewnić warstwa lakieru. W trakcie codziennego użytkowania jest ona jednak narażona na ścieranie, zabrudzenia czy niekorzystny wpływ wody. Aby renowacja tego typu powierzchni przeprowadzana była jedynie sporadycznie, warto zawczasu podłogę odpowiednio zabezpieczyć. Właściwie konserwowane i pielęgnowane drewno przez lata zachwycać nas będzie swoją urodą.
Windmöller Polska Sp. z o.o.
Podłogowa układanka, czyli jak prawidłowo wykonać montaż paneli podłogowych
Tak jak w puzzlach na spójny obraz składa się wiele, dopasowanych do siebie elementów, tak w przypadku podłogi końcowy rezultat to efekt wieloetapowych prac oraz odpowiednio dobranych materiałów. Prawidłowy montaż paneli podłogowych to warunek konieczny, by cała aranżacja była dopięta na ostatni guzik. Jak właściwie układać panele laminowane i na co zwróć uwagę przy ogrzewaniu podłogowym wyjaśnia Grzegorz Mazur, ekspert z firmy Witex.
SWISS KRONO sp. z o.o.
Jak dbać o powierzchnię paneli
Korund, ustępujący swą twardością jedynie diamentowi, jest materiałem odpowiadającym za ścieralność laminowanych paneli podłogowych. Im wyższa jest jego zawartość w wierzchniej warstwie, tym mamy do czynienie z wyższą klasą ścieralności. Dlatego na półkach sklepowych pojawiają się podłogi o tajemniczo brzmiących symbolach AC3, AC4 czy też AC5.
SWISS KRONO sp. z o.o.
Panele podłogowe - kilka zasad dobrego wyboru
Gdy odbieramy klucze do wymarzonego mieszkania lub po długich przygotowaniach rozpoczynamy upragniony remont, najczęściej w pierwszej kolejności myślimy o kolorze ścian, fakturze mebli czy wystroju kuchni. Tymczasem planowanie przestrzeni warto zacząć od podstawy, czyli od podłogi. Jak zatem wybrać dobre materiały podłogowe/panele podłogowe, by być zadowolonym?
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
ABC właściwości posadzek żywicznych - dlaczego warto je wybrać?
Posadzki żywiczne - od lat święcące triumfy w przestrzeniach magazynowych czy miejscach użyteczności publicznej - teraz coraz chętniej przyjmowane są także we wnętrzach mieszkalnych. Ogromne możliwości kreacji, wysoka odporność i łatwość w utrzymaniu - to tylko część ich zalet. Zainteresowanym tym rodzajem posadzek, przedstawiamy dziś kilka faktów na temat żywic.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Nowe oblicze starej wykładziny
Podłoga - bez względu na rodzaj jej wykończenia - to wizytówka każdego wnętrza. Jednak każda powierzchnia na skutek intensywnego użytkowania z czasem traci swoje walory dekoracyjne oraz użytkowe. Wymiana podłogi, szczególnie o dużej powierzchni, to nie zawsze opłacalna inwestycja - zwłaszcza, gdy musi być dość regularnie powtarzana. Co zatem zrobić, gdy wykładzina elastyczna straciła swoje właściwości i nie zachwyca już wyglądem?
Jak układać podłogi laminowane?
Nawet najlepsza jakościowo podłoga laminowana może wykazać się wszystkimi swoimi zaletami dopiero wtedy, gdy podłoże dobrze funkcjonuje w ramach pewnej całości. Elementem łączącym podłogę i podłoże w jedną całość jest podkład. Dlatego musi on przejąć także pewne funkcje - wyrównywać ewentualne punktowo występujące nierówności i odciążać połączenia paneli mocowanych na klik.