Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Robelit
Który materiał wybrać na pokrycie dachowe: poliwęglan czy PVC?
Wizualnie praktycznie nie różnią się niczym, ale ich parametry techniczne są inne, tak jak cena. Co przemawia za wyborem płyt z poliwęglanu, a co za PVC na pokrycie dachowe?
Röben Polska
Czy rodzaj wykończenia dachówki ma znaczenie?
Na jakie dachówki warto zdecydować się przy budowie domu w pobliżu drzew? Które z nich są najbardziej odporne na czynniki atmosferyczne? Czym różni się dachówka angobowa od glazurowanej? Sprawdź, która dachówka ceramiczna będzie najlepsza do pokrycia dachu Twojego domu.
Röben Polska
Nieograniczone możliwości kreowania wyglądu elewacji - postaw na klinkier
Elewacja klinkierowa daje gwarancję ogromnej wytrzymałości materiału i jego odporności. Stwarza też nieograniczone możliwości kreowania wyglądu elewacji. Sprawdź, przy jakich projektach sprawdzi się najlepiej.
Röben Polska
Ceramiczny dach - ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie
Utrwaliło się przekonanie, że dachówki ceramiczne są rozwiązaniem dla inwestorów o bardziej zasobnym portfelu. Jednak w perspektywie czasu okazuje się, że nie jest to do końca prawdą. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne, które na przestrzeni lat wypada zdecydowanie najkorzystniej.
Budmat
Niezawodne systemy rynnowe
Każdy dom wymaga odpowiedniego i przede wszystkim skutecznego odprowadzenia wody z dachu. To niezwykle ważne, z jednej strony z uwagi na gromadzenie się deszczówki, która może stanowić duży problem. Z drugiej strony, o której często niestety zapominamy, to nasz obowiązek prawny jako właściciela nieruchomości, którego należy bezwzględnie przestrzegać.
Röben Polska
Dachy ceramiczne odporne na wichury
Silne wiatry i deszcze, które w ostatnim czasie napływają do Polski, testują wytrzymałość materiałów budowlanych, szczególnie tych używanych do pokryć dachów. Jeśli jesteś w trakcie budowy własnego domu, postaw na materiały najlepszej jakości - sprawdzone przez wieki dachówki ceramiczne.
wienerberger
Materiały elewacyjne - trendy na 2022 rok
Popularne tynki coraz częściej ustępują miejsca innym rozwiązaniom elewacyjnym - naturalnym i ponadczasowym. To ceramika, ze względu na swoje właściwości, jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych materiałów wykończeniowych ścian zewnętrznych domu.
Stema
Jak zbudowany jest gont bitumiczny?
Gonty KATEPAL wykonane są z maty z włókna szklanego impregnowanego, pokrytego masą bitumiczną i posypką mineralną bądź ceramiczną.
Stema
Dlaczego modyfikacja elastomerem SBS wpływa korzystnie na właściwości gontów bitumicznych?
SBS jest klasycznym elastomerem, czyli tworzywem ulegającym odkształceniu pod wpływem przyłożonego obciążenia i po jego usunięciu całkowicie powracającym do pierwotnego rozmiaru i kształtu (ma właściwości podobne do kauczuku). SBS zachowuje właściwości lepko-sprężyste w niskiej temperaturze, jest więc odporny na zginanie na zimno i na starzenie. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na rozciąganie i rozrywanie, zachowując stale pierwotny kształt. Rozciągliwość bitumu modyfikowanego elastomerem SBS wynosi ponad 90% bez zerwania.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Czym charakteryzują się blachodachówki?
Powstają z wytłoczenia blachy stalowej lub aluminiowej tak, aby materiał przypominał dachówki. Im wyższe jest tłoczenie, tym sztywniejszy jest arkusz.
wienerberger
Bezpieczny dach na każdą pogodę
Długotrwały i intensywny wpływ słońca, silne wiatry, śnieg, grad, deszcz i mróz - to czynniki, które bezpośrednio wpływają na stan pokrycia dachowego. Porywiste wiatry to duże zagrożenie nie tylko dla samego pokrycia, ale również dla konstrukcji dachu i budynku. Mając na uwadze te zjawiska, trzeba zadbać jednocześnie o dwie sprawy - materiał i wykonanie. Jest to bowiem gwarancja bezpiecznego dachu, zachowującego jednocześnie swoje walory estetyczne przez długie lata.
wienerberger
Jak zabezpieczyć dach przed śniegiem i wiatrem?
Patrząc na mapę Polski możemy wyróżnić trzy strefy wiatrowe i aż pięć stref śniegowych. Każda z nich charakteryzuje się inną częstotliwością oraz natężeniem opadów. Dach domu jednorodzinnego powinien być zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jakie działania mogą podjąć właściciele?
Braas
Kiedy warto zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu?
Zimowy krajobraz pokryty śniegiem potrafi wyglądać pięknie, ale intensywne opady mogą być prawdziwym zagrożeniem dla dachu budynku. Choć przepisy prawa nie nakazują montażu odpowiednich zabezpieczeń, odpowiedzialny właściciel domu powinien je zainstalować.
Gutta
Geowłókniny - czym są i gdzie się je stosuje?
Geowłókniny wykonane są najczęściej z włókien polipropylenowych lub poliestrowych połączonych mechanicznie – w wyniku igłowania, tkania lub zgrzewania. Możemy wyróżnić takie rodzaje jak geowłókniny filtracyjne, filtracyjno-separacyjne oraz ochronno-drenażowe. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości.
Braas
Warunki pogodowe a bezpieczeństwo prac dekarskich
Okres jesienny wydaje się być ostatnim momentem na zamknięcie budowy domu w stanie surowym. Ostatnim etapem zwykle jest wykonanie pokrycia dachowego. Niestety, jesień bywa kapryśna, co sprawia, iż nie zawsze można wykonać niezbędne prace na wysokości. Co więcej, niekorzystne warunki pogodowe mają negatywny wpływ na samo pokrycie dachowe.