Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Cztery filary jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?
Wreszcie nadeszły długo oczekiwane promienie słońca i wysokie temperatury. Taka aura sprzyja wyjazdom na łono natury. Chwile relaksu może jednak zepsuć myśl o bezpieczeństwie naszego domu. Aby nie martwić się o dobytek powinniśmy zadbać o jego odpowiednią ochronę. Warto oprzeć ją na czterech filarach: oknach, drzwiach, systemie alarmowym i czujnych sąsiadach.

Mieszkaj w dobrym świetle
Sposób oświetlenia pomieszczeń w domu wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz wysokość rachunków za energię elektryczną. Najlepsze dla wzroku i kieszeni jest światło dzienne. Uzupełnione o odpowiednio dobrane oświetlenie sztuczne, poprawia komfort funkcjonowania i ogranicza zużycie energii.

Zdrowe i energooszczędne mieszkanie - diabeł tkwi w szczegółach
Sposobów na lepsze zdrowie szukamy dziś nie tylko u lekarza, dietetyka, czy osobistego trenera. Ze względu na duży wpływ otoczenia na nasze samopoczucie, coraz częściej wyposażamy mieszkania w zdrowe produkty, dokładnie sprawdzamy skład i pochodzenie materiałów wykorzystanych do budowy domów. O rozwiązaniach pomagających w uzyskaniu bezpiecznego mikroklimatu wnętrz, mówimy w ramach kampanii Energooszczędność w moim domu.

Co to jest ogród zimowy?
Ogród zimowy to szklany pokój dobudowany do twojego domu, który zazwyczaj pełni funkcję dodatkowej przestrzeni mieszkalnej szczególnie w miesiącach letnich.

Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu Energooszczędność w moim domu postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.

Drzwi otwierane inaczej?
Drzwi dają poczucie bezpieczeństwa. Pomagają oddzielić strefy wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi od tych, w których potrzebujemy więcej intymności. Tradycyjnie otwierane zabierają sporo miejsca, dlatego przy małym metrażu warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Jak dobierać rozmiar okien dachowych do poddasza?
Długość okna dobiera się zależnie od kąta nachylenia dachu. Zakłada się, że dolna krawędź powinna zostać zamontowana na wysokości - min. 90 cm nad poziomem podłogi, górna - od 180 do 220 cm.

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?
Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach.

Czy na rynku są dostępne standardowe okna połaciowe?
W odróżnieniu do stolarki fasadowej okna dachowe oferowane są w standardowych rozmiarach, dostosowanych do najczęściej występujących rozstawów krokwi.

Drzwi aluminiowe czy drzwi PVC?
W celu ułatwienia naszym klientom wyboru odpowiednich drzwi wejściowych przedstawiamy, krótką charakterystykę drzwi produkowanych przez Solecką Fabrykę Okien Sożal.

Ościeżnica stała czy regulowana?
Ościeżnica jest istotnym elementem systemu drzwiowego decydującym o jego funkcjonalności i atrakcyjnym wyglądzie. Podstawowym kryterium różnicującym ościeżnice jest ich konstrukcja, która może być stała lub regulowana. Dobrze dobrana powinna pasować zarówno pod względem technicznym – do grubości muru, jak i estetycznym – do stylu wnętrza oraz wzoru i koloru skrzydła drzwiowego.

Świąteczny nastrój w domu! Jak zadbać o okna?
Chociaż panująca na zewnątrz aura nie przywołuje na myśl wiosny, to jednak ta pora roku nadchodzi coraz większymi krokami, a wraz z nią zbliża się Wielkanoc. W tym okresie wpadamy w wir przedświątecznych przygotowań i porządków. Dokładnie odkurzamy cały dom, myjemy okna i gotujemy świąteczne potrawy. Co zrobić by w naszym domu zapanował iście świąteczny nastrój?

Drewniane oblicze domu
Drewno ma w sobie coś magicznego. Budowaliśmy z niego domy tysiące lat wstecz, a dziś wraca do łask architektów jako prestiżowy i szlachetny materiał. Nawiązuje do natury i naszych korzeni, będąc zarazem ucieleśnieniem nowoczesności. Nic dziwnego, że jest coraz chętniej wykorzystywanym materiałem w budownictwie jednorodzinnym.

Ciemne czy jasne drzwi w nowoczesnym wnętrzu?
Nowoczesne trendy aranżacyjne nie nakładają żadnych ograniczeń w kwestii doboru kolorystyki. Zarówno miłośnicy żywych barw jak i stonowanych pasteli mogą stworzyć wnętrze, które będzie zgodne z ich kolorystycznymi upodobaniami, a zarazem modne. Komponując wystrój pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu stolarki drzwiowej, która powinna być w tonacji harmonizującej z pozostałymi elementami wyposażenia.

Dom wkomponowany w naturę
W Polsce przybywa domów jednorodzinnych o ascetycznym charakterze, w których główną rolę gra prostota rozwiązań i funkcjonalność. Główną ozdobą tego typu budynków są faktury zastosowanych materiałów a także wielkopowierzchniowe przeszklenia, które dają efekt przenikania naturalnego otoczenia do wnętrza budynku. Klimat kreowany przez światło i szeroki widok na zielony krajobraz można uzyskać stosując trwałe rozwiązania energooszczędnych okien i drzwi przesuwnych w technologii Schüco PVC.