Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Termo Organika
Jak zyskać do 74% na ociepleniu budynku?
Inwestując w ocieplenie domu znacząco obniżamy koszty zużycia energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu, zarówno latem, jak i zimą. Dobra termoizolacja gwarantuje optymalny mikroklimat pomieszczeń, który pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie jego mieszkańców. Chroni i wydłuża również żywotność samej konstrukcji budynku.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Szczelność powietrzna przegrody i izolacja termiczna. Jak pogodzić te zagadnienia?
W kontekście ostatniej nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych wiele powiedziano na temat zwiększonej izolacyjności cieplnej przegród. Rzadko jednak w dyskusji podkreśla się, że najlepsze ocieplenie nie przełoży się na efektywność energetyczną, jeśli poszczególne przegrody nie będą szczelne. Aspekt ten sprawia, że inwestycje w izolację i wentylację są opłacalne i przekładają się na komfort mieszkania latem oraz zimą.
Termo Organika
Termonium - system ociepleń, dzięki któremu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie
Termonium - system termoizolacji oparty na grafitowym styropianie Termonium Plus fasada - gwarantuje oszczędności, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Zapewnia właściwy mikroklimat w domu i komfort cieplny.
Styropmin
Termoizolacja fundamentów - zasady ocieplania w pigułce
W tym temacie nie ma kompromisów - izolację fundamentów trzeba przeprowadzić całościowo i dokładnie, tak by ciepło z naszego domu faktycznie nie uciekało na zewnątrz. Jak to zrobić?
Arbet
Styropian Fasada GRAFIT - najlepsza propozycja na elewację
Technologia wytwarzania styropianu została opracowana ponad 70 lat temu przez BASF. Grafitowy i hydrofobowy EPS to zmodyfikowane odmiany styropianu, które coraz częściej spotykamy na budowach. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że obie modyfikacje zostały wdrożone blisko 2 dekady temu.
climowool sp. z o.o.
Poddasze ocieplone zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021
Tegoroczne zmiany Warunków Technicznych (WT2021) wyśrubowały parametry izolacyjne przegród budynków mieszkalnych tak, aby uzyskać jeszcze lepszą energooszczędność i ograniczyć straty ciepła. Inwestycje, które rozpoczęły się po 1 stycznia 2021 roku będą musiały sprostać nowym, zaostrzonym wymogom.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Ocieplanie budynku bez usuwania istniejących tynków
Jak ocieplić budynek bez usuwania tynku, który już istnieje? Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku.
Farby KABE Polska Sp. z o.o.
Systemy ociepleń Kabe Therm - najlepsza ochrona elewacji
Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM umożliwiają skuteczne zabezpieczenie elewacji oraz wykończenie jej w bogatej palecie kolorów i faktur.
Styropmin
Izolacja termiczna podłóg - o czym pamiętać?
Ocieplenie podłogi lub mówiąc fachowo, izolacja termiczna podłogi, jest równie ważna, co docieplenie elementów zewnętrznych - ścian oraz dachu. Brak warstwy izolacyjnej sprawi, iż wzrosną wydatki na ogrzewanie.
Styropmin
Ocieplenie budynku styropianem pasywnym - jakie są zalety?
Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?
Styropmin
Jaki styropian wybrać do ocieplenia ścian zewnętrznych?
Mówiąc ogólnie, ocieplenie ścian nie jest trudne - to duże, równie płaszczyzny, gdzie ominąć trzeba wyłącznie okna i drzwi. Ważny jest również wybór płyt styropianowych przeznaczonych do izolacji ścian - to zdanie znacznie bardziej skomplikowane z uwagi na szeroki wybór.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Czy można tynkować w temperaturze poniżej 5°C?
Warunki atmosferyczne wpływają na czas trwania prac budowlanych przeprowadzanych na zewnątrz. Pogoda w sezonie jesienno-zimowym potrafi pokrzyżować nasze plany – wstrzymać prace robotników i przesunąć wszelkie umówione wcześniej terminy. Jeśli planujesz otynkować budynek i ocieplić go w tym czasie, zrób to w odpowiedniej temperaturze, tak by zachować efekt swojej pracy bez defektów.
Knauf Sp. z o.o.
Jaki system ociepleń domu będzie estetyczny i trwały?
Knauf oferuje systemy ociepleń zewnętrznych ETICS Knauf Thermo z wykorzystaniem płyt ze styropianu oraz Knauf Thermo W z wełną mineralną. Systemy ociepleń Knauf mogą być stosowane do ocieplenia nowych budynków oraz termomodernizacji budynków nieocieplonych lub ocieplonych niedostatecznie.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jak bardzo zmaleją rachunki za ogrzewanie przy dobrze zaizolowanym poddaszu?
Skuteczne ocieplenie domu to przede wszystkim oszczędność rzędu 1700-3000 zł rocznie w kosztach ogrzewania (dla powierzchni domu ok. 120 m2). Oprócz kwestii finansowych dobra izolacja to też optymalna temperatura, mikroklimat, brak problemów z pleśnią czy grzybem, a także trwałość konstrukcji.
KREISEL Technika Budowlana
Czym kierować się przy wyborze tynku do systemu ociepleń?
Ocieplenie budynku wykonane solidnie i z dobrej jakości materiałów ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Dlatego szczególną wagę warto przyłożyć do wyboru firmy budowlanej, która wykona ocieplenie, a także do wyboru właściwego systemu termoizolacyjnego. Kryteria, jakimi powinniśmy się kierować dotyczą nie tylko materiału, z którego wykonana będzie izolacja, ale także tynku, który ją pokryje. Na co należy zwrócić uwagę wybierając tynk do systemu ociepleń?