Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaki cement stosować w produkcji betonu towarowego, a jaki w kostki brukowej?
Jaki cement stosować w produkcji betonu towarowego, a jaki w kostki brukowej? Radzi Dariusz Bocheńczyk, dyrektor ds. badań i standaryzacji Lafarge Cement S.A.

Dobry projekt – dobra inwestycja
Dom energooszczędny to budynek o niskim poziomie zużycia energii podczas jego wieloletniej eksploatacji. Aby jednak spełniał swoje funkcje należy już na poziomie wyboru lub zakupu gotowego projektu domu zadbać o kilka istotnych elementów. O szczegółach, na które warto zwrócić uwagę mówi Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System Sp. z o.o., lidera w dziedzinie gotowych domów prefabrykowanych.

Raz, a dobrze. Samodzielne docieplanie poddasza krok po kroku
Poddasze warto ocieplić z wielu powodów. Zimą zabezpieczamy dom przed utratą ciepła, latem zapewniamy sobie ochronę przed upałami – a przede wszystkim oszczędzamy sporo na rachunkach. Czym najlepiej izolować tę przestrzeń i jak zabrać się do pracy?

Niedrogi sposób na modernizację garażu
Nowa maskownica wyrównująca nadproże i wiele innych sprawdzonych rozwiązań firmy Hörmann ułatwiają wymianę bramy garażowej.

Na zakupy po okna
Większość oferowanych dzisiaj okien to produkty na indywidualne zamówienie, dlatego zdecydować możemy nie tylko o ich wielkości i kolorze, ale także o rozwiązaniach technicznych. Przed dokonaniem zakupu warto się dobrze przygotować, bowiem wybrana przez nas stolarka będzie nam służyć przez wiele lat.

Wybieramy drzwi na taras
Drzwi tarasowe mogą sprawić, że zwyczajne wnętrza będą przestronne i eleganckie. Część z nas przed montażem dużych przeszkleń ma jednak obawy dotyczące ich użytkowania. Niepotrzebnie.

Jaki klej do ociepleń
Prace ociepleniowe, wykonywane w sezonie wiosenno-letnim, mają służyć elewacjom przez wiele lat. Skuteczny i trwały efekt zależy od materiałów klejących wybrany system ociepleń.

Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem?
Z uwagi na fakt, że złodziej najczęściej dostaje się do domu przez okno lub drzwi, najlepszy pomysłem jest zabezpieczenie tych właśnie miejsc. Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba, ekspert z firmy OknoPlus.

Ochrona przed oślepiającym blaskiem słońca w budynkach zrównoważonych
Ochrona przed oślepiającym blaskiem słońca jest jednym z 13 kryteriów ocenianych w ramach kategorii „Zdrowie i komfort” w procesie certyfikacji BREEAM.

Drzwi HS - z widokiem na ogród
Podczas ciepłych dni, gdy drzwi prowadzące na taras lub balkon są często otwierane na oścież, szczególne znaczenie ma brak wysokiego progu. Dzięki temu powiększa się przestrzeń użytkowa salonu, a domownicy zyskują komfortowe i bezpieczne wyjście na zewnątrz.

Kolorowe i nietypowe – dobieramy okna do domu
Producenci oferują obecnie szeroki wachlarz okiennych barw i form. Dzięki nim możemy stworzyć interesujące kompozycje zarówno we wnętrzach, jak i na elewacji domu.

Wymiana okien – jak się do tego zabrać
Jeśli planujemy wymianę okien, mamy do podjęcia wiele ważnych decyzji. Jaki produkt wybrać? Czy nowe okna będą miały te same wymiary co poprzednie? Kiedy i jak wykonać ich montaż? Choć kwestii do rozważenia jest wiele to, wbrew pozorom wymiana okien nie jest wcale trudna.

Niższe rachunki w zimie - zapewnij je sobie przed budową
Nasze rachunki za energię w zimie potrafią - w przeciwieństwie do temperatury na zewnątrz - sięgać zenitu. Składają się na nie koszty związane przede wszystkim z ogrzewaniem. Dlatego energochłonność budynku jest jedną z kluczowych informacji inwestycyjnych, dotyczących zarówno zakupu jak i budowy domu. Odpowiednio optymalizując i dobierając rozwiązania wydając niewiele więcej oszczędzamy dużo.

Szczelnie wokół komina
Obróbka komina to nieodłączny element każdego dachu, dlatego powinna być starannie wykonana. Jednak podczas uszczelniania miejsc przejścia komina przez dach, często popełniane są rozmaite błędy. A te z kolei skutkują przeciekami. Aby do nich nie doszło, warto poświęcić temu detalowi więcej uwagi.

Systemy stropowe: gęstożebrowe czy strunobetonowe?
Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów stropów: drewnianych, ceglanych, żelbetowych, gęstożebrowych oraz strunobetonowych. Prezentujemy porównanie stropu gęstożebrowego - na przykładzie TERIVY oraz stropu strunobetonowego – na przykładzie lekkiego stropu panelowego SMART.