Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Grupa Pronicel S.A.
Zaczynamy tapetowanie!
Tapetowanie zaczynamy od dokładnego zmierzenia wysokości ściany – od podłogi do sufitu lub do ustalonej wysokości na jakiej ma się skończyć tapeta. Ważne jest to, aby mierzyć każdy pas tapety osobno, szczególnie w starym budownictwie, gdzie wysokość ścian może się różnić nawet o kilka centymetrów.
Sopro Polska
Wybieramy zaprawę fugową do kuchni
Dzisiejsza kuchnia to nie tylko miejsce przeznaczone do przygotowywania posiłków – to swoiste serce domu – miejsce rodzinnych spotkań, wspólnych obiadów, które, jeśli jest otwarte na salon, często pełni również funkcję reprezentacyjną.
Colorit: Robimy pergolę
Pergola to konstrukcja z podwójnego szeregu słupów i wspartego na nich ażurowego zadaszenia-rusztu. Może być wolnostojąca lub wsparta o budynek czy mur. Pergole urozmaicają i dekorują przestrzeń ogrodu.
MAGNAT
Aranżacja otwartej kuchni
Kuchnia otwarta na salon optycznie powiększa przestrzeń, dlatego jest najlepszym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz, ale nie tylko. Zyskała ona również zwolenników dysponujących większymi powierzchniami użytkowymi. Kuchnia otwarta coraz częściej przestaje już przypominać tradycyjne pomieszczenie służące nam do przygotowywania posiłków. Wraz z salonem tworzy ona reprezentacyjną i elegancką całość, przy czym wcale nie musi tracić swego charakteru.
PPG Deco Polska
Gruntowanie - dlaczego jest takie ważne?
Przygotowując się do prac malarskich, często poważny błąd popełniamy już na etapie doboru produktów, z których zamierzamy skorzystać. Mniej lub bardziej świadomie rezygnujemy z zaopatrzenia się w materiały gruntujące, co może skutkować późniejszą serią niespodziewanych problemów.
Knauf Sp. z o.o.
Tynki zewnętrzne - w jakich temperaturach tynkować?
Aplikacja tynków powinna być prowadzona w określonych warunkach pogodowych. Jakich? Poznaj podstawowe zasady.
Sopro Polska
Zdążyć przed wiosną, czyli kilka słów o pielęgnacji nawierzchni
Wiosenne porządki to coroczny rytuał – wraz z nadejściem ciepłych dni, pozbywamy się zimowej stagnacji i wprowadzamy do mieszkań nieco ładu i świeżości. Przygotowując się do nowego sezonu nie zapomnijmy zadbać o domowe okładziny, bowiem to od ich kondycji zależy w dużej mierze końcowy efekt wiosennej metamorfozy. Jak się do tego zabrać?
Sopro Polska
Inwestycja, która się opłaca, czyli kilka słów o ochronie łazienki na wypadek zalania
Awaria instalacji hydraulicznej, przeciekająca pralka czy wyciek w obrębie kabiny prysznicowej – każdy z nas zapewne nie raz doświadczył stresu związanego z odkryciem nieszczelności w obrębie łazienki. O ile na skutki tego zdarzenia losowego nie mamy już dużego wpływu, o tyle możemy zapobiegać przyczynom ich powstawania. Niepotrzebnemu stresowi, niezaplanowanym kosztom i długotrwałemu remontowi zaradzimy dzięki zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienia łazienki.
Soudal
Jak przeciwdziałać nadmiernej wilgoci w domu?
Skuteczny system hydroizolacji oraz zastosowanie odpowiednich silikonów sanitarnych zapewnią nam ochronę przeciwwilgociową i wysoki standard higieniczny w łazience lub kuchni. Niestety, niepokojące ciemne plamy pleśni mogą pojawić się w innych pomieszczeniach w naszym domu, np. w salonie lub sypialni.
Śnieżka
Renowacja przedmiotów z metalu
Miłośnicy stylu retro odnajdą wiele przyjemności w odnawianiu starych przedmiotów z metalu. Znalezione w second handach i poddane renowacji mogą stać się ciekawą dekoracją, która podkreśli romantyczny i przytulny charakter wnętrza.
MAGNAT
Jak zaaranżować przedpokój?
Nie bez powodu przedpokój bywa nazywany wizytówką domu, jest on bowiem zapowiedzią tego, co czeka nas w kolejnych pomieszczeniach. Składając komuś wizytę, to w przedpokoju czujemy klimat całego domu i rozpoznajemy jego styl. Tu również witamy i żegnamy naszych gości. Pierwsze wrażenie ma zatem ogromne znaczenie. Często w domach jest to zazwyczaj dość wąskie i nieduże pomieszczenie. Jednak nawet taki mały metraż można zaaranżować ze smakiem. Okna w przedpokoju to raczej rzadkość, dlatego naturalne światło nie ma dostępu do tego pomieszczenia.
PPG Deco Polska
Jak wybrać kolor elewacji domu?
Wybierając kolor elewacji pod uwagę trzeba wziąć m.in. takie czynniki jak najbliższa architektura, wielkość sąsiadujących budynków, kolorystyka ich elewacji, a także roślinność, rosnąca w pobliżu naszego domu. Należy pamiętać o kilku generalnych zasadach, których przestrzeganie zapewni efekt końcowy zgodny z naszymi oczekiwaniami.
Pigment
Czym są produkty fotokatalityczne?
Z wyglądu i w sposobie stosowania nie różnią się od typowych materiałów malarskich. Dają gładkie, trwałe, białe lub barwne, odporne na zmywanie powierzchnie. Przeznaczone są do malowania ścian i sufitów wewnątrz (IN, LX) lub na zewnątrz pomieszczeń (FA, DR).
Sopro Polska
Uszczelnienie łazienki. Prawdy i mity
Choć o uszczelnieniu łazienki pisaliśmy już wiele, tym razem postanowiliśmy ostatecznie rozprawić się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi tego obszaru hydroizolacji. Czy uszczelnienie podłoża wystarczy do zabezpieczenia łazienki i czym są właściwie tak istotne strefy mokre i wilgotne? Jak skompletować zestaw produktów niezbędnych do uszczelnienia pomieszczenia i w jakim przypadku używać mat odcinających? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym hydroizolacyjnym poradniku Sopro.
PPG Deco Polska
Kolory we wnętrzach zimową porą
Zima – można ją kochać albo nienawidzić! Co do jednego zgodzi się jednak każdy – o tej porze roku spędzamy w domu znacznie więcej czasu niż w cieplejsze dni. Warto zadbać więc o to, by pomieszczenia, w których przebywamy w długie zimowe wieczory cieszyły oko i wprawiały nas w pozytywne samopoczucie.