Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Hybrydowy system grzewczy w domu energooszczędnym
Rosnące wymagania dotyczące energooszczędności budynków zmuszają inwestorów do stosowania w procesie budowy domu coraz lepszych materiałów i bardziej zaawansowanych technologii, także w zakresie ogrzewania. Doskonale w takich warunkach sprawdzają się systemy hybrydowe dostarczające ciepło i c.w.u.

Jakie są koszty utrzymania systemu fotowoltaicznego?
Instalacja fotowoltaiczna działa bezobsługowo, więc nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów obsługi (wyjątkiem są awarie modułów, które zdarzają się bardzo rzadko).

Powietrzna pompa ciepła w domu pasywnym
Zmiana standardów budownictwa oraz nowe technologie spopularyzowały w ostatnich latach innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Przykładem takiej koncepcji jest budownictwo pasywne, które wykorzystuje do ogrzania obiektów , m.in. powietrzne pompy ciepła.

Jak działa pompa ciepła?
Daikin radzi: Pompa ciepła stanowi integralną część systemu klimatyzacji, przenosząc ciepło z jednego do drugiego środowiska za pośrednictwem czynnika chłodniczego. Pompa ciepła stanowi tanie rozwiązanie układu ogrzewania - a wykorzystywanie ciepła ze źródła powietrznego jest uznawane za technologię odnawialnego źródła ciepła.

Wpływ izolacji budynku na dobór pompy ciepła
Biorąc pod uwagę fakt, że nawet 30% ciepła traci się przez ściany, ich dobra izolacja w znaczący sposób przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania budynku na ciepło.

Jakie są zalety ogrzewania płaszczyznowego - podłogowego lub ściennego?
Temat ogrzewania podłogowego i ściennego powraca w mediach jak bumerang. Ale programy, artykuły czy wypowiedzi nie dają często jasnego obrazu technologii, która ma poprawić komfort życia. A przy okazji zapewnić spore oszczędności. Poznaj więc System KAN-therm, który na zawsze zmieni twoją wizję ogrzewania płaszczyznowego.

Czy palnik na pellet w nowoczesnej instalacji grzewczej to dobry wybór?
Pellet jako paliwo oznaczające czystość, komfort i ekologię jest coraz popularniejszy. To zrozumiałe, że nie chcemy spędzać zimowych dni na żmudnym i męczącym dokładaniu do tradycyjnych pieców, tracić czasu na przygotowanie i sezonowanie drewna czy zwożenie węgla.

Ciepło z gruntu, powietrza czy wody?
Do dyspozycji są 3 źródła ciepła (dolne źródło ciepła): powietrze zewnętrzne, grunt lub woda gruntowa.

Jak oszczędzać energię ogrzewając dom?
Instalacje na gaz płynny są jednym z najwygodniejszych i najpopularniejszych sposobów ogrzewania w Polsce. Są w pełni bezobsługowe, a do tego ekologiczne. A co zrobić, żeby ograniczyć koszty ich eksploatacji?

Jak często należy czyścić kocioł z palnikiem pelletowym?
Częstotliwość czyszczenia kotła z palnikiem pelletowym zależy od obciążenia kotła i ilości spalonego paliwa, co użytkownik powinien zaobserwować w trakcie eksploatacji.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie i chłodzenie domu pompą ciepła?
Właściciele nowo wznoszonych budynków, jak i tych, poddawanych modernizacji coraz częściej decydują się na nowoczesne i co ważne ekologiczne systemy oparte na pompie ciepła. Dlaczego urządzenia te są coraz bardziej popularne? W jaki sposób przekazują energię i pozwalają na oszczędności?

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik kanałowy?
Czy ważniejsza jest konstrukcja wymiennika, stabilność koryta, efektywność wentylatorów, a może długość gwarancji? Oto kilka porad przygotowanych przez firmę Jaga – prekursora w dziedzinie ogrzewania kanałowego – które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.

Jakie są koszty ogrzewania kotłem elektrycznym?
Koszty ogrzewania domu kotłem elektrycznym zależą od wielu czynników, najbardziej jednak od samego obiektu ogrzewanego. Dlatego też do zobrazowania szacunkowych wyliczeń, w poniższej tabeli wykorzystano parametr EUco – określa on roczną ilość energii na potrzeby ogrzewania (ewentualnie chłodzenia), wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej, uwzględniając wszystkie straty oraz zyski ciepła.

Czy grzejniki mają wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu?
Grzejniki odgrywają naprawdę ważną rolę jeżeli chodzi o jakość powietrza w naszych domach. Wiąże się to z oddawaniem ciepła na dwa sposoby: przez konwekcję i przez promieniowanie. W zależności od procesu oddawania ciepła, powietrze jest bardziej lub mniej obciążone.

Jak poprawić jakość powietrza w domu?
Alarmy smogowe w polskich miastach nagłaśniane przez media oraz raporty publikowane przez organizacje zajmujące się tym tematem, powinny dać nam wszystkim do myślenia i być impulsem do działania. To co możemy zrobić jako jednostka, to jak najszybciej poprawić jakość powietrza, którym oddychamy w naszych domach. Tym bardziej, że są na rynku sprawdzone rozwiązania: Fresh i Oxygen firmy Jaga.