Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Termo Organika
Majowy weekend z pędzlem, ołówkiem i kalkulatorem w dłoni
W tym roku majówka będzie krótka, dlatego wielu z nas zamiast wyjechać za miasto na zieloną trawkę, wykorzysta intensywnie trzy wolne dni, aby dokonać zmian w swoich domach i mieszkaniach. Pracusie na ogół skoncentrują się na gruntownych porządkach lub niewielkim remoncie, jednak będą też tacy, którzy weekend spożytkują na rozpoczęcie lub chociaż profesjonalne zaplanowanie większych robót remontowo-budowlanych.
Paroc
Ekspert PAROC radzi: Gdzie stosować płytę lamelową PAROC CGL 20CY
Adam Buszko, szef wsparcia sprzedaży PAROC radzi.
Arbet
Dom oszczędny - jak go ocieplać?
Dom oszczędny, energooszczędny lub pasywny – o takich domach mówi się, myśląc o pomniejszeniu kosztów użytkowania. Inwestorzy zakładają, że wznosząc swój nowy dom, mogą liczyć na oszczędności, często nie precyzując swoich oczekiwań wobec przyszłej racjonalności.
ROCKWOOL
Skalna wełna - sprzymierzeniec inwestora
Tomasz Kwiatkowski, Doradca Techniczny ROCKWOOL Polska radzi.
Paroc
Termorenowacja wg Paroc: 4 kroki do energooszczędnego domu
Nowoczesny dom musi być jak najbardziej energooszczędny. Nie chodzi tu tylko o interes indywidualny, ale o dobro ogólne. Jakie dokładnie rozwiązania zastosować, by wybudowany już dom stał się energooszczędny? Studium przypadku w czterech krokach!
URSA
Jak montować wełnę w ściankach działowych?
Jest kilka głównych elementów, które są bardzo istotne podczas montażu wełny w ściance działowej. Wełna musi szczelnie wypełniać przestrzeń między płytami GK. Wełna musi być również docięta w taki sposób, aby ściśle przylegała do profili stalowych – każda szczelina to mostek akustyczny i hałas przenikający z sąsiadującego pomieszczenia.
Paroc
Jakie rozwiązania izolacyjne wybrać dla wielopiętrowych budynków? - radzi PAROC
Prawidłowo wykonana termoizolacja zmniejsza znacznie koszty eksploatacji budynku wielorodzinnego. Jego mieszkańcy mogą cieszyć się estetyczną i trwałą elewacją oraz poczuciem bezpieczeństwa.
Arbet
Styropian a wilgoć
Producent styropianu spotyka się z pytaniami dotyczącymi m.in. zagadnień zawilgocenia pomieszczeń przy jednoczesnym zastosowaniu styropianu. Jak opiniuje mgr inż. Irena Domska, Kierownik ds. zarządzania jakością w Fabryce Styropianu ARBET Sp. J., dość duży opór dyfuzyjny pary wodnej styropianu należy uwzględnić przy analizie termiczno-wilgotnościowej przegrody budynku, np. ściany, właśnie po to, żeby ustrzec się przed możliwością pojawienia zagrzybienia.
Termo Organika
Kilka rad firmy Termo Organika jak zapłacić mniej za ogrzewanie
Zima, mimo że w tym roku lżejsza niż zazwyczaj, to jednak pochłania znaczne pieniądze na ogrzanie domu. Można temu zaradzić! Najlepszym sposobem jest oczywiście ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Zawsze warto wykorzystać łatwe i skuteczne metody niwelujące niewłaściwe przyzwyczajenia domowników, a pozwalające właścicielom ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
Saappur
Izolacja nowego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Saappur System 101100 jest zalecony do budynków energooszczędnych i pasywnych, gdzie jest potrzeba wykonania bardziej efektywnej warstwy izolacji. W wypadku tych obiektów, należy wykonać znacznie grubsze warstwy izolacji termicznej. Grubsza izolacja to większy ciężar warstwy izolacyjnej. Stosując Saappur System 101100 unikamy realnego zagrożenia zapadania się izolacji pod własnym ciężarem, a w dalszej konsekwencji powstawania defektów w postaci szczelin powodujących powstawanie mostków termicznych. Natryśnięta pianka poliuretanowa jest materiałem samonośnym. Cała warstwa mocno trzyma się podłoża i nie następuje przemieszczanie się izolacji.
Sto Sp. z o.o.
Nie tylko farba i tapeta. Jak dodać charakteru wnętrzom?
Wiele mówi się o tym jak projektować unikalne i niezwykłe wnętrza. Stale pojawiają się nowe pomysły i propozycje rozwiązań dodających im charakteru. Co jednak zrobić, gdy kolorowe akcenty i dodatki nie wystarczą? Odpowiedzią mogą być tynki strukturalne do wnętrz.
Otuliny termoizolacyjne firmy FOLIMPEX plus
Otuliny termoizolacyjne oprócz swego podstawowego zadania, jakim jest minimalizacja strat ciepła, spełniają wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują poprawa żywotności i trwałości instalacji, a także ich estetyczny wygląd.
Charakterystyka izolacji stosowanych w instalacjach sanitarnych i grzewczych firmy FOLIMPEX plus
Korozja powodująca przecieki z rur, rozsadzenia instalacji wodnokanalizacyjnej na skutek mrozów czy uciążliwe dźwięki dochodzące z rur – wyeliminować te zdarzenia może współczesna technika instalacyjna. Nałożenie otulin na rury jest jednym ze sposobów ich izolowania. Właściwie dobrana izolacja zapobiega skraplaniu się pary wodnej na ściankach rur instalacji wodnej, zapewnia im ochronę przed czynnikami atmosferycznymi (głównie korozją napowierzchniową), wycisza szumy i drgania, a w przypadku rur z gorącą wodą lub parą wodną stanowi zabezpieczenie przed oparzeniem.
Saappur
Adaptacja starego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Natryskowe ocieplanie poddaszy jest technologią dla każdego, kto ceni komfort, wygodę, ekologię i ekonomiczne rozwiązania. Korzystne warunki mieszkania to: cisza, właściwa temperatura pomieszczeń przy relatywnie niskich kosztach za energię, mniej przeciągów i przedmuchów nawet, kiedy mocno wieje wiatr. Ograniczenie do minimum możliwości pojawienia się pleśni, zmniejsza ryzyko uczuleń i chronicznych chorób płuc, oskrzeli, układu sercowo-naczyniowego, migreny, astmy itp. – są to choroby, które łatwo można nabyć poprzez długie przebywanie w pomieszczeniach gdzie występuje nawet w niewielkim zakresie wilgoć.
ZAKŁADY CHEMICZNE „ANSER” Sp. z o.o.
Jak walczyć z grzybami na powierzchniach betonowych i murowanych? - poleca firma Anser
Przede wszystkim należy dokładnie zbadać miejsce zaatakowane przez pleśń. Sprawdź czy nie ma jej pod tynkiem, jeżeli jest, to skuj tynk w miejscu występowania pleśni oraz w promieniu 0,5 m2 wokół tego obszaru. Pleśń usuwa się szpachelką lub twardą szczotką, następnie maluje się lub spryskuje preparatem grzybobójczym MYCOL firmy ANSER.