Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Okpol
Ile światła potrzebuje moje mieszkanie? Jak obliczyć idealny stosunek okien do podłogi?
Wprowadzenie odpowiedniej ilości światła do wnętrza mieszkania jest kluczowe dla komfortu życia i samopoczucia. Naturalne światło nie tylko poprawia nastrój, ale także wpływa na zdrowie, pomagając regulować rytm dobowy, zwiększać energię i poprawiać koncentrację. Dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednią ilość światła naturalnego w każdym pomieszczeniu. Ale jak to zrobić? Jak obliczyć, ile okien powinno się znaleźć w Twoim mieszkaniu? Odpowiedź tkwi w prostym wzorze.
Jagram - Pro S.A.
Drewno klejone: wytrzymałość, estetyka i nowoczesne konstrukcje
Drewno klejone staje się coraz bardziej popularnym materiałem budowlanym dzięki swojej wyjątkowej trwałości i estetyce. W tym artykule dowiesz się, jak powstaje drewno klejone, jakie są jego najważniejsze cechy oraz dlaczego warto je wybrać do realizacji nowoczesnych i solidnych konstrukcji budowlanych.
Okpol
Plastikowe czy drewniane okna dachowe? Co jest lepsze i dlaczego?
Wybór odpowiednich okien dachowych jest kluczowy dla komfortu użytkowania poddasza. Wśród najczęściej wybieranych opcji są okna drewniane i plastikowe (PVC). Oba rodzaje mają swoje zalety, ale różnią się zastosowaniem i właściwościami. W tym artykule porównamy te dwa typy okien, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych
Jak murować z bloczków i pustaków keramzytobetonowych?
Pustaki i bloczki keramzytowe, ze względu na swoje doskonałe parametry termiczne i akustyczne, najczęściej stosowane są jako budulec budynków mieszkalnych jednorodzinnych o podwyższonym standardzie, w tym domów pasywnych. Dotyczy to również bloczków fundamentowych. Pozwalają one na uzyskanie ściany bardzo trwałej, której nie zagraża podciąganie kapilarne.
Lhoist
Kiedy sypać wapno na trawnik?
Wapno palone jest minerałem od wieków z powodzeniem stosowanym w rolnictwie i w leśnictwie w celu regulacji kwasowości oraz jako źródło składników odżywczych, w tym przede wszystkim wapnia i magnezu. Poprawia strukturę gleby i odpowiada za prawidłowy wzrost roślin. Wapnowanie trawnika reguluje odczyn gleby, oraz poprawia efektywność innych nawozów, przedłużając ich działanie.
Stema
Dlaczego elastomer SBS zmienia na plus parametry pokryć bitumicznych?
SBS, czyli elastomer termoplastyczny styren - butadien - styren. Modyfikacja rozszerza zakres sprężysto-plastycznej pracy zmodyfikowanego bitumu od -30° do +110°C. Pokrycia bitumiczne modyfikowane SBS są odporne na kapryśną aurę w polskim klimacie umiarkowanym, zachowują swoje właściwości przez wiele lat, chroniąc skutecznie dach przed utratą szczelności.
Stema
Jaka jest trwałość dachu krytego gontem bitumicznym?
Gonty bitumiczne stanowią uniwersalne pokrycie dachowe. Ich szczególną zaletą jest to, że znakomicie wytłumiają dźwięki. Ale to nie wszystko. Cechuje je wyjątkowa trwałość, duży wybór kolorów, a także szybkość i prostota montażu. Na szczególną uwagę zasługują produkowane w Finlandii od ponad 60 lat, gonty bitumiczne renomowanej marki Katepal.
Braas
Ile lat wytrzyma dachówka ceramiczna? Odpowiedź Cię zaskoczy!
Dachówki ceramiczne od lat cieszą się ogromną popularnością. To nie tylko piękne, ale przede wszystkim trwałe pokrycie dachowe, które z powodzeniem przetrwa dziesięciolecia. Czym dokładnie są dachówki ceramiczne i jak długo mogą nam służyć? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!
Izodom 2000 Polska
Jakie pustaki wybrać, by dom był ciepły i tani?
Budowa domu to inwestycja na lata, dlatego wybór odpowiednich materiałów budowlanych ma kluczowe znaczenie. Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji są pustaki. Jakie wybrać, by dom był nie tylko ciepły, ale także tani w utrzymaniu?
Izodom 2000 Polska
Dom jak z klocków LEGO®: czy budowa z systemem Izodom jest naprawdę taka prosta?
Rodzinna firma Izodom ze Zduńskiej Woli specjalizuje się w budowie domów pasywnych i energooszczędnych. Co roku sprzedaje ponad 300 domów, z czego ponad połowa trafia na rynki zagraniczne. Dowodem na skalę i innowacyjność rozwiązań Izodom jest siedmiokondygnacyjny blok pasywny w Ostrowie Wielkopolskim, zbudowany w całości w tej technologii.
Izodom 2000 Polska
Ile REALNIE wydasz na dom w 2024?
Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. W 2024 roku dynamicznie zmieniające się technologie budowlane i koszty materiałów sprawiają, że wybór odpowiedniej metody budowy jest kluczowy. Artykuł ten przybliży koszty budowy domu w 2024 roku, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnej technologii IZODOM, oferującej energooszczędne rozwiązania.
Izodom 2000 Polska
Chcesz uniknąć kosztownych błędów podczas budowy? Dlaczego projekt zagospodarowania działki jest tak ważny?
Jedną z integralnych części planu budowy jest projekt zagospodarowania terenu. To on określa, czy na danej działce może powstać dom jednorodzinny, bliźniak czy inny obiekt, jak duża część działki może być zabudowana i na co zwrócić uwagę podczas projektowania.
Izodom 2000 Polska
Ile metrów możesz zbudować bez pozwolenia w 2024?
Budowa domu bez konieczności załatwiania skomplikowanych formalności to marzenie wielu inwestorów. Dobra wiadomość jest taka, że polskie prawo budowlane coraz bardziej ułatwia realizację tego planu. Wyjaśniamy, jakie zmiany zaszły w przepisach i jakie są aktualne warunki budowy domu bez pozwolenia w 2024 roku.
Findrewno
Rozbudowa domku letniskowego - od czego zacząć?
Rozbudowa domku letniskowego lub kempingowego to doskonały sposób na dostosowanie przestrzeni do zmieniających się potrzeb i okoliczności życiowych. Czy można rozbudować domek letniskowy, jakie są możliwości i na co warto zwrócić uwagę.
Findrewno
Chcesz wybudować dom z bali? Sprawdź, ile to kosztuje!
Budowa domu z bali, zwłaszcza prefabrykowanego, zyskuje coraz większą popularność dzięki licznym zaletom. Często zadajemy sobie pytanie, ile kosztuje taka inwestycja i czy jest bardziej opłacalna niż tradycyjne metody budowlane. W niniejszym artykule omówimy kluczowe aspekty związane z kosztami budowy domów z bali oraz przedstawimy korzyści płynące z wyboru tej technologii.