Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Mieszkanie w loftowym stylu. Jakie elementy wykończenia zastosować?
Niegdyś kojarzony z budownictwem użytkowym, wielkim przemysłem i opustoszałymi fabrykami, obecnie trafił pod strzechy i stanowi jeden z najmodniejszych trendów w aranżacjach. Styl loftowy, bo o nim mowa, pozwala tworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrza, które pobudzają do działania, sprzyjają skupieniu i jednocześnie relaksują. Chcesz urządzić mieszkanie w loftowym stylu? Marzą Ci się wielkoformatowe płytki lub beton architektoniczny na ścianie? Sprawdź, które dekoracje sprawdzą się najlepiej!

Jaki jest możliwy rozstaw profili w suficie podwieszanym?
Sufity podwieszane nie tylko poprawiają estetykę wnętrz, ale także pełnią szereg funkcji użytkowych. Ukrywają instalacje, obniżają pomieszczenie, służą za stelaż dla oświetlenia a także maskują nierówności sufitu. Aby jednak sufit podwieszany był odpowiednio stabilny, konieczne jest zachowanie właściwego rozstawu pomiędzy profilami.

Odpowiednie zabezpieczenie nawierzchni betonowych przed mrozem i śniegiem - praktyczne porady
Zbliża się zima, a wraz z nią czas intensywnych opadów śniegu i mróz. Nawierzchnie betonowe, takie jak płyty czy kostki, choć słyną z trwałości, wymagają szczególnej ochrony przed wpływem wilgoci i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dla utrzymania estetyki i funkcjonalności tych powierzchni w okresie jesienno-zimowym, warto już teraz zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji i ochrony nawierzchni betonowych.

Jak optycznie powiększyć łazienkę?
Cena za 1 m2 mieszkania lub domu, zwłaszcza w dużych miastach, osiąga obecnie niebotyczny poziom. Dlatego też bardziej popularne są te oferty, które proponują mniejszą przestrzeń mieszkalną. Liczba pokoi zazwyczaj uzależniona jest od ilości domowników – na tym w zasadzie dość trudno jest zaoszczędzić. Najczęściej zatem metraż ograniczany jest kosztem łazienki. Co zrobić, aby wyglądała na większą, niż jest w istocie?

Budowa schodów zewnętrznych z użyciem płyt tarasowych
Płyty tarasowe mogą zostać wykorzystanie nie tylko do budowy tarasu, ale także na schodach, ścieżkach ogrodowych i przy basenie. To produkt odporny na czynni zewnętrzne, estetyczny i stosunkowo łatwy w montażu oraz czyszczeniu. Sporym atutem jest atrakcyjna cena i bardzo zróżnicowany wybór, obejmujący wiele rozmiarów, kształtów, kolorów i form. Nie dziwi więc fakt, że płyty tarasowe są bardzo popularne.

Czy można układać nawierzchnię brukowaną zimą?
Ujemne temperatury i częste zmiany pogody – zima stawia przed drogowcami i budowniczymi liczne wyzwania. Zmienne warunki atmosferyczne, z na przemian śniegiem i deszczem, rodzą pytanie: czy to odpowiedni czas na układanie nawierzchni?

Dlaczego warto zabezpieczać rośliny agrowłókniną?
W sezonie jesienno-zimowym nasze rośliny są narażone na opady oraz niską temperaturę. Agrowłóknina chroni pędy w okresie wegetacyjnym przed przemarzaniem oraz mocnym wiatrem. Dzięki swojej budowie przepuszcza powietrze oraz wodę, a dodatkowo poprawia warunki cieplne.

Drewno na elewacji - jak o nie zadbać?
Naturalny urok drewna sprawia, że jest ono chętnie wykorzystywane na ścianach zewnętrznych domu. Aby tak wykończona fasada zdobiła budynek przez długi czas, powinna być odpowiednio zabezpieczona - materiał ten jest bowiem narażony na stałe działanie czynników atmosferycznych. Przegląd drewnianej elewacji i prace renowacyjne warto zaplanować już teraz.

Jak prawidłowo wykonać ogrodzenie, które przetrwa mrozy?
Nadeszła zima, a wraz z nią mrozy, które mogą zagrażać naszemu ogrodzeniu. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć je przed negatywnym wpływem niskich temperatur? Oto kilka kluczowych kroków.

Wielki powrót tynku baranka - rewolucja w aplikacji tynku elewacyjnego
Tynk baranek, niegdyś nieodłączny element elewacji, powraca w nowej odsłonie. W ostatnich latach obserwujemy odrodzenie zainteresowania tynkiem elewacyjnym typu baranek, który ponownie zdobywa popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Jego charakterystyczna tekstura i możliwość tworzenia unikalnych, estetycznych wykończeń czynią go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają oryginalnych rozwiązań dla swojej fasady.

Na czym polega zasada trzech palet w budowie estetycznego ogrodzenia? Wyjaśnia Ekspert JONIEC®
Dobrzy i doświadczeni fachowcy zajmujący się budową ogrodzenia zwracają uwagę nie tylko na to, aby ogrodzenie zbudowane było zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także na to, aby efekt wizualny sprawiał radość. Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® obejmuje odcienie jednolite (np. piaskowy, grafitowy, czarny) oraz MULTI-COLOR® (np. onyx, piryt, vera, getyt). MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji charakteryzujący się tym, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony.

Wiązanie cegieł - czym jest i jakie są popularne wzory?
Wiązanie jest sposobem ułożenia cegiełek, mającym duży wpływ na ostateczną wartość estetyczną elewacji. Istnieje sporo ciekawych możliwości na układanie płytek na ścianie, które różnią się między sobą przede wszystkim ich rozmieszczeniem.

Zalety produktów włókninowych w projektach DIY
Pozwól marce Norton odciążyć Cię od ciężkiej pracy przy projektach "zrób to sam"! Linia produktów włókninowych do prac od przygotowania powierzchni do końcowego wykończenia jest idealnym rozwiązaniem dla majsterkowiczów, którzy oczekują szybkich rezultatów bez kompromisów w jakości. Bez względu na to, czy pracujesz nad malowaniem drewna czy czyścisz zardzewiały metal, Norton oferuje rozwiązania, które znacząco ułatwią Twoje życie.

Łazienka w stylu klasycznym - jak urządzić wnętrze?
Łazienka bez wątpienia jest jednym z kluczowych pomieszczeń w domu, służącym zarówno codziennej pielęgnacji, jak i relaksowi. Dlatego projektując to wnętrze, ważne jest, aby odpowiadało ono Twoim preferencjom i potrzebom. Styl klasyczny stanowi jedno z popularnych oraz ponadczasowych rozwiązań. Charakteryzuje się on elegancją, harmonią i wyrafinowaniem. W tym artykule podpowiemy, jak stworzyć taką łazienkę oraz jakie płytki, meble i armaturę wybrać, aby wprowadzić ten styl do wnętrza.

Kolorowe i wzorzyste nawierzchnie wokół domu. Technologia, materiały
Dopasowanie kolorów kostek czy płyt, a także sposobu ich układania, w zależności od ich rozmiarów czy wyglądu to podstawowa umiejętność przy aranżacji każdej przestrzeni. Trzeba pamiętać o właściwym budowaniu zestawień, a jeśli chcemy postawić na bardziej ekstrawaganckie rozwiązania oparte na kontraście, to również należy to robić umiejętnie, precyzyjnie i z wyczuciem. Chodzi o to, żeby wszystko do siebie pasowało, a nasza kompozycja cieszyła oko.