Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Ciepła woda - jaki kocioł wybrać? - radzi De Dietrich
Jaki kocioł wybrać do podgrzewania c.w.u. - zależy od potrzeb i możliwości. Nie jest bowiem tak, że jeden typ kotła jest zdecydowanie lepszy od drugiego.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak zadbać o kocioł po sezonie grzewczym? - radzi De Dietrich
Pełną sprawność i bezpieczeństwo urządzeń grzewczych zapewnimy tylko pod warunkiem regularnych przeglądów. Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z koniecznością uruchomienia ogrzewania jesienią, warto przeprowadzić przegląd i konserwację kotła właśnie teraz, czyli po sezonie grzewczym.
Kospel
Jaki podgrzewacz wybrać z oferty Kospel: hydrauliczny czy elektroniczny?
Zastosowanie podgrzewaczy przepływowych jest najbardziej oszczędnym sposobem podgrzewania wody. Urządzenia te załączają się i pobierają energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, którą uzyskuje się natychmiast po jej odkręceniu.
Kospel
Jaka kotłownia w domu energooszczędnym?
Budownictwo energooszczędne charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na energię do celów grzewczych. Rodzi się zatem pytanie czy warto ponosić olbrzymie koszty inwestycyjne związane z instalacją pompy ciepła?
Elterm
Czy kocioł musi współpracować z regulatorem pokojowym?
Tak, zastosowanie regulatora pokojowego daje wymierne korzyści!
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać kotłownia w domach jednorodzinnych? radzi De Dietrich
Kotłownia powinna spełniać określone wymogi, których przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo domowników. Warunki te jasno określa Rozporządzenie z 12.04.2002, Dz. U Nr 75 z 2002 r. z uzupełnieniami oraz norma PN-B-02431.
Fakro
Jak zamontować markizę pionową VMZ Solar?
To odpowiednie połączenie skutecznej ochrony pomieszczenia przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Markiza VMZ Solar zapewnia osiem razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem pomieszczenia w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi, umożliwiając jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Posiada system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Przy dużej ilości słońca markiza samoczynnie się rozwija a gdy jest pochmurno zwija zwiększając napływ naturalnego światła.
Kotły Żywiec
Ustawienia parametrów regulatora dla spalania PWD EKOGROSZEK POMARAŃCZOWY w kotłach KDO ECONOMIC oraz INTEGRA LUX
Parametry ustawień pracy regulatora kotła dla mocy kotłów w zakresie 15 - 30 kW przy spalaniu paliwa PWD EKOGROSZEK POMARAŃCZOWY dla kotłów KDO Economic oraz INTEGRA LUX
Dobór hydrofora do domu jednorodzinnego
Dobieramy hydrofor, który ma zasilić budynek jednorodzinny w wodę ze studni, gdzie lustro wody znajduje się na głębokości 3 m od poziomu gruntu, a hydrofor zamontowany ma być w piwnicy na posadzce 2 m od poziomu gruntu. Najwyżej położony odbiornik wody znajduje się 5 m od pompy. Studnia znajduje się 20 m od domu. W domu mieszkają 4 osoby.
REGULUS - system
Grzejniki regulujące ilość emitowanego ciepła
Bogusław Wójcik REGULUS-system: Czy obserwujemy zmierzch grzejników ściennych? Nic podobnego. Oczywiście, że kończy się typ grzejnika obecny w wielkich blokowiskach – żeberkowy czy też płytowy, ciężki, ulokowany pod oknem i koniecznie biały.
Fakro
Dlaczego okno dachowe FTT U8 Thermo firmy FAKRO?
Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO Sp. z o.o. radzi.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
ErP a generatory hybrydowe - radzi ekspert De Dietrich
Waldemar Matuszyński Product Manager De Dietrich Technika Grzewcza radzi.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Jak prawidłowo dobrać moc kotła?
Dobór mocy kotła - bilans cieplny budynku (projekt instalacji), szybki dobór (wskaźnikowo) Podstawą doboru kotła do ogrzewania budynku powinien być bilans cieplny obiektu sporządzony zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Bardzo często popełnianym błędem jest przewymiarowanie mocy kotła na paliwo stałe (szczególnie w przypadku budynków dobrze zaizolowanych) oraz dobór urządzenia o większej komorze paleniskowej (w przeświadczeniu "wydłużenia" stałopalności).
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Zastosowanie zasady kondensacji pary wodnej w technice grzewczej
Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła? - radzi Sofath
Pompy ciepła są urządzeniami, które cechuje wysoka efektywność. Jako systemy ekologiczne i niezwykle ekonomiczne są idealnymi rozwiązaniami grzewczymi do domów. Na jakie zalecenia projektowe, wykonawcze i eksploatacyjne zwrócić uwagę, aby działały jeszcze lepiej i były jeszcze bardziej wydajne?