Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
VELUX Polska Sp. z o.o.
Zdrowe i energooszczędne mieszkanie - diabeł tkwi w szczegółach
Sposobów na lepsze zdrowie szukamy dziś nie tylko u lekarza, dietetyka, czy osobistego trenera. Ze względu na duży wpływ otoczenia na nasze samopoczucie, coraz częściej wyposażamy mieszkania w zdrowe produkty, dokładnie sprawdzamy skład i pochodzenie materiałów wykorzystanych do budowy domów. O rozwiązaniach pomagających w uzyskaniu bezpiecznego mikroklimatu wnętrz, mówimy w ramach kampanii Energooszczędność w moim domu.
Co to jest ogród zimowy?
Ogród zimowy to szklany pokój dobudowany do twojego domu, który zazwyczaj pełni funkcję dodatkowej przestrzeni mieszkalnej szczególnie w miesiącach letnich.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
mfp® - gdzie poza budową można zastosować płyty mfp®?
Płyty budowlane mfp® firmy Pfleiderer mogą znaleźć wiele zastosowań poza budownictwem. Dzięki ich właściwościom można je szeroko stosować m. in. w wystawiennictwie i budowie scenografii, do produkcji opakowań, do wystroju wnętrz, przy wykonywaniu tzw. małej architektury.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu Energooszczędność w moim domu postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.
Invado
Drzwi otwierane inaczej?
Drzwi dają poczucie bezpieczeństwa. Pomagają oddzielić strefy wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi od tych, w których potrzebujemy więcej intymności. Tradycyjnie otwierane zabierają sporo miejsca, dlatego przy małym metrażu warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.
Lafarge Kruszywa i Beton
Stawiaj fundamenty z Lafarge
Jak prawidłowo wykonać fundamenty budynku, o czym warto wiedzieć, a czego bezwzględnie przestrzegać radzi ekspert Lafarge Bartosz Obidziński – kierownik produktu.
Roto Okna Dachowe
Jak dobierać rozmiar okien dachowych do poddasza?
Długość okna dobiera się zależnie od kąta nachylenia dachu. Zakłada się, że dolna krawędź powinna zostać zamontowana na wysokości - min. 90 cm nad poziomem podłogi, górna - od 180 do 220 cm.
Roto Okna Dachowe
Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?
Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach.
Somfy
Zewnętrzne aranżacje na pilota: rolety czy żaluzje?
W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym stosujemy coraz większe okna, które zapewniają lepsze oświetlenie pomieszczeń, a w ślad za tym lepsze warunki do odpoczynku i do pracy w domu w jesienne czy zimowe dni. Jednakże latem, kiedy ilość godzin nasłonecznienia zdecydowanie rośnie, przez większe okna mieszkania dużo bardziej się nagrzewają i doświetlają aż do przesady.
Roto Okna Dachowe
Czy na rynku są dostępne standardowe okna połaciowe?
W odróżnieniu do stolarki fasadowej okna dachowe oferowane są w standardowych rozmiarach, dostosowanych do najczęściej występujących rozstawów krokwi.
Termo Organika
Styropian w dwóch wariantach energooszczędności i do tego w kompletnym systemie
Termo Organika to pierwsza w kraju firma branży budowlanej, która w oparciu o Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej wprowadza na rynek nowoczesną standaryzację produktów, opartą o ich energooszczędne właściwości. Metoda ułatwia inwestorom wybór styropianu w oparciu o oczekiwany standard energooszczędności.
Solecka Fabryka Okien Sożal
Drzwi aluminiowe czy drzwi PVC?
W celu ułatwienia naszym klientom wyboru odpowiednich drzwi wejściowych przedstawiamy, krótką charakterystykę drzwi produkowanych przez Solecką Fabrykę Okien Sożal.
Thermodom
Ile będą kosztować elementy na określony projekt - obliczymy to bezpłatnie
Przypominamy, że Dział Obsługi Klienta naszej firmy przygotowujebezpłatne kalkulacje cenowo-ilościowe, które wskazują rodzaj i ilości oraz koszt elementów thermomur.
Pol-Skone
Ościeżnica stała czy regulowana?
Ościeżnica jest istotnym elementem systemu drzwiowego decydującym o jego funkcjonalności i atrakcyjnym wyglądzie. Podstawowym kryterium różnicującym ościeżnice jest ich konstrukcja, która może być stała lub regulowana. Dobrze dobrana powinna pasować zarówno pod względem technicznym – do grubości muru, jak i estetycznym – do stylu wnętrza oraz wzoru i koloru skrzydła drzwiowego.
Xella Polska
Vademecum ocieplania od wewnątrz
Ocieplanie od wewnątrz budzi coraz większe zainteresowanie zarówno wśród właścicieli mieszkań, jak i profesjonalistów: zarządców nieruchomości, konserwatorów zabytków czy architektów. Eksperci MULTIPOR udzielili szczegółowych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące izolacji ścian budynków od wewnątrz.