Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.
PPH WADEX S.A.
Bezpieczny system kominowy z tworzywa sztucznego - czy na pewno?
W ostatnim okresie na polskim rynku pojawiają się coraz liczniej oferty instalacji odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Należy stanowczo zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi obecnie polskimi przepisami prawa, stosowanie kominów z tworzyw sztucznych lub wkładów kominowych z tworzyw jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawnie zabronione.
Nibco
Co to jest PVC-C i PVC-U?
PVC-U - polichlorek winylu i PVC-C - chlorowany polichlorek winylu to materiały stosowane od wielu lat w instalacjach sanitarnych, ze względu na swoje właściwości.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Dlaczego warto oszczędzać energię?
Firma Junkers oferuje kotły kondensacyjne, których konstrukcja przyczynia się do oszczędności energii.
Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j.
Jak urządzić taras?
Lubisz spędzać dużo czasu w ogrodzie lub odpoczywać na świeżym powietrzu? Taras to miejsce, w którym możesz odetchnąć i oderwać się od obowiązków. Codziennie warto spędzić kilka chwil w spokojnym, pięknym otoczeniu, aby wyciszyć się i nabrać dystansu do rzeczywistości.
Ferro S.A.
Zasady montażu armatury podtynkowej
Montaż baterii podtynkowej niewiele się różni od montażu baterii natynkowej. Wymaga jedynie trochę większego nakładu pracy. Często myślimy, że montaż baterii podtynkowej jest dużo bardziej pracochłonny, bo instalację trzeba prowadzić w ścianie. Ale w przypadku baterii tradycyjnych instalacja zasilająca ją w ciepłą i zimną wodę jest również prowadzona pod tynkiem.
ABB
Korzyści płynące z inteligentnej technologii w domu
Kiedy korzysta się z technologii domu inteligentnego, możliwe staje się m.in. obniżenie kosztu ekspolatacji budynku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi licznych instalacji. Co przy tym jest istotne – właściciele nie muszą być elektronikami, żeby potrafili ją na co dzień obsługiwać. Mniej lub bardziej rozbudowaną domową automatykę użytkują nasi Rozmówcy. Oto jak ją oceniają.
Kominki Dovre
Ograniczony budżet na ogrzewanie? Kominki Dovre przychodzi z pomocą
Kominki Dovre odpowiada na pytanie dlaczego lepiej kupić lepszy piecyk wolnostojący niż oszczędzać na wkładzie kominkowym.
Flop System
Nawiewniki ciśnieniowe czy higrosterowane?
Ekspert firmy FLOP SYSTEM Janusz Kopecki opowiada o rodzajach nawiewników i podpowiada które z nich wybrać.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jaki rekuperator wybrać w ramach programu "Czyste powietrze"?
Zakup rekuperatora to jedno z przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Rekuperator dla programu "Czyste powietrze" musi spełniać określone kryteria, przede wszystkim pod kątem skuteczności odzysku ciepła i energooszczędności. Rządowy program "Czyste powietrze" ma być receptą na problemy z jakością powietrza w Polsce.
Immergas
Jak zmniejszyć zużycie gazu dzięki nowoczesnemu kotłowi?
Jeżeli zużycie gazu przez kocioł gazowy odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło, które wskazał użytkownik, a straty w przekazywaniu tej energii są ograniczone do minimum, to jedyną drogą jest ograniczenie komfortu cieplnego. Krótko mówiąc najprostszym rozwiązaniem jest obniżenie temperatury, do jakiej mają być ogrzane pomieszczenia. Warto pamiętać, że obniżenie żądanej temperatury o ok. 1°C to oszczędność ok. 4-7% paliwa.
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż palnika na pellet?
Palnik peletowy montujemy w drzwiczki kotła CO lub z boku kotła – w miejsce palnika retortowego. Jednak w ponad 90% przypadków najkorzystniejszy jest montaż poniżej rusztu kotła, po prostu do popielnika. Poniżej przestawimy co wynika z tego rozwiązania.
Biomasa Partner Group
Jak powstaje brykiet drzewny?
Brykiet drzewny produkowany jest z rozdrobnionych odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry czy zrębki, które są sprasowywane pod wysokim ciśnieniem bez dodatku substancji klejących. Niska zawartość wilgoci sprawia, że wartość opałowa brykietów jest wyższa niż drewna.
Steinbacher Izoterm
Steinbacher Izoterm: Ocieplenie balkonu
Rolą każdej izolacji cieplnej - także balkonów - szczególnie w klimacie Polski, jest zmniejszenie strat ciepła budynku przez przenikanie do otoczenia. Podstawowym powodem ograniczenia strat ciepła, są stale rosnące ceny energii. Zatem, dla zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków, konieczne staje się zmniejszenie zużycia energii.
Paroc
Jak zaizolować nowe i docieplić stare ściany z bali drewnianych?
Inwestorzy indywidualni coraz chętniej sięgają też po rozwiązania nieco mniej standardowe - na przykład domy z bali drewnianych. Ściany zewnętrzne o takiej konstrukcji zazwyczaj nie spełniają wymagań efektywności energetycznej bez zainstalowania dodatkowej warstwy izolacyjnej.