Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Dambat
Pompy głębinowe w technologii DRYRUN PRO. Co to jest suchobieg?
Wykonane ze stali nierdzewnej pompy głębinowe do wody IBO ITALY / FELSOM wyprodukowane zostały we współpracy dwóch uznanych firm - włoskiej EXA Pumps i polskiej Dambat. Ich niezaprzeczalną zaletą jest ponadprzeciętna trwałość konstrukcji.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Czy pompa ciepła może zasilać grzejniki? Jakie znaczenie ma temperatura wody?
W przypadku pomp ciepła najbardziej polecane jest ogrzewanie niskotemperaturowe. Jednak wysokiej klasy urządzenia mogą z powodzeniem współpracować również z grzejnikami. Jednak niezależnie od tego czy mamy grzejniki, czy podłogówkę warto zadbać o to, żeby temperatura wody w obiegu była jak najniższa. Dzięki temu również nasze rachunki spadną.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
W jaki sposób otrzymać dofinansowanie na zakup pomp ciepła?
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie możliwością otrzymania dofinansowania na zakup nowej pompy ciepła, firma Panasonic Heating&Cooling Solutions przygotowała szczegółowy i bezpłatny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną skorzystać z programu rządowego "Czyste Powietrze".
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Co należy wiedzieć o sprawności pompy ciepła? Współczynniki COP i SCOP
Współczynniki COP i SCOP są najczęściej używanymi parametrami do określenia sprawności pomp ciepła. Wysokość naszych rachunków za prąd zależy od tego, jaki COP osiąga wybrana przez nas pompa, dlatego warto wiedzieć, jak go prawidłowo obliczyć.
Hewalex
Jak nie oddawać energii z fotowoltaiki do sieci?
Instalacja paneli fotowoltaicznych stanowi doskonałe rozwiązanie w kontekście produkcji ekologicznej energii elektrycznej. W zależności od mocy generatora fotowoltaicznego, dysponujemy określoną ilością wytworzonej energii elektrycznej.
Pipelife Polska
Jakie są najczęstsze błędy podczas montażu wodnego ogrzewania podłogowego?
Kluczową sprawą przy montażu ogrzewania podłogowego jest przestrzeganie wymagań i rozwiązań wskazanych w projekcie. Projektant dokonując obliczenia zapotrzebowania na ciepło oraz instalacji ogrzewania podłogowego uwzględnia straty ciepła dla pomieszczenia poprzez przenikanie oraz straty na wentylacji.
FENIX Polska
Jakie systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mamy do wyboru?
Elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe może być podstawowym lub dodatkowym systemem ogrzewania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz przestrzeni na zewnątrz - może chronić przed oblodzeniem schody, podjazdy, rynny i rury. Jakie systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mamy do wyboru?
AWILUX Polska
10 powodów, dla których warto postawić na system domu inteligentnego
Inteligentne rozwiązania stają się integralną częścią naszego codziennego życia. A zdobywające coraz większą popularność systemy domów inteligentnych sprawiają, że funkcjonowanie w naszych czterech kątach jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej bezpieczne i komfortowe. Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX przedstawia 10 powodów, dla których inwestycja w ten nowoczesny standard staje się krokiem w kierunku domu przyszłości.
Verano
Na czym polega ogrzewanie konwekcyjne?
Grzejniki przekazują ciepło jednym z dwóch sposobów - poprzez promieniowanie lub wykorzystując zjawisko konwekcji. Na czym ono polega?
Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania
Kotły gazowe kondensacyjne to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań w dziedzinie urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Ich wydajność wynika z zastosowania zamkniętej komory spalania, która pozwala na efektywne wykorzystanie energii oraz odzyskiwanie ciepła z wydzielających się spalin. Dzięki temu, kotły te zużywają znacznie mniej gazu niż tradycyjne modele, co bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki za energię.
ENERGO Sp. z o.o w Bielsku Podlaskim
Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy?
Wartość energetyczna węgla (nazywana też kalorycznością węgla) określa ilość energii, którą można uzyskać ze spalenia danego typu opału. Zależy ona głównie od jego rodzaju, wilgotności, zawartości popiołów oraz siarki. Wartość energetyczna węgla mierzona jest w megadżulach na kilogram (MJ/kg) lub w kilowatogodzinach na tonę (kWh/t). To jeden z najważniejszych parametrów, na jakie należy zwracać uwagę podczas wyboru opału, od niego bowiem zależy wydajność ogrzewania.
John Guest Polska
Jakie rury służą do wykonania instalacji pneumatycznej?
Instalacja pneumatyczna to system wykorzystujący sprężone powietrze do przenoszenia i kontrolowania energii. Jest ona powszechnie stosowana w różnych dziedzinach przemysłu i techniki ze względu na swoją efektywność, czystość i bezpieczeństwo. Jednym z czołowych producentów elementów instalacji pneumatycznej jest firma John Guest (JG), która w swoich systemach wykorzystuje technologię złączy push-fit.
WERIT Polska
Instrukcja montażu spłuczki JOMOTech
Instrukcja instalacji spłuczki podtynkowej ze stelażem firmy JOMOTech opisuje kroki potrzebne do prawidłowego zamontowania systemu spłuczki w ścianie. Kluczowe elementy produktu obejmują samonośną ramę montażową z powierzchnią lakierowaną proszkowo oraz kompletny materiał montażowy i mocujący.
ECOMAX
Rekuperatory do odzysku ciepła z wody szarej: oszczędność i ekologia
Oszczędzanie energii i dbanie o środowisko naturalne są dzisiaj niezwykle ważne. W tym kierunku podąża także technologia, poszukując urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Efektem jest m.in. stworzenie rekuperatorów do odzysku ciepła z wody szarej. Wykorzystanie tej technologii pozwala na znaczną redukcję zużycia energii potrzebnej do podgrzewania wody, a co za tym idzie - ograniczenie emisji CO2.
Ecoventeam
Jaka powinna być odległość czerpni od wyrzutni powietrza do rekuperatora?
Zgodnie z paragrafem 152 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z 2015 roku, istnieją konkretne przepisy dotyczące odległości czerpni od wyrzutni powietrza w systemie rekuperacji.