Guardian: Technologia produkcji szkła float

W trakcie procesu produkcyjnego szkła za pomocą technologii float, płynne szkło o temperaturze około 1100°C przelewane jest w sposób ciągły z pieca do dużej wanny wypełnionej płynną cyną. Szkło rozlewa się po cynie pokrywając równomiernie jej powierzchnię.

Guardian: Technologia produkcji szkła float
GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o. Szkło dla budownictwa
www.guardianglass.com
Dane kontaktowe:
34 323 92 00
W. Korfantego 31/35 42-200 Częstochowa
Zobacz firmę w innym dziale: Przeszklenia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W kontrolowanym procesie produkcyjnym płynne szkło rozlewa się do szerokości 300-360 cm w zależności od planowanej grubości szkła. Grubość szkła float kontrolowana jest poprzez regulacje prędkości, z jaką wolno krzepnący strumień szkła przesuwany jest po powierzhni wanny. Animacja produkcji szkła float

Po przejściu ok. 120 m przez chłodzącą odprężarkę tunelową, szkło float osiąga postać ciągłej "wstążki" szkła i pokojową temperaturę. Produkt jest idealnie płaski, a jego powierzchnie są niemal idealnie równoległe. Brzegi produktu wyrównywane są za pomocą automatycznego noża. To samo urządzenie stosuje się do poprzecznego przecięcia ruchomej szklanej "wstążki". W ten sposób szkło float uzyskuje rozmiar umożliwiający jego transport lub dalszą obróbkę.

źródło i zdjęcia: Guardian Częstochowa Sp. z o.o.