Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Od czego zależą koszty eksploatacji pompy ciepła?
Pompy ciepła korzystające z dobrodziejstw natury dostarczają energię do ogrzania domu oraz wody taniej niż inne źródła energii. Żeby jednak były oszczędne w eksploatacji potrzebne będzie spełnienie kilku warunków.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dla kogo pompa ciepła?
Ekologiczne systemy grzewcze stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii nie wynika jedynie z większej troski o środowisko naturalne. Wybór tego rozwiązania może być podyktowany różnymi potrzebami.
KK-POL
Montaż miski sedesowej - by siedziało się pewnie i wygodnie
Stelaże podtynkowe KK-POL są uniwersalne jeśli chodzi o możliwość stosowania misek sedesowych różnych producentów. Oryginalnie dostosowane są do dwóch szerokości rozstawu szpilek, na których mocujemy miskę sedesową.
Paroc
Kondensacja pary wodnej w instalacjach niskotemperaturowych. Jak uporać się z problemem?
Kanały wentylacyjne transportujące chłodne powietrze w budynkach przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej pełnią bardzo istotną rolę, zapewniając odpowiednie warunki do pracy i komfort bytowy, a także chroniąc zdrowie osób przebywających we wnętrzach.
KK-POL
Zawory w zestawie WC - co zrobić, aby służyły długo i sprawnie?
Co zrobić, aby zawory spustowy i napełniający w naszym zestawie WC funkcjonowały długo i sprawnie? Jak im w tym pomóc? Wskazówki firmy KK-POL.
Stiebel Eltron Polska
Wentylacja i rekuperacja pomieszczeń - dlaczego warto?
We właściwie wentylowanych pomieszczeniach nie tylko lepiej się pracuje, ale też odpoczywa. Stworzony w ten sposób mikroklimat sprzyja dobremu zdrowiu. Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego lub zaostrzenia już istniejących schorzeń, m.in. astmy czy alergii.
KK-POL
Nie taka woda straszna - czyli jak przyłączyć przyłącze?
Samodzielny montaż urządzeń sanitarnych jest często stresujący zwłaszcza ze względu na ryzyko wystąpienia jakiejś nieszczelności, która może pojawić w skutek nie całkiem właściwego montażu. Polecamy więc kilka zasad i zaleceń.
Brann
Na czym polega galwaniczne uzdatnianie wody?
Odpowiedź eksperta: Na rynku pojawiły się w ostatnim czasie galwaniczne uzdatniacze wody Energywater®, w których zastosowano przemiennie ogniwa tytanowo-cynkowe i miedziane. Urządzenia te w zasadniczy sposób różnią się od stacji uzdatniających. Są od nich znacznie tańsze i łatwiejsze w montażu. Mimo dużo niższej ceny uzyskiwany efekt jest równie dobry. Jak wygląda cały proces galwanicznego uzdatniania wody od strony fizyki i chemii i dlaczego jest on tak skuteczny?
REGULUS - system
Jakie są zalety ogrzewania kanałowego?
Odpowiedź eksperta: Ogrzewanie podłogowe cechuje duża bezwładność cieplna, natomiast znacznie bardziej sterowalne grzejniki ścienne wymagają wygospodarowania na nie miejsca na ścianach.
Immergas
Jakie korzyści płyną ze współpracy pompy ciepła i paneli PV w jednej instalacji grzewczej?
Przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków są obecnie skonstruowane w taki sposób, aby zachęcić inwestorów do jak najpełniejszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Dlaczego pompy ciepła są tanie w eksploatacji?
Odpowiedź eksperta: Pompy ciepła to urządzenia pełniące głównie funkcje grzewcze, choć w ostatnim czasie wykorzystuje się je również do chłodzenia. Aby dostarczać ciepło do obiektu potrzebna jest energia cieplna. Większość energii w urządzeniach grzewczych pochodzi ze spalania paliw kopalnych: gazu ziemnego, oleju opałowego, węgla lub przetwarzania energii elektrycznej w energię cieplną. Za te wszystkie paliwa trzeba płacić w zależności od zużycia.
Galmet
Jakie są zalety nowoczesnych kotłów na pellet?
Odpowiedź eksperta: Nowoczesny kocioł na pellet to przede wszystkim wyższa niż w przypadku klasycznego kotła na węgiel sprawność. Wyższa sprawność kotła oznacza dla użytkownika maksymalne wykorzystanie spalanego paliwa, a tym samym niższe koszty ogrzewania. Najlepsze urządzenia osiągają sprawność do 97%.
Paroc
Projektowanie izolacji instalacji technicznych, a bezpieczeństwo ogniowe
Projektanci i wykonawcy systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w rozmowach i na forach branżowych często zadają pytania dotyczące interpretacji niektórych przepisów zawartych w Warunkach Technicznych. Niejednoznaczne zapisy potrafią przysporzyć problemów z doborem odpowiednich parametrów izolacji, co zwłaszcza w przypadku bezpieczeństwa pożarowego konstrukcji wymaga jasnego doprecyzowania. Wraz z ekspertami Paroc przyglądamy się najczęściej zgłaszanym przez fachowców wątpliwościom.
Wilo Polska
Gdzie należy zainstalować pompę obiegową?
Najbezpieczniej jest zainstalować pompę na instalacji powrotnej, ponieważ przy braku odpowiedniego zabezpieczenia regulacji temperatury kotła, temperatura tłoczonego medium często jest przekraczana.
SFA Poland
Pomporozdrabniacze - co to jest i dlaczego warto je stosować?
Odpowiedź eksperta: Pomporozdrabniacz jest urządzeniem elektrycznym, zasilanym ze zwykłego gniazdka 230 V, zaopatrzonym w pompę wraz z nożem tnącym służącym do rozdrabniania i przetłaczania ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych. Wewnątrz znajduje się elektroniczny system sterujący pracą pompy, oraz system załączania i wyłączania urządzenia. Pomporozdrabniacz po rozdrobnieniu ścieków, może przetłoczyć je zarówno w pionie, jak i w poziomie.