Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Aranżacja otwartej kuchni
Kuchnia otwarta na salon optycznie powiększa przestrzeń, dlatego jest najlepszym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz, ale nie tylko. Zyskała ona również zwolenników dysponujących większymi powierzchniami użytkowymi. Kuchnia otwarta coraz częściej przestaje już przypominać tradycyjne pomieszczenie służące nam do przygotowywania posiłków. Wraz z salonem tworzy ona reprezentacyjną i elegancką całość, przy czym wcale nie musi tracić swego charakteru.

BOSCH: Zrób to sam - WIELKANOCNA DEKORACJA z recyklingu!
Jajka to produkt, który króluje na wielkanocnym stole. Dlatego w naszej kuchni pozostaje po nich … wiele kartonowych opakowań. Podpowiadamy jak stworzyć z nich estetyczną dekorację – na Wielkanoc, ale nie tylko!

Polbruk: Jak łączyć ze sobą nietypowe kostki brukowe?
Staranne zaprojektowanie nawierzchni oraz ułożenie jej zgodnie ze sztuką budowlaną to klucz do uzyskania estetycznej i funkcjonalnej posesji. Czy taki sam efekt uzyskamy łącząc ze sobą różne kostki? Projektant zdradza, jak utwardzić podjazd oraz ścieżki wykorzystując do tego nietypowe elementy nawierzchniowe, w tym świecącą w ciemności kostkę Polbruk Lumia.

Przygotuj ogród na wiosnę! Krok 1: Mała architektura ogrodowa
Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się 21 marca. W tym okresie zdejmujemy z roślin zabezpieczenia zimowe, przycinamy krzewy i drzewa ozdobne, porządkujemy kwiatowe rabaty. Etap przygotowań do nadchodzącej wiosny warto też poświęcić na zaprojektowanie małej architektury ogrodowej bądź wprowadzenie pewnych zmian w układzie przydomowego otoczenia. Poniżej Małgorzata Gral, architekt Krajobrazu w firmie JADAR podaje kilka pomysłów na to, jak zaaranżować przestrzeń ogrodową wokół własnej posesji.

Polbruk: Ogród żwirowy – efektowna część otoczenia domu
Pozwala świetnie wyeksponować rośliny oraz w ciekawy sposób ubogacić aranżację ogrodu – żwir, bo o nim mowa, jest coraz chętniej wykorzystywany do realizacji rabat ogrodowych i rozmaitych kompozycji artystycznych. Rezultaty uzyskane z jego użyciem przy małym nakładzie pracy, można ocenić jako eleganckie, efektowne i ekologiczne. Radzimy, jak wkomponować żwirowe wyspy w otoczenie domu.

Antystatyczność podłóg laminowanych
Podłogi laminowane WINEO odznaczają się wysokimi standardami jakości. W kolekcjach paneli laminowanych WINEO (patrz - katalog produktów) dodatkowo zaznaczona jest cecha antystatyczności. Elektrostatyczne naładowanie jest procesem złożonym i powstaje podczas chodzenia po parkietach i podłogach laminowanych. Pomiędzy dwoma ciałami wytwarza się elektrostatyczne pole napięcia, ponieważ ładunki dodatnie i ujemne nie mają ujścia kiedy przewodność ciała jest zakłócona.

Kąpiel na łonie natury – jak zaaranżować łazienkę inspirowaną przyrodą?
Kontakt z naturą to jedna z najlepszych form relaksu. Gdy codzienna wyprawa na łono przyrody nie jest możliwa, we własnym domu warto stworzyć azyl, w którym przez chwilę poczujemy się jak pod słońcem Prowansji, na tajskiej plaży lub skandynawskim klifie. Idealną przestrzenią do wykreowania takiej aranżacji jest łazienka.

Płyty g-k w domu i mieszkaniu
Tradycyjne materiały budowlane nie zawsze mogą sprostać marzeniom o pięknych wnętrzach. Z pomocą przychodzą lekkie materiały budowlane, zwłaszcza konstrukcje z zastosowaniem płyt gipsowo-kartonowych, montowanych na stelażu z profili metalowych lub na konstrukcji drewnianej. Płyty gipsowo-kartonowe Knauf stwarzają inwestorowi wiele możliwości kształtowania przestrzeni domów i mieszkań, tworzenia funkcjonalnych i oryginalnych wnętrz.

Gruntowanie - dlaczego jest takie ważne?
Przygotowując się do prac malarskich, często poważny błąd popełniamy już na etapie doboru produktów, z których zamierzamy skorzystać. Mniej lub bardziej świadomie rezygnujemy z zaopatrzenia się w materiały gruntujące, co może skutkować późniejszą serią niespodziewanych problemów.

Probet Dasag: Wiosenne porządki w ogrodzie i na tarasie
Nadejściu pierwszych ciepłych dni sprzyja wypoczynek na świeżym powietrzu. Po wielu miesiącach pozbawionych promieni słonecznych zaczynamy wychodzić poza przytulne cztery ściany, a wtedy naszym oczom ukazuje się taras oraz ogród, których nie oszczędziła zima.

Tynki zewnętrzne - w jakich temperaturach tynkować?
Aplikacja tynków powinna być prowadzona w określonych warunkach pogodowych. Jakich? Poznaj podstawowe zasady.

Zdążyć przed wiosną, czyli kilka słów o pielęgnacji nawierzchni
Wiosenne porządki to coroczny rytuał – wraz z nadejściem ciepłych dni, pozbywamy się zimowej stagnacji i wprowadzamy do mieszkań nieco ładu i świeżości. Przygotowując się do nowego sezonu nie zapomnijmy zadbać o domowe okładziny, bowiem to od ich kondycji zależy w dużej mierze końcowy efekt wiosennej metamorfozy. Jak się do tego zabrać?

Polbruk: W modnym ogrodzie, czyli trendy 2017
Branża ogrodnicza rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie, a liczba miłośników ogrodów nieustanie się zwiększa. Hodowcami zieleni i ogrodnikami stają się osoby, które nie dysponują nawet skrawkiem ziemi, a jedynie balkonem lub tarasem – dbałość o przestrzeń, w której żyjemy wpisuje się po prostu w dzisiejszy styl życia. Poznaj trendy ogrodnicze na 2017 rok.

Inwestycja, która się opłaca, czyli kilka słów o ochronie łazienki na wypadek zalania
Awaria instalacji hydraulicznej, przeciekająca pralka czy wyciek w obrębie kabiny prysznicowej – każdy z nas zapewne nie raz doświadczył stresu związanego z odkryciem nieszczelności w obrębie łazienki. O ile na skutki tego zdarzenia losowego nie mamy już dużego wpływu, o tyle możemy zapobiegać przyczynom ich powstawania. Niepotrzebnemu stresowi, niezaplanowanym kosztom i długotrwałemu remontowi zaradzimy dzięki zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienia łazienki.

Polbruk: Tego unikaj – 5 najczęstszych błędów podczas prac brukarskich
Wytyczenie i ułożenie nawierzchni chodników oraz podjazdu przy domu nie należą do prostych zadań. Wiedzą o tym te osoby, które podejmowały się podobnych prac na własną rękę. Zdradzamy, jakie są najczęstsze błędy podczas robót brukarskich. Porady pozwolą wyeliminować przykre niespodzianki i uniknąć dodatkowych kosztownych napraw.