Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KAN
Fakty i mity o ogrzewaniu podłogowym
Czy ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe? Czy trudno nim sterować? Czy przy podłogówce można mieć dywany? Jaka jest prawdziwa efektywność ogrzewania podłogowego? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują Was przed podjęciem decyzji o założeniu tej instalacji.
KAN
Jaka jest zasada montażu i działania płaszczyznowego ogrzewania ściennego?
Zimą, zamiast otulać się ciepłym kocem, po prostu przytul się do ściany. A latem… zrób to samo, by poczuć przyjemny chłód. System KAN-therm Wall sprawi, że temperatura w twoim domu, będzie zawsze idealna. Nieco zabawnie może brzmieć polecenie – gdy, ci zimno, podejdź do ściany i się ogrzej – ale wypowiadamy je zupełnie serio. System KAN-therm Wall, polskiej firmy KAN, potrafi za pomocą specjalnych rur z wodą zamienić powierzchnię ściany w wielkoformatowy grzejnik. Emituje on ciepło do wnętrza domu, sprawiając, że pomieszczenie nagrzewa się do wybranej temperatury. Tak naprawdę wcale nie musisz się przytulać do ściany, jej ciepło odczujesz nawet na kanapie.
Dambat
Czym jest wartość Kvs dla zaworów mieszających?
Współczynnik Kvs, inaczej zwany współczynnikiem przepływu to parametr określający wydajnościowe możliwości zaworu mieszającego. Załóżmy, że zawór pracuje przez 1 godzinę przy ciśnieniu równym 1 bar. Łączny przepływ przez zawór w m3 równa się wartość Kvs. Pomiar ten następuje przy pełnym otwarciu zaworu.
Ferro S.A.
Jak zabezpieczyć obiegi c.o. w instalacji grzewczej w układzie otwartym i zamkniętym?
Nowoczesne instalacje grzewcze pracują w układzie zamkniętym. Część starych budynków ma jednak obiegi grzewcze otwarte, w których pracują kotły na paliwo stałe. Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy w układzie otwartym chcemy dodatkowo zainstalować nowoczesny piec gazowy. Taki system grzewczy wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
Ferro S.A.
Jak podłączyć kocioł c.o. na paliwo stałe w układzie zamkniętym?
Kotły na paliwo stałe w instalacji grzewczej otwartej to rozwiązanie stosowane od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Często jednak kotły na węgiel lub pellet trzeba zamontować w instalacji typu zamkniętego. Jakich zasad należy przestrzegać i do jakich przepisów się stosować by oszczędność szła w parze z bezpieczeństwem?
Elterm
Kocioł elektryczny - gdy inne źródła ciepła nie dają rady
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im obniżyć koszty ogrzewania i jednocześnie dbać o środowisko. Jednym z urządzeń, mogących spełnić te oczekiwania, jest kocioł elektryczny, który może pełnić rolę dodatkowego źródła ciepła. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie korzyści płyną z posiadania kotła elektrycznego jako uzupełniającego systemu grzewczego?
ENGO Controls
Dlaczego regulator temperatury nie działa?
Regulatory temperatury to urządzenia, które mają za zadanie utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Choć są zazwyczaj proste w obsłudze, mogą zdarzyć się sytuacje, w których nie działają poprawnie. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze przyczyny takich problemów.
aeroVent
Jak tanio i skutecznie ochronić rekuperator przed zamarzaniem?
Zabezpieczenie rekuperatora przed zamarzaniem to bardzo ważne i trudne zagadnienie. Tym bardziej, że panujące w Polsce warunki klimatyczne wymagają zabezpieczenia rekuperatora, a właściwie jego wymiennika przed działaniem mrozu.
aeroVac
W czym odkurzacz centralny jest lepszy od Twojego przenośnego odkurzacza?
Odkurzacze oferowane przez aeroVac jak np. jednostka VacuMaid w wersji Split S1570, to coś więcej niż odkurzacz to doskonały system sprzątający.
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
Czy klimatyzator może efektywnie pełnić rolę systemu grzewczego?
Czy wiesz, że twój klimatyzator może pracować nie tylko latem, ale także zimą? To już nie tajemnica, że nowoczesne jednostki klimatyzacyjne potrafią zarówno chłodzić, jak i ogrzewać pomieszczenia. W niepewnych czasach, kiedy tradycyjne metody ogrzewania mogą być kosztowne lub mało efektywne, warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami.
HPD
Jak zwiększyć wygodę użytkowania zbiornika na ścieki lub deszczówkę?
Znowu wylało Ci szambo bo nie dopilnowałeś zamówienia wozu asenizacyjnego lub dopiero rozważasz zakup zamkniętego zbiornika na ścieki? Zastanów się czy nie zainstalować w nim czujnika - sygnalizatora zapełnienia szamba.
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków?
Jak palić ekogroszkiem, aby nie pojawiały się spieki? To pytanie, na które nie każdy zna odpowiedź. Bardzo ważna jest, oczywiście, dobra jakość ekogroszku, ale nie mnie istotne są prawidłowe ustawienia pieca.
ESBE Hydronic Systems
Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jak ustawiać parametry pracy rekuperatora w zimie?
Tegoroczna zima zaskoczyła tym, że po raz pierwszy od kilku lat nie przypominała… jesieni. Ulice zasypał śnieg, a słupki rtęci ostro powędrowały w dół, pokazując wartości znacznie poniżej zera. Pytanie, na które wielu Internautów szuka odpowiedzi brzmi: czy rekuperator poradzi sobie z niskimi temperaturami i jak należy go ustawić. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.
OEM Energy
Jaki powinien być optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy m.in. od ich kąta nachylenia. Zdarza się, że liczba zakupionych paneli do gospodarstwa jest odpowiednia, ale instalacja nie produkuje tyle prądu, ile powinna. Podpowiadamy, co zrobić, żeby to zmienić, i pod jakim kątem najlepiej ustawić panele PV na gruncie i na dachu.