Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
OEM Energy
Czy warto zainwestować w magazyn energii, czy może lepiej poczekać?
Pytania o opłacalność magazynów energii spędzają sen z powiek wielu inwestorom i osobom prywatnym, które w poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań próbują zrozumieć sens magazynowania energii. Znakiem zapytania staje się zakup owych magazynów w sytuacji, gdy ich ceny nie są niestety małe, a potencjalne oszczędności związane z użytkowaniem tańszej energii nie dla wszystkich są oczywiste. Spróbujmy zatem rozwiać kilka wątpliwości.
Alnor Systemy Wentylacji
Jakie rury najlepiej stosować w instalacji wentylacji mechanicznej?
Ekspert twierdzi, że trudno jest jednoznacznie określić, który system kanałów jest najlepszy. Każde z dostępnych na rynku rozwiązań ma swoje zalety i mniejsze lub większe wady. Cena, szybkość montażu, izolacyjność itp.
Alnor Systemy Wentylacji
Izolacja kanału rekuperacji - jaką wybrać?
Zarówno kanały czerpne jak i wyrzutowe, które przechodzą przez nieogrzewane pomieszczenia, powinny posiadać izolację. Można ją wykonać samodzielnie, jednak wartą rozważenia alternatywą są gotowe kanały preizolowane, a dokładniej stalowe kanały wyposażone w otulinę kauczukową lub izolowane wełną mineralną a także rury EPP ze spienionego polipropylenu.
AFRISO
Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć?
Budujesz dom? Pewnie szukasz informacji jak mają wyglądać instalacje sanitarne – jedna z kluczowych rzeczy w Twoim domu. Chciałbyś wiedzieć jak je zaprojektować, na co zwrócić uwagę, w ogóle – jak się za to zabrać. Problem poszukiwań to nadmiar wiedzy rozrzuconej w różnych miejscach. Ciężko wszystko zebrać w całość. Przedstawiamy kompletną porcję wiedzy w jednym miejscu. Wiedzy w najbardziej przyjaznej formie – filmów pokazujących krok po kroku każde rozwiązanie.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Czy pod pompę ciepła potrzebny jest fundament?
Co do zasady, jeśli mamy do czynienia z pompą ciepła typu split, pod jednostkę zewnętrzną należy przygotować fundament, zapewniający jej stabilność podczas pracy. Innym rozwiązaniem jest zawieszenie urządzenia na wspornikach zamocowanych do ściany budynku. Zdarzają się jednak wyjątki od reguły - wydajne, ale kompaktowe pompy, tak lekkie, że nie ma konieczności budowania dla nich specjalnego fundamentu.
Galmet
Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej?
Anoda magnezowa lub tytanowa mocowane są w emaliowanych zasobnikach c.w.u. Czym różnią się od siebie te dwa rozwiązania?
Onninen
Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji?
Reduktor ciśnienia wody, jak sama nazwa wskazuje, jest elementem instalacji stosowanym do zmniejszenia ciśnienia wody płynącej przez system wodociągowy do pożądanego poziomu. Jest on stosowany, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie wody z głównego źródła do bardziej bezpiecznego poziomu, odpowiedniego dla różnych urządzeń i systemów.
KFA Armatura
Jak oszczędzić wodę i energię w domu z grzejnikiem aluminiowym?
Współcześnie, oszczędzanie pieniędzy stało się jednym z najważniejszych i najczęściej podejmowanych tematów w polskich domach.
Armacell Poland
W jaki sposób ograniczyć hałas w instalacjach kanalizacyjnych?
Z brakiem komfortu dźwiękowego podczas korzystania z pomieszczeń sanitarnych oraz tych z nimi sąsiadujących spotkał się chyba każdy. W takich miejscach chcemy się odprężyć, wykonać to, czego oczekuje od nas fizjologia, itd. Tymczasem dźwięki związane z transportem ścieków przez instalację potrafią być uciążliwe. Jak temu zaradzić?
Elektra
Ile prądu zużywa folia grzewcza w ogrzewaniu podłogowym?
Folia grzewcza znajduje zastosowanie w systemach elektrycznego ogrzewania płaszczyznowego domu i powierzchni użytkowych. Rozwiązanie to zaliczane jest do systemów niskotemperaturowych. Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą folii grzewczej skutecznie realizuje zadanie zapewnienia komfortu cieplnego i ograniczenia kosztów eksploatacji.
Dlaczego hydrobox znacznie ułatwia instalację pompy ciepła?
Montaż pompy ciepła bywa niełatwy i czasochłonny. Nie musi jednak tak wyglądać. Pracę instalatorów mogą znacznie ułatwić hydroboxy, które cieszą się coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? Czy warto w nie inwestować?
Stiebel Eltron Polska
Jak dobrać ogrzewanie i wentylację do konkretnego budynku?
Rozwiązania systemowe - to określenie, które zaczyna robić furorę na rynku pomp ciepła i wentylacji. Coraz częściej, jak mantrę, powtarzają je renomowani producenci. Nieprzypadkowo. Dobór właściwego rozwiązania jest kluczowym etapem projektu. Pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb konkretnego obiektu i inwestora, co jest gwarancją największej efektywności energetycznej i najniższych kosztów eksploatacyjnych. Jednak nie każdy z nas ma odpowiednią wiedzę, dlatego warto polegać na fachowym wsparciu na każdym etapie inwestycji.
IMI Hydronic Engineering
5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania przy zachowaniu przyjemnej temperatury w domu? Podpowiadamy, co możemy zrobić, żeby instalacja ogrzewania pracowała maksymalnie wydajnie, a przy tym oszczędnie.
Auraton
Zalety podłogówki - dlaczego warto się na nią zdecydować?
Ogrzewanie podłogowe, zwane potocznie "podłogówką", zdobywa coraz większą popularność wśród inwestorów. Ta nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych grzejników przyciąga nie tylko ze względu na estetykę - znikające z naszych ścian grzejniki, ale przede wszystkim dzięki niskiej awaryjności i mniejszemu zużyciu energii. Dodatkowo, rosnąca automatyzacja i dostępność wielofunkcyjnych sterowników do ogrzewania podłogowego sprawiają, że jest to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.
Nice Polska
Wynajmujesz apartament lub dom? Ekosystem Nice Smart Home pomoże Ci nim zarządzać
Czy masz mieszkanie wynajmowane poprzez znane platformy, podczas gdy mieszkasz w innym mieście? Jak często zdarzało Ci się wynajmować je w ostatniej chwili, a następnie podróżować nocą, aby przekazać klucze swoim gościom? Czy jako właściciel często zapominasz wyłączyć grzejniki w tym mieszkaniu?