Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ESBE Hydronic Systems
Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jak ustawiać parametry pracy rekuperatora w zimie?
Tegoroczna zima zaskoczyła tym, że po raz pierwszy od kilku lat nie przypominała… jesieni. Ulice zasypał śnieg, a słupki rtęci ostro powędrowały w dół, pokazując wartości znacznie poniżej zera. Pytanie, na które wielu Internautów szuka odpowiedzi brzmi: czy rekuperator poradzi sobie z niskimi temperaturami i jak należy go ustawić. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.
OEM Energy
Jaki powinien być optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy m.in. od ich kąta nachylenia. Zdarza się, że liczba zakupionych paneli do gospodarstwa jest odpowiednia, ale instalacja nie produkuje tyle prądu, ile powinna. Podpowiadamy, co zrobić, żeby to zmienić, i pod jakim kątem najlepiej ustawić panele PV na gruncie i na dachu.
Termet S.A.
Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem - dlaczego warto?
Wymiana nieekologicznych urządzeń grzewczych na wydajne i przyjazne środowisku skłania wiele osób do zakupu pompy ciepła. Dlaczego inwestując w to urządzenie, warto połączyć je z zasobnikiem c. w. u. oraz buforem ciepła? Jak przekłada się to na efektywność energetyczną budynku?
REGULUS - system
Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?
O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania na niskotemperaturowe? Jak tanio zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%? Sprawdź innowacyjne rozwiązania.
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy
Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze?
Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i wyjątkowo dobrym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych ze względu na komfort mieszkańców oraz oszczędność podczas eksploatacji.
nVent Thermal Polska
Optymalna temperatura elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience
Dużą popularnością cieszy się obecnie elektryczne ogrzewanie podłogowe. Cenione jest zarówno za efektywność, jak i stosunkowo niskie koszty. Podłoga, ze względu na swoją dużą powierzchnię, nie wymaga nagrzania do takiej temperatury, jaka zwykle cechuje grzejniki. Jaka jest zatem właściwa? I czy w łazience powinna być ustawiona na inny zakres, niż w pozostałych pomieszczeniach?
ABB
Jak działa wyłącznik instalacyjny?
Wszyscy wiedzą, czym jest wyłącznik instalacyjny, ale nie każdy wie, do czego służy i jak działa.
LG ELECTRONICS Polska
Jaka pompa ciepła jest dla mnie odpowiednia?
W ostatnich latach pompy ciepła zdobyły ogromną popularność, głównie ze względu na ich ekologiczny charakter, który przyczynia się do redukcji emisji CO2 oraz ogranicza korzystanie z paliw kopalnych. Jednak na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pomp ciepła typu powietrze-woda, co sprawia, że wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem.
LG ELECTRONICS Polska
Czy ogrzewanie klimatyzatorem to skuteczny sposób na ciepło w domu?
Ogrzewanie klimatyzatorem to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się ciepłem w domu oraz znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Dzięki technologii inwerterowej i wykorzystaniu odnawialnego źródła energii (powietrza), klimatyzatory LG stają się doskonałym wyborem. Jak działa to rozwiązanie i jak możesz z niego skorzystać? Oto nasza porada.
Ecoventeam
Mokre okna zimą? Rekuperator - skuteczne rozwiązanie na wilgoć w domu
Zima to nie tylko czas śniegu i mrozów, ale także okres, w którym wiele domów boryka się z uciążliwym problemem - wilgocią, prowadzącą do zaparowanych okien. Nie tylko niekorzystna pogoda, ale także strukturalne aspekty budynków wpływają na poziom wilgoci w naszych wnętrzach. Czy istnieje skuteczny sposób, aby na zawsze pozbyć się tego kłopotliwego zjawiska? W poniższym artykule przedstawimy różne metody i nawyki, które mogą pomóc w zwalczeniu problemu wilgoci w domu.
Ecoventeam
Jak należy czyścić rekuperator w monobloku?
Nikomu nie trzeba przypominać o kluczowym znaczeniu jakości powietrza, jakim oddychamy. System wentylacji z rekuperacją ma istotny wpływ na jakość powietrza w naszych domach, eliminując potrzebę wdychania zanieczyszczonego i zużytego powietrza.
Ecoventeam
Czy rekuperator ścienny to dobry wybór?
Rekuperator ścienny to nic innego jak rekuperacja wewnątrzścienna, czyli urządzenie wentylacyjne nawiewno-wywiewne z wymiennikiem ciepła. Od rekuperacji centralnej różni się tym, że jest montowany bezpośrednio w ścianie, a zatem jest bezkanałowy i zajmuje znacznie mniej miejsca. Jest wyposażony w dwa wentylatory do pracy ciągłej, filtr oraz wymiennik ciepła.
Nice Polska
Czy inteligentny dom może obniżyć rachunki za energię?
Nice, czołowy gracz na rynku rozwiązań do zarządzania przestrzenią domową, w ramach założeń Agendy ONZ 2030, koncentruje się na tworzeniu systemów zmniejszających negatywny wpływ na środowisko. Działania firmy skierowane są na ograniczenie marnotrawienia energii i produkcję z uwzględnieniem ekologicznej równowagi naszej planety. Dodatkowo, Nice projektuje systemy umożliwiające efektywne wykorzystanie naturalnego światła i ciepła.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu wodorem? Kotły Bosch H2 Ready spalające wodór
Bosch Home Comfort jest gotowy na przyszłość wolną od emisji dwutlenku węgla, w tym na fazę przejściową, polegającą na połączeniu gazu ziemnego i wodoru o zmniejszonym śladzie węglowym. Przykładem mogą być ogniwa paliwowe. Do powszechnego zastosowania, również ze względu na koszty inwestycyjne, początkowo będą to głównie kotły gazowe przystosowane do spalania mieszanki gazu ziemnego i wodoru w stężeniu do 20% lub w dalszej kolejności - kotły spalające tylko czysty wodór.