Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Biomasa Partner Group
Jaki pellet jest najlepszy do ogrzewania domu?
Wiele osób staje przed dylematem, jaki sposób ogrzewania domu jednorodzinnego wybrać - gaz ziemny, pompa ciepła czy może pellet? Instalacji pompy cieplnej jest kosztowna, a piec gazowy wymaga podłączenia do sieci gazowej. Najbardziej wygodną i ekologiczną opcją będzie wybór pelletu, czyli "ekologicznego węgla". Jakie jeszcze zalety ma pellet?
Biomasa Partner Group
Czym grozi używanie pelletu bez certyfikatu?
Certyfikaty, które są gwarantem wysokiej jakości produktu i bezpieczeństwa eksploatacji kotła na pellet. Jakość biopaliwa jest potwierdzana wynikami badań mieszczącymi się w danej normie. To właśnie posiadanie certyfikatów EN Plus oraz DIN Plus świadczy o najwyższej jakości pelletu.
Growatt New Energy, Światowy Producent Inwerterów
O jakiej porze roku najlepiej zakładać fotowoltaikę?
Teoretycznie pora roku nie jest kluczowa podczas montażu instalacji PV. Jednakże użytkownicy decydują się na jej instalację porą suchą, kiedy ryzyko opadów jest niskie. Mokry bądź oblodzony dach to powierzchnia bardzo niebezpieczna dla montera. Jakie jeszcze czynniki wziąć pod uwagę szukając dogodnego terminu na montaż fotowoltaiki?
Brann
Tanie, bezobsługowe i ekologicznie ogrzewanie - folie grzewcze Felix
Planujesz wymianę systemu grzewczego w mieszkaniu ogrzewanym piecem, w którym nie ma instalacji grzewczej? W tym przypadku najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest folia grzewcza Felix.
Growatt New Energy, Światowy Producent Inwerterów
Montowanie paneli fotowoltaicznych na zbiornikach wodnych
Panele fotowoltaiczne na dachu to stosunkowo często spotykany element krajobrazu. Energia słoneczna stanowi doskonałe uzupełnienie domowej instalacji elektrycznej, zapewniając darmowy prąd używanym codziennie urządzeniom. Stosunkowo nowym pomysłem jest montowanie paneli na jeziorach, morzach i oceanach.
Growatt New Energy, Światowy Producent Inwerterów
Inwertery fotowoltaiczne z serii MAX - zalety i zastosowanie
Inwertery fotowoltaiczne Growatt z serii MAX dedykowane są instalacjom przemysłowym oraz dużym farmom solarnym. Są bardzo funkcjonalne i bezawaryjne, co zawdzięczają czterokwadrantowej architekturze z dwoma procesorami DSP, CPLD oraz ARM.
AS Energy
Montaż instalacji PV – sprawdź na co zwrócić uwagę?
Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych zainstalowana moc fotowoltaiki wraz z początkiem lutego br. przekroczyła 4 GW. Dynamiczny rozwój tego sektora OZE pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się inwestowanie w systemy PV. Kiedy jest najlepszy czas ich montaż i na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas przygotowań?
APATOR POWOGAZ S.A.
Dodatkowy wodomierz - kiedy stosować?
Opłaty za wodę są bardzo znaczącym kosztem dla domowego budżetu. W przypadku domów jednorodzinnych z ogrodem, wzrasta on jeszcze w okresie letnim, kiedy konieczne jest podlewanie ogrodu. Jest jednak sposób, aby znacznie obniżyć rachunki: wystarczy zamontować podlicznik wody ogrodowej.
Growatt New Energy, Światowy Producent Inwerterów
Dlaczego warto stosować przerywacz łuku elektrycznego?
Standardowa kontrola jakości instalacji elektrycznej może nie wystarczyć, aby zapobiec potencjalnym awariom czy usterkom. Rozwiązaniem problemów jest AFCI, czyli przerywacz łuku elektrycznego. Zdaniem ekspertów, to właśnie łuki powstające na obwodach prądu stałego są najczęstszą przyczyną pożarów. AFCI dodatkowo zapewnia pełne bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej.
Growatt New Energy, Światowy Producent Inwerterów
Magazyny energii Growatt z serii SPH w instalacjach fotowoltaicznych
W warunkach domowych oraz w niewielkich obiektach przemysłowych doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym zwiększyć samowystarczalność systemu solarnego, jest falownik hybrydowy Growatt SPH. Wraz z dobrze zaprojektowanym systemem hybrydowym, w połączeniu z zestawem akumulatorów i pozostałych niezbędnych akcesoriów, może efektywnie zmniejszyć koszty energii elektrycznej.
Lumo
Nowoczesne i ekologiczne - kotły pelletowe BIO MAX
Współczesne wyzwania związane z koniecznością znacznego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, stymulują rozwój przyjaznych środowisku technologii grzewczych. Wśród najnowocześniejszych tego typu urządzeń znaleźć można kotły na pellet BIO MAX, które przystosowane są do opalania ekologicznymi paliwami odnawialnymi.
Purmo Group Poland
Jak nowocześnie ogrzewać swój dom?
Nowoczesny układ ogrzewania w domu musi być nie tylko zaawansowany z punktu widzenia zastosowanych rozwiązań technicznych, ale przede wszystkim pracować organicznie, czyli tak jak narządy w ciele człowieka - wszystkie elementy są od siebie zależne i ich sprawność to klucz do bezproblemowego funkcjonowania.
REGULUS - system
Centralne ogrzewanie - wolność wyboru czy samoograniczenie?
Nasze decyzje co do wyboru technologii budowy domu są ostateczne. Jedną z nich jest konfiguracja instalacji centralnego ogrzewania. Czy komfort cieplny stanowi ważny element komfortu życia w NASZYM WYMARZONYM DOMU? Każdy bez wahania odpowie: TAK! Co zatem sprawia, że inwestor za własne pieniądze podejmuje decyzje prowadzące do brzemiennego w skutki samoograniczenia się w procesie kształtowania jak najszerzej pojętego komfortu cieplnego?
Purmo Group Poland
Ogrzewanie i chłodzenie sufitowe do domów pasywnych
System sufitowy przeznaczony jest do domów pasywnych zapewnia optymalne temperatury. Dzięki wysokiej wydajności termicznej budynku nie występują duże straty ciepła w porównaniu do domów tradycyjnych. Należy jednak pamiętać, że instalacja sufitowa ma mniejszą wydajność o wersji podłogowej i charakteryzuje się równomiernym promieniowaniem całej powierzchni grzejnej.